Edukacja zdalna zaczyna się od przedszkola
Przedszkola, organizujące zajęcia w trybie online, to zupełnie nowa, nieznana dotąd rzeczywistość. O ile w szkołach działają już e-dzienniki, platformy edukacyjne, część uczniów ma adresy mailowe w domenach szkolnych, o tyle w przedszkolach brakuje takich narzędzi, bo też nigdy dotąd nie były one potrzebne. Dlatego w ramach programu Samsung CyfrOFFy kONtakt, ruszył cykl webinarów skierowanych zarówno do nauczycieli edukacji przedszkolnej, jak i wczesnoszkolnej, w którym wybrani eksperci dzielą się poradami odpowiadającymi na wyzwania, jakie niesie ze sobą edukacja w dobie pracy zdalnej.
- Po 6 maja nie wszyscy rodzice zdecydują się wysłać dziecko na zajęcia do przedszkoli.
- Dużym wyzwaniem dla przedszkoli będzie połączenie opieki nad powracającymi uczniami oraz kontynuacji pracy zdalnej z tymi, którzy pozostaną w domach.
- W celu wsparcia tej grupy, Samsung rozpoczął cykl webinarów dotyczących m.in. propozycji programowych nauki zdalnej czy budowania relacji między nauczycielami a rodzicami.
- Informacje o wszystkich webinariach dostępne są na profilu Samsung CyfrOFFy kONtakt.
Zamknięcie placówek edukacyjnych było nietypową sytuacją, z którą zmierzyć musieli się zarówno rodzice, jak i nauczyciele. Podczas gdy do szkół został wprowadzony obowiązek nauczania na odległość, tak w przypadku przedszkoli nie zostało to precyzyjne określone. W związku z tą sytuacją nauczyciele przedszkolni zaczęli samodzielnie próbować różnych narzędzi i sposobów przekazywania wiedzy. W odpowiedzi na pojawiające się wątpliwości dotyczące tego, jak najefektywniej zapewnić najmłodszym ciągłość zajęć edukacyjnych, firma Samsung postanowiła wesprzeć nauczycieli przedszkolnych, rozpoczynając cykl webinariów.
W kwietniu na profilu Samsung CyfrOFFy kONtakt odbyły się już dwa webinaria, które cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. W pierwszym z nich pt. „Domowe przedszkole: propozycje programowe edukacji zdalnej” wzięło udział 869 osób. Podczas webinarium pojawiło się wiele pozytywnych komentarzy od uczestników, którzy dziękowali za otrzymane wsparcie oraz za: „bardzo przydatne informacje przedstawione zwięźle i rzeczowo”. Nauczyciele dzielili się także swoimi zdalnymi propozycjami zabaw. W kolejnym webinarium pt.: „Edukacja zdalna a prawa autorskie” – wzięły udział aż 1163 osoby.
Maj z webinariami
Już 6 maja odbędzie się webinarium poświęcone tematyce współpracy między rodzicami a nauczycielami edukacji przedszkolnej, która to jest kluczowa do osiągnięcia wszechstronnego rozwoju dziecka. W czasie izolacji rodzice często muszą pogodzić pracę zawodową z prowadzeniem domu oraz z opieką i wymyślaniem rozwojowych zabaw dla dzieci. Dlatego w tym okresie szczególnie przydałyby im się pomoc i wsparcie. O tym, jak nauczyciele mogą współpracować z rodzicami, aby pomóc im w pełnieniu tych różnych ról opowie Agnieszka Chomicka-Bosy, mama Zuzi i Julka, nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej.
Kolejne webinarium, dotyczyć będzie kodowania – zarówno offline, jak i przy pomocy dostępnych aplikacji – którą to umiejętność można kształtować już od najmłodszych lat. Poprowadzą je Patrycja Rączkowska-Oziębała, Karolina Pawłowska i Urszula Krzyżanowska, które wcześniej związany były z programem Mistrzowie Kodowania Junior, a teraz działają przy CyfrOFFym kONtakcie. W następnym tygodniu nauczycielka Joanna Apanasewicz opowie o tym, jak zaplanować rozwijające aktywności i zabawy przy pomocy materiałów i przyborów, które większość z nas ma w domu. Ostatni z zaplanowanych webinariów, przygotowany przez Krzysztofa Jaworskiego, poświęcony będzie temu, jak w tym szczególnym okresie zadbać o dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych oraz jak przygotować je na powrót do przedszkola czy też – na dalszy okres izolacji.
O programie CyfrOFFy kONtakt
Webinaria odbywają się w ramach programu Samsung CyfrOFFy kONtakt, który to skierowany jest przede wszystkim do rodziców, nauczycieli i edukatorów. Głównym celem programu jest wspieranie dorosłych w świadomym i bezpiecznym wprowadzaniu dzieci w świat nowych technologii, a dzieci – w kształtowaniu właściwych nawyków cyfrowych. W tym szczególnym okresie, firma Samsung publikuje porady i przemyślenia ekspertów, dotyczących godzenia domowych obowiązków, przy jednoczesnym zachowaniu zasad cyfrowego dobrostanu. Bieżące informacje o artykułach oraz planowanych webinariach można znaleźć na profilu Samsung CyfrOFFy kONtakt.

Lazarski Aviation Academy gospodarzem EAC25

AGH wybiera SAP do rozwijania projektu transformacji cyfrowej

Acer i Google wspierają współczesną edukację
Transmisje online
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Bankowość

Cyfrowa transformacja wymaga od liderów biznesu nowych kompetencji. Wśród nich kluczowe są otwartość na zmianę i empatia
Empatia, elastyczność i gotowość do eksperymentowania to dziś kluczowe cechy skutecznego przywództwa – szczególnie w świecie zdominowanym przez technologię i sztuczną inteligencję. Transformacja cyfrowa stawia przed liderami wiele nowych wyzwań i wymusza nowy model zarządzania – oparty na zaufaniu, adaptacyjności i rozumieniu potrzeb zespołu. Od 15 lat kobiety na kierowniczych stanowiskach w rozwijaniu kompetencji liderskich wspiera Program Santander W50. Uczestniczki z kilkunastu krajów zdobywają wiedzę i narzędzia do zarządzania zmianą, które pozwalają im skuteczniej funkcjonować w dynamicznym otoczeniu rynkowym.
Transport
Europa zapowiada walkę o bezpieczeństwo lekowe. Wsparcie dla tych inwestycji ma się znaleźć w przyszłym budżecie UE

Zaledwie 23 proc. światowej produkcji farmaceutycznej pokrywa Europa. Bardzo dynamicznie rośnie potencjał wytwórczy Azji i może się ona wysunąć na pozycję lidera. Ministrowie zdrowia krajów Unii Europejskiej są zgodni co do tego, że Europa powinna się stać atrakcyjnym rynkiem inwestycyjnym dla przemysłu farmaceutycznego i dążyć do samowystarczalności w produkcji leków i substancji czynnych niezbędnych do ich wytwarzania. Wciąż jednak przedsiębiorcy napotykają bariery biurokratyczne, a wsparcie krajowe i unijne dla inwestorów jest nadal niewystarczająco atrakcyjne.
Konsument
Za pół roku zacznie obowiązywać w Polsce system kaucyjny. Polacy obawiają się jego uciążliwości

1 października br. w Polsce zacznie obowiązywać system kaucyjny. Nie wszyscy konsumenci zdają sobie sprawę z tego, jakimi regułami będzie się rządzić. Eksperci podkreślają jednak, że podejście społeczeństwa jest pozytywne, choć wdrażaniu systemu towarzyszą pewne obawy. Ich zdaniem nie da się pewnie uniknąć na początku błędów i frustracji, ale pozytywne jest już to, że system zacznie działać.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.