Komunikaty PR

AKADEMIA AGRIHANDLER – projekt, za którym stoją autorytety

2022-05-31  |  13:00
Biuro prasowe

Akademia Agrihandler to premierowy koncept w Polsce. Główne założenia projektu opierają się na popularyzacji zoptymalizowanych metod gospodarowania, wykorzystaniu nowoczesnego sprzętu rolniczego oraz na weryfikacji tych założeń poprzez wyniki badań terenowych i laboratoryjnych.

Realizowane zadania dotyczą poprawy jakości gleby trwałych użytków zielonych, zmniejszenia zarówno emisji szkodliwych substancji do atmosfery, jak również ograniczaniu strat azotu, który jest jednym z najważniejszych pierwiastków biogennych. Wszystko to pozwoli na uzyskanie najwyższej jakości traw ze szczególną dbałością o środowisko naturalne oraz poprawę retencji wody w glebie.

Pomysłodawcą i twórcą przedsięwzięcia jest firma Agrihandler, która od wielu lat skutecznie działa jako dealer i dystrybutor maszyn rolniczych gwarantujących maksymalną niezawodność, komfort i efektywność działania. Opiekę merytoryczną nad projektem sprawuje prof. dr hab. inż. Roman Łyszczarz oraz prof. dr hab. inż. Mirosław Kobierski (Wydział Rolnictwa i Biotechnologii, Politechnika Bydgoska), który jednocześnie koordynuję przebieg badań terenowych i laboratoryjnych.

„Pierwsze wyniki naszych badań będą już wkrótce dostępne. Ich celem jest ocena właściwości fizycznych, chemicznych oraz aktywności enzymatycznej gleb trwałych użytków zielonych różnie nawożonych płynnymi nawozami naturalnymi. Porównana zostanie metoda doglebowej aplikacji gnojowicy, gnojówki oraz pulpy pofermentacyjnej z ich tradycyjnym sposobem rozprowadzenia z wozów asenizacyjnych, wyposażonych w płytki rozbryzgowe. Zastosowanie aeratora i głębosza oraz podsiew traw specjalnym siewnikiem w połączeniu z doglebową aplikacją tych nawozów sprzyja uzyskaniu kilku pokosów bardzo dobrej jakości trawy. Gleba trwałych użytków zielonych na skutek łącznego oddziaływania poszczególnych zabiegów staje się bardziej rozluźniona i napowietrzona oraz poprawiają się jej właściwości retencyjne. W próbkach gleb oznaczone zostaną podstawowe parametry glebowe oraz zawartość makro- i mikroelementów, a także aktywność enzymatyczna. Ponadto pod koniec okresu wegetacyjnego roślin oznaczona zostanie w glebie ilość bakterii ogółem, grzybów pleśniowych, promieniowców – biorących udział w przemianach węgla i azotu. W materiale roślinnym pobranym z każdego pokosu oznaczony zostanie skład chemiczny oraz zawartość chlorofilu. Celem dodatkowym projektu jest rozpowszechnienie przekonania, że płynne nawozy naturalne nie są produktem odpadowym, natomiast stanowią cenne źródło składników pokarmowych dla roślin – podkreśla prof. dr hab. inż. Mirosław Kobierski.

Projekt 3-letnich badań będzie realizowany na użytkach zielonych w Polanowicach (woj. kujawsko-pomorskie), Dobrodzieniu (woj. opolskie) oraz Łodygowie – (woj. podlaskie).

„Poszczególne lokalizacje charakteryzują się zróżnicowanymi warunkami glebowymi, rzeźbą terenu oraz rodzajem płynnego nawozu naturalnego wykorzystanego w nawożeniu. Na polach w Polanowicach zastosowano gnojowicę, natomiast w Dobrodzieniu gnojówkę, a Łodygowie na Podlasiu – poferment. Pozwoli to kompleksową ocenę doglebowej aplikacji nawozów naturalnych w porównaniu z ich tradycyjnym sposobem rozprowadzenia z wozów asenizacyjnych, które są wyposażone w płytki rozbryzgowe. Przed nami pierwsze pokosy, które będą przeprowadzane przy udziale kosiarki motylowej z kondycjonerem marki Elho i efektywne zbiory zielonki za pomocą samozbierającej przyczepy marki Schuitemaker. O wynikach z naszej Akademii będziemy informować na stronie internetowej”: www.akademiaagrihandler.pl – podkreśla Aleksander Muss, Dyrektor Handlowy Agrihandler.

Każde z użytków zielonych podzielono na pola badawcze, na których zastosowane są inne zabiegi. W przypadku Polanowic są to:

· pole I – powierzchnia kontrolna z tradycyjną metodą aplikacji – nawożenie powierzchniowe,

· pole II – nawożenie doglebowe, aeracja oraz głęboszowanie,

· pole III – nawożenie i aeracja,

· pole IV – nawożenie doglebowe.

Zastosowanie najnowocześniejszych maszyn i urządzeń oraz dokładna analiza wyników badań próbek glebowych oraz materiału roślinnego pozwolą w ramach projektu „Akademia Agrihandler” poprawić właściwości fizyczne, chemiczne i biologiczne gleby, obniżyć koszty produkcji roślinnej oraz uzyskać wysokiej jakości mleko. Projekt wpisuje się w założenia strategii „od pola do stołu”, w której ważne jest przejście na zrównoważoną produkcję żywności, aby osiągnąć cele Europejskiego Zielonego Ładu.

Więcej na: www.akademiaagrihandler.pl

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja Zyxel zapowiada nową linię punktów dostępowych Wi-Fi 6E Biuro prasowe
2022-07-05 | 15:10

Zyxel zapowiada nową linię punktów dostępowych Wi-Fi 6E

Nowe punkty dostępowe Wi-Fi 6E Boost zapewnią szybszą, cechującą się niskimi opóźnieniami, wolną od zakłóceń łączność Wi-Fi szkołom oraz małym i średnim firmom
Edukacja Samsung wspiera podopiecznych projektu #SamoDZIELNI
2022-06-20 | 15:10

Samsung wspiera podopiecznych projektu #SamoDZIELNI

Wejście w dorosłe życia oraz rozwijanie niezbędnych umiejętności zawodowych to dla młodych ludzi spore wyzwanie. W szczególności dla tych wychowujących się w pieczy zastępczej,
Edukacja Kraina Eksperymentów, ekologiczna stonoga…– tak młodzi będą ratować środowisko
2022-05-27 | 10:00

Kraina Eksperymentów, ekologiczna stonoga…– tak młodzi będą ratować środowisko

Dzieci patrzą na problemy związane ze stanem naszej planety świeżym okiem. Mają głowy pełne pomysłów i chęci do działania. Potrzebują jedynie wsparcia we wprowadzeniu ich w

Transmisje online

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

Transport wodny staje się coraz bardziej ekologiczny. To nie tylko kwestia napędów i zielonych paliw

Gdyńska Stocznia CRIST, która za swój pierwszy w Unii Europejskiej hybrydowy prom Elektra zdobyła w 2018 roku nagrodę Ship of the Year, niedawno zwodowała drugi tego typu statek. Spodziewa się więcej zamówień na niskoemisyjne jednostki, ponieważ regulacje związane z ograniczeniem emisyjności transportu morskiego zmuszają operatorów żeglugi do inwestowania w takie rozwiązania. Na rynku od lat sprawdza się gaz LNG, ale inną niskoemisyjną alternatywą jest też metanol. Rośnie także zainteresowanie wodorem. Ekologiczne rozwiązania na statkach dotyczą jednak nie tylko napędów.

Partner serwisu

Venture Cafe Warsaw

Ochrona środowiska

Rozwój fotowoltaiki nie zwalnia. Rosnące ceny energii powodują, że na te inwestycje decyduje się coraz więcej przedsiębiorców

– Rozwój rynku fotowoltaiki będą w najbliższych latach w coraz większym stopniu napędzać klienci biznesowi, a nie indywidualni – ocenia Ireneusz Kulka z EDP Energia Polska. Do inwestycji w instalacje PV skłaniają ich rosnące w szybkim tempie ceny energii. Firmy szukają możliwie największych instalacji, które zapewnią im większą niezależność energetyczną, a jedynym ograniczeniem – jak podkreśla ekspert – są tylko warunki przyłączenia do sieci dystrybucyjnej. To właśnie z sektorem klientów biznesowych EDP Energia Polska wiąże największe nadzieje i w perspektywie kilku lat chce się znaleźć w pierwszej trójce największych graczy na rynku.

Transport

Kryzys energetyczny, wojna i pandemia przyspieszyły proces deglobalizacji. Do Europy może wrócić produkcja do tej pory nieopłacalna

Pandemia i wybuch wojny w Ukrainie zaburzyły łańcuchy dostaw w globalnej gospodarce. Świat znów podzielił się na bloki, a drożyzna i możliwe braki surowców sprzyjają dalszej regionalizacji. To oznacza, że do Europy może wrócić produkcja niektórych towarów, która do tej pory nie była tutaj opłacalna. Problem w tym, że planowanie poważnych inwestycji w sytuacji niepewności gospodarczej, szybko rosnących cen i kosztów oraz coraz wyższych stóp procentowych jest bardzo trudne. Dlatego wiele firm wstrzymuje się z decyzjami, spodziewając się w najbliższym czasie kryzysu gospodarczego. Na dłuższą metę swoich szans upatrują w długoterminowych trendach, takich jak zeroemisyjność.

Współpraca

Obsługa konferencji prasowych

Zapraszamy do współpracy przy organizacji konferencji prasowych. Nasz doświadczony i kompetentny zespół sprosta każdej realizacji. Dysponujemy nowoczesnym, multimedialnym centrum konferencyjnym i biznesowym w samym sercu Warszawy. Zapraszamy do kontaktu w sprawie oferty.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.