Lekcja online z mozaBook
Spacer po starożytnych Atenach czy wyprawa... do wnętrza ludzkiego ucha? Z mozaBook każda lekcja staje się pasjonującą przygodą! Ponad 1000 interaktywnych modeli 3D, zdjęcia, filmy, aplikacje i gry – ożyw swoje lekcje online z bogatymi zasobami mediateki!
Jak to zrobić? Dowiesz się na bezpłatnym webinarium Lekcja Online z mozaBook (1 kwietnia, godz. 15.00). Wystarczy się zarejestrować: https://agraf.clickmeeting.pl/lekcja-online-z-mozabook/register
Tysiące multimediów
Ponad 1000 interaktywnych modeli 3D, kilkaset edukacyjnych filmów wideo i materiałów dźwiękowych oraz zadań, które obudzą w uczniach pasję do nauki i chęć odkrywania.
Wciągające aplikacje
Baza ponad 70 tematycznych aplikacji pomaga w opanowaniu materiału i pogłębianiu zdobytej wiedzy. Obok wielu aplikacji rozwijających umiejętności, wizualizujących i pozwalających na ćwiczenie wiedzy, można w nich znaleźć doświadczalne narzędzia pełniące rolę „domowego” laboratorium.
Import książek lub prezentacji
mozaBook potrafi otwierać dokumenty PDF, z których w kilku prostych krokach można wyczarować e-publikacje. W ten sposób nasze własne książki przemieniają się w interaktywne podręczniki.
Wypróbuj mozaBook bezpłatnie przez 30 dni!
Plik instalacyjny możesz pobrać ze strony Agraf, polskiego dystrybutora mozaBook: https://agraf-it.pl/ftp/mozaBook_v4.5.5.379_Setup.exe Jak to zrobić krok po kroku, dowiesz się na webinarze 1 kwietnia o godz. 15.00, wystarczy się zarejestrować: https://agraf.clickmeeting.pl/lekcja-online-z-mozabook/register. Podczas spotkania online ogłosimy niespodziankę, nie może cię zabraknąć!
Coraz większe wyzwania rynku pracy i edukacji - przygotuj swoje dziecko już dziś
35 zespołów w półfinale IV edycji Solve for Tomorrow
OSHEE nawiązuje współpracę z Fundacją SEXEDPL
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm
Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.
Farmacja
Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów
Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.
Polityka
Konkurencyjność UE priorytetem nowej Komisji Europejskiej. Wśród barier do eliminacji nadmierna biurokracja
Komisja Europejska w nowym składzie, pod wodzą Ursuli von der Leyen, właśnie rozpoczyna swoją kadencję. Zgodnie z zapowiedziami ma się skupić na ożywieniu stojącej w miejscu gospodarki UE, zwiększeniu konkurencyjności, odblokowaniu inwestycji i zniwelowaniu luki innowacyjnej dzielącej ją od Stanów Zjednoczonych i Chin. Dużym wyzwaniem będzie także zmniejszenie uciążliwej biurokracji, również w dostępie do europejskich funduszy.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.