Godzina Kodowania z Amazon STEM Kindloteka
Nauka programowania, sterowanie w wirtualnym świecie robotem obecnym na co dzień w centrach logistyki Amazon, a także ciekawe wyzwania z kodowania. Tego wszystkiego będzie można nauczyć się podczas tygodniowego cyklu warsztatów online, które startują już 7 grudnia. Amazon STEM Kindloteka we współpracy ze Stowarzyszeniem Cyfrowy Dialog przyłączą się w ten sposób do globalnej inicjatywy Godzina Kodowania (Hour of Code).
Godzina Kodowania to corocznie organizowane na całym świecie wydarzenie, którego celem jest promowanie nauki kodowania. Jego twórcy udowadniają, że każdy może opanować podstawy programowania niezależnie od wieku czy posiadanych umiejętności. Amazon wraz ze Stowarzyszeniem Cyfrowy Dialog kolejny raz dołącza do inicjatywy z cyklem ciekawych warsztatów, które odbędą się w dniach 7-12 grudnia. Będą one realizowane w ramach programu edukacyjnego – Amazon STEM Kindloteka, którego głównym celem jest popularyzacja edukacji według modelu STEM wśród uczniów i nauczycieli oraz stwarzanie dzieciom możliwości zdobywania kompetencji przyszłości.
Dzieci, rodzice oraz nauczyciele, którzy wezmą udział w warsztatach przygotowanych z okazji Godziny Kodowania, przeniosą się w świat nauki STEM[1]. Cykl rozpocznie spotkanie 7 grudnia, podczas którego będzie można dowiedzieć się jak w praktyce włączyć tę metodologię w codzienne działania z dziećmi i młodzieżą na przykładzie różnych zadań i ćwiczeń. W kolejnych dniach – 8 i 10 grudnia uczestnicy zajęć będą mieli wyjątkową okazję, by posterować Herkulesem – robotem wykorzystywanym na co dzień w centrach logistyki Amazon. Łącząc zabawę z nauką w wirtualnej przestrzeni, poznają tajniki programowania i będą mogli podjąć wyzwanie, korzystając ze specjalnej platformy CoderZ (więcej informacji o niej w krótkim filmie: https://www.youtube.com/watch?v=EDbtoIeNn5Q&feature=emb_logo&app=desktop). Z kolei 9 grudnia nauczyciele wykorzystując narzędzia do edukacji zdalnej, poznają podstawy metody SCRUM. Cykl warsztatów zakończy zabawa w kodowanie, w której mogą wziąć udział całe rodziny lubiące kreatywne formy spędzania wolnego czasu.
Wszystkie warsztaty są bezpłatne i nie wymagają rejestracji. Aby wziąć w nich udział, wystarczy kliknąć w link: https://cyfrowydialog.clickmeeting.com/stem-kindloteka
[1] STEM - S – Science nauka, T – Technology (technologia), E – Engineering (inżynieria), M – Math (matematyka)

Lazarski Aviation Academy gospodarzem EAC25

AGH wybiera SAP do rozwijania projektu transformacji cyfrowej

Acer i Google wspierają współczesną edukację
Transmisje online
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Bankowość

Cyfrowa transformacja wymaga od liderów biznesu nowych kompetencji. Wśród nich kluczowe są otwartość na zmianę i empatia
Empatia, elastyczność i gotowość do eksperymentowania to dziś kluczowe cechy skutecznego przywództwa – szczególnie w świecie zdominowanym przez technologię i sztuczną inteligencję. Transformacja cyfrowa stawia przed liderami wiele nowych wyzwań i wymusza nowy model zarządzania – oparty na zaufaniu, adaptacyjności i rozumieniu potrzeb zespołu. Od 15 lat kobiety na kierowniczych stanowiskach w rozwijaniu kompetencji liderskich wspiera Program Santander W50. Uczestniczki z kilkunastu krajów zdobywają wiedzę i narzędzia do zarządzania zmianą, które pozwalają im skuteczniej funkcjonować w dynamicznym otoczeniu rynkowym.
Transport
Europa zapowiada walkę o bezpieczeństwo lekowe. Wsparcie dla tych inwestycji ma się znaleźć w przyszłym budżecie UE

Zaledwie 23 proc. światowej produkcji farmaceutycznej pokrywa Europa. Bardzo dynamicznie rośnie potencjał wytwórczy Azji i może się ona wysunąć na pozycję lidera. Ministrowie zdrowia krajów Unii Europejskiej są zgodni co do tego, że Europa powinna się stać atrakcyjnym rynkiem inwestycyjnym dla przemysłu farmaceutycznego i dążyć do samowystarczalności w produkcji leków i substancji czynnych niezbędnych do ich wytwarzania. Wciąż jednak przedsiębiorcy napotykają bariery biurokratyczne, a wsparcie krajowe i unijne dla inwestorów jest nadal niewystarczająco atrakcyjne.
Konsument
Za pół roku zacznie obowiązywać w Polsce system kaucyjny. Polacy obawiają się jego uciążliwości

1 października br. w Polsce zacznie obowiązywać system kaucyjny. Nie wszyscy konsumenci zdają sobie sprawę z tego, jakimi regułami będzie się rządzić. Eksperci podkreślają jednak, że podejście społeczeństwa jest pozytywne, choć wdrażaniu systemu towarzyszą pewne obawy. Ich zdaniem nie da się pewnie uniknąć na początku błędów i frustracji, ale pozytywne jest już to, że system zacznie działać.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.