Komunikaty PR

Magiczny Dywan onEVO – nowa generacja podłogi interaktywnej

2020-05-29  |  06:00
Biuro prasowe
Kontakt
Michał Zębik
Good One PR

ul. Edwarda Jelinka 38
01-646 Warszawa
michal.zebik|goodonepr.pl| |michal.zebik|goodonepr.pl
796 996 253
www.goodonepr.pl

Stworzona przez polską firmę Funtronic interaktywna podłoga, już od kilku lat pomaga szkołom na całym świecie w prowadzeniu nowoczesnych zajęć. Teraz lekcje z użyciem Magicznego Dywanu będą jeszcze bardziej atrakcyjne. Do szkół i przedszkoli trafi wkrótce Magiczny Dywan onEVO, który zapewnia większą interaktywność oraz lepszą jakość wyświetlanych na podłodze gier i quizów edukacyjnych. Z możliwości urządzenia placówki będą mogły skorzystać w pełni dopiero po powrocie do normalnego trybu zajęć, ale już teraz mogą składać zamówienia. Funtronic nie zapomina też o swoich dotychczasowych klientach - oferuje im wsparcie serwisowe, aktualizacje aplikacji, a także niespodziankę z okazji swoich piątych urodzin.

Obecnie z Magicznego Dywanu korzysta niemal 10. tysięcy placówek w 20. krajach świata. Urządzenie łączy nowoczesną technologię i tradycyjne metody nauczania, dzięki czemu może być stosowane w każdym systemie pedagogicznym. Jego największą zaletą jest to, że spaja aktywność umysłową z fizyczną, pełni rolę edukacyjną i socjalizuje, a dzięki bezdotykowej obsłudze zapewnia bezpieczeństwo i higienę. Magiczny Dywan onEVO to kolejny etap ewolucji urządzenia, które już teraz jest wykorzystywane przez setki polskich szkół, przedszkoli, świetlic czy innych placówek.

Technologia dla edukacji

Technologie w edukacji stają się coraz bardziej powszechne, a branża edu-tech rozwija się niezwykle dynamicznie. Funtronic nie pozostaje w tyle i na bieżąco podąża za najnowszymi trendami w tym obszarze. W styczniu tego roku wzięliśmy udział w najważniejszym wydarzeniu branży edukacyjno-technologicznej w Europie targach BETT SHOW w Londynie. W ich trakcie zaprezentowaliśmy Magiczny Dywan, a pozytywne reakcje, z jakimi spotkał się on ze strony odwiedzających, utwierdziły nas w przekonaniu, że zmiany jakie proponuje Magiczny Dywan onEVO to krok w dobrym kierunku – mówi Wojciech Muliński, członek zarządu firmy Funtronic.

Czego możemy spodziewać się po zmodernizowanej wersji urządzenia? Przede wszystkim jest to lepsza grafika gier i quizów, które zostały stworzone specjalnie z myślą o nowej platformie. Ułatwieniem dla użytkowników ma być wygodne i funkcjonalne menu. Nauka na interaktywnej podłodze będzie bardziej atrakcyjna nie tylko ze względu na większą rozdzielczość wyświetlanego obrazu, ale także dzięki wbudowanym głośnikom stereo. Magiczny Dywan EVO został wyposażony w pakiet 100 startowy gier, a jego bardziej ergonomiczna konstrukcja oraz komponenty – dostosowane do najnowszych, międzynarodowych standardów.

Magiczny Dywan jest inteligentną odpowiedzią na potrzebę cyfryzacji szkół. Podnoszenie kompetencji cyfrowych uczniów i nauczycieli jest dziś nie tylko potrzebą, ale i koniecznością. Doskonale pokazał to okres kwarantanny i zdalnego nauczania, kiedy na technologii musiał oprzeć się cały system edukacyjny. We wrześniu dzieci i młodzież będą już przyzwyczajone do innych form nauki niż te, które były stosowane do tej pory. Warto wykorzystać zdobyte w ostatnim czasie umiejętności, by po powrocie do normalnych lekcji wprowadzić do nich więcej nowoczesnych rozwiązań. To dobry moment, by pokazać jak mądrze i odpowiedzialnie korzystać z technologii informacyjno-komunikacyjnych w edukacji. Zwłaszcza, jeśli technologie te przyczyniają się nie tylko do pogłębiania wiedzy, ale też rozwijania umiejętności społecznych, integracji czy ucznia pracy w grupie.

Z myślą o wszystkich użytkownikach

Nowe pakiety aplikacji edukacyjnych Funtronic będą pisane pod kątem Magicznego Dywanu EVO, użytkownicy jego starszej wersji nie mają jednak powodów do niepokoju. Producent zapewnia im wsparcie serwisowe oraz aktualizacje aplikacji. Co więcej, z okazji swoich piątych urodzin, Funtronic przygotował dla użytkowników Magicznego Dywanu specjalny, jubileuszowy pakiet gier. W celu otrzymania bezpłatnego pakietu 12 gier muszą oni jedynie wejść na stronę www.magicznydywanna5.pl i pozostawić dane kontaktowe swojej placówki.

Funtronic, który w tym roku świętuje 5-lecie zaczynał jako technologiczny start-up. W ciągu zaledwie kilku lat, polska firma przekształciła się w producenta o zasięgu globalnym. Dziś sprzedaje swoje urządzenie w większości krajów europejskich, ale też w USA, krajach arabskich oraz w południowej Afryce. Firma nieustannie rozwija się i zdobywa kolejne rynki. Funtronic regularnie wprowadza nowe pakiety aplikacji, aktualizuje oprogramowanie oraz dba o to, by urządzenie spełniało wszelkie najnowsze normy.


Funtronic to polska firma, która rozpoczęła swoją działalność w 2014 roku. Jest producentem i dystrybutorem Magicznego Dywanu – interaktywnego urządzenia projekcyjnego (podłogi oraz stołu), które stanowi innowacyjną pomoc dydaktyczną i rehabilitacyjną. Urządzenie zawiera zestaw multimedialnych ćwiczeń, gier
i zabaw ruchowych oraz aplikacji rewalidacyjnych, przeznaczonych do pracy z dziećmi w wieku szkolnym
i przedszkolnym, a także rehabilitacji dorosłych i seniorów. Funtronic jest liderem w dostarczaniu takiego rozwiązania zarówno na rynku polskim, jak i na rynkach zagranicznych. Z okazji swojego jubileuszu, Funtronic przygotował dla użytkowników Magicznego Dywanu specjalny pakiet gier. W celu otrzymania bezpłatnego pakietu 12 gier należy wejść na stronę www.magicznydywanna5.pl i pozostawić dane kontaktowe swojej placówki.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja Akustyka w budynkach użyteczności publicznej Biuro prasowe
2020-06-25 | 15:10

Akustyka w budynkach użyteczności publicznej

Akustyka budowlana to dosyć mało popularna dziedzina nauki, która jednak jest nieodłącznym elementem naszej codzienności. Wiele osób zwraca uwagę na hałas dopiero wtedy, kiedy
Edukacja #DobraRobotaChallenge, czyli kim chcę być, gdy dorosnę
2020-06-05 | 07:00

#DobraRobotaChallenge, czyli kim chcę być, gdy dorosnę

Strażak, lekarz czy… prezydent? Lista zawodów, o których marzą dzieci jest długa, a nowe pozycje pojawiają się na niej niemal co chwilę. By przybliżyć najmłodszym
Edukacja NEC uruchamia dedykowany portal webinarowy
2020-06-02 | 01:00

NEC uruchamia dedykowany portal webinarowy

Portal ma za zadanie zapewnić transfer wiedzy i wgląd w rozwiązania, które będą najlepsze dla potrzeb klientów NEC. Platforma zawiera istotne informacje dla pełnego spektrum

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Biotechnologia

Nowa strategia CERN ma pomóc odkryć tajemnice Wszechświata. Naukowcy będą też opracowywać rewolucyjne technologie i innowacyjne terapie medyczne [DEPESZA]

Medycyna, biotechnologia, sztuczna inteligencja czy robotyka – to tylko część obszarów, nad którymi będą w najbliższych latach pracować naukowcy ze Starego Kontynentu. Europejska Organizacja Badań Jądrowych CERN ogłosiła niedawno strategię, która określa przyszłość badań w dziedzinie fizyki cząstek elementarnych. Priorytetami będą badanie bozonu Higgsa, czyli cząstki elementarnej, która może wyjaśnić tajemnice Wszechświata, oraz badanie granicy wysokoenergetycznej.

E-commerce

Pandemia przyspiesza rozwój aplikacji mobilnych do walki z jej skutkami. Wiele z nich pozwala firmom na wyeliminowanie bezpośredniego kontaktu z klientem

Restrykcje pandemiczne utrudniły prowadzenie biznesów, w których kontakt z klientem stanowi podstawę działania. Na ratunek przyszły rozwiązania mobilne – aplikacje smartfonowe umożliwiły przeniesienie procesów sprzedażowych do sieci czy nawiązanie kontaktu z partnerem biznesowym za pośrednictwem nowoczesnych narzędzi komunikacyjnych. Potencjał aplikacji mobilnych w ograniczaniu skutków pandemii doceniają nawet te biznesy, które dotychczas nie korzystały z żadnych rozwiązań mobilnych.

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.