Dlaczego nauczyciele wybierają monitory Newline?
W ubiegłym tygodniu odbyły się w Londynie targii BETT 2023. Było to wielkie święto edukacji, na którym pojawiły się nie tylko firmy oferujące pomoce dydaktyczne, ale także genialni nauczyciele z całego świata. To ponad 30 000 gości z 123 krajów i ponad 600 wystawców.
Newline Interactive zaprezentowało monitory interaktywne z najnowszej linii 2023.
Odwiedzający mogli przetestować monitory z najnowszej gamy produktowej przygotowanej na rok 2023: Newline Lyra w trzech rozmiarach – 75”, 86” i 98”, Newline Elara – 75”, oraz najwyższy model – Newline Vega – 86”. Dostępne były również nabiurkowe, 27-calowe monitory Newline Flex.
„Odwiedziło nas wielu bardzo świadomych użytkowników. Pojawiały się porównania do tabletów i smartfonów, które świetnie znamy i używamy na co dzień. Czym kierujemy się przy wyborze? Rozdzielczością, pamięcią, szybkością działania i oczywiście dobrą jakością obrazu. Monitory Newline mają bardzo dobre płyty główne, ośmiordzeniowe procesory – najszybsze jeśli chodzi o monitory interaktywne na rynku. Jakość obrazu jest świetna, a urządzenia są bardzo responsywne. Okazuje się, że użytkownicy to widzą.” – informuje Robert Pusz, Sales Manager Eastern Europe, Newline Interactive
Producent jako pierwszy zaproponował monitory interaktywne z systemem Android 11, który zauważalnie zwiększa wydajność i responsywność. Wszystkie urządzenia z najnowszej linii są wyposażone w złącze USB-C z Power Delivery czyli z możliwością ładowania z mocą od 65 do 100W. Wszystkie również oferują łączność bezprzewodową WiFi 6.0 i Bluetooth 5.2. Oprócz tego atutem jest też prawdziwa technologia Optical Bonding, skuteczna powłoka antybakteryjna oraz sprzętowy filtr niebieskiego światła.
W ramach oprogramowania dla edukacji Newline oferuje Newline Engage i pakiet Newline Classroom Tools z bogatą galerią narzędzi tematycznych ułatwiających pracę nauczycieli. Użytkownicy monitorów Newline mają do dyspozycji cały zestaw aplikacji tworzących swoisty ekosystem. Wśród nich jest m. in. WHITEBOARD czyli tablica, która nigdy się nie kończy z ogromnym zestawem narzędzi. CAST i BROADCAST do udostępniania treści czy LAUNCH CONTROL dający dostęp do własnego konta Office 365 za pomocą jednego kliknięcia.
„Dużym zainteresowaniem cieszył się obsługiwany dotykowo monitor na biurko - Newline Flex. Nauczyciele, mówią o możliwych zastosowaniach, wygodzie pisania i świetnym zestawie akcesoriów. To bardzo cenna wiedza, ponieważ Newline tworzy produkty w porozumieniu z użytkownikami, dbając o ich komfort i efektywność.” – dodaje Piotr Morko, Marketing Specialist, Eastern Europe, Newline Interactive

Fundusz Amazon: Milion złotych na wsparcie edukacji Polaków

Lazarski Aviation Academy gospodarzem EAC25

AGH wybiera SAP do rozwijania projektu transformacji cyfrowej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Poziom wyszczepienia Ukraińców jest o 20 pp. niższy niż Polaków. Ukraińskie mamy w Polsce wskazują na szereg barier
Różnice w kalendarzu szczepień, bariery językowe, nieznajomość polskiego systemu szczepień oraz obawy przed skutkami ubocznymi szczepionek – to jedne z najczęstszych problemów, które prowadzą do tego, że poziom wyszczepienia Ukraińców w Polsce jest niższy niż Polaków. To może mieć wpływ na bezpieczeństwo zdrowotne w całym kraju. Fundacja Instytutu Matki i Dziecka podejmuje inicjatywę mającą budować postawy proszczepienne wśród imigrantów.
Nauka
Dobre perspektywy współpracy pomiędzy brytyjskimi a polskimi uczelniami. Wspólne projekty badawcze przekładają się na relacje gospodarcze

Współpraca pomiędzy Polską a Wielką Brytanią w obszarze akademickim szybko się rozwija. Dotyczy to nie tylko wymiany studenckiej i edukacji transnarodowej, ale przede wszystkim strategicznych partnerstw między instytucjami i uczelniami. Wspólne projekty badawcze przekładają się na współpracę między firmami z obu krajów. W efekcie dynamika współpracy gospodarczej Polski z Wielką Brytanią stale rośnie, podobnie jak wartość brytyjskich inwestycji czy firm z udziałem brytyjskiego kapitału.
Handel
Rynek saszetek nikotynowych w Polsce będzie uregulowany. Osoby nieletnie nie będą mogły ich kupić

Siódmego maja sejmowa Komisja Zdrowia zajmie się nowelizacją ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych, która w części reguluje rynek woreczków nikotynowych. Eksperci z Forum Prawo dla Rozwoju podkreślają pilną potrzebę objęcia tego rynku przepisami prawnymi. Podkreślają, że brak odpowiednich regulacji prawnych dotyczących tych produktów, obecnych na polskim rynku od pięciu lat, to realne zagrożenie dla zdrowia publicznego. Niezbędne są kompleksowe przepisy, które uregulują kwestię saszetek i ograniczą do nich dostęp młodzieży.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.