2. Lotniskowe Targi Zawodoznawcze już w najbliższy czwartek

Agencja PR
Open Media
Obozowa 42A/2
30-383 Kraków
biuro|openmedia.pl| |biuro|openmedia.pl
12 268 97 50
openmedia.pl
Każdy, kto kiedykolwiek leciał samolotem, zdaje sobie sprawę, że w proces przygotowania lotu zaangażowanych jest wiele osób. Wykonywane przez nie czynności są kluczowe, aby podróż przebiegła pomyślnie i komfortowo. Dzięki pracownikom portu możemy sprawnie i bezpiecznie zwiedzać cały świat. Ty też kochasz latanie i chciałbyś podjąć pracę w branży lotniczej, ale nie wiesz, jakie kwalifikacje musisz posiadać? Odwiedź 2. Lotniskowe Targi Zawodoznawcze i dowiedz się, jak prezentują się ścieżki karier na poszczególne stanowiska. O tym, jakie kroki należy wykonać, aby rozpocząć swoją pracę na lotnisku, opowiedzą już 22 kwietnia pracownicy Kraków Airport.
Lotniskowe Targi Zawodoznawcze to niepowtarzalna okazja, aby zajrzeć do tych części lotniska, do których zwykle nie mamy dostępu. Uczestnicy wydarzenia będą mogli od środka zobaczyć pracę kadry krakowskiego lotniska bez wychodzenia z domu. Przedstawiciele poszczególnych zawodów opowiedzą i pokażą jak wygląda ich codzienna praca, odpowiedzą również na zadawane przez internautów pytania. Swoją obecność potwierdziło ponad 30 przedstawicieli jednostek funkcjonujących w Kraków Airport, takich jak: Polskie Linie Lotnicze LOT, Straż Graniczna, Krajowa Administracja Skarbowa, Agenci handlingowi. Na wydarzeniu pojawią się m.in. osoby z działów: Służba Ochrony Lotniska, VIP & Business Services, Koordynacji i Planowania Operacyjnego, Utrzymania Sieci, Systemów Informatycznych i Telekomunikacyjnych, a nawet przedstawiciele Lotniskowej Służby Ratowniczo-Gaśniczej. Targi zostały podzielone na 4 bloki tematyczne: obsługa pasażerska, służby operacyjne, bezpieczeństwo (Safety&Security) oraz obsługa administracyjna i techniczna.
Organizatorzy zapraszają na to wyjątkowe wydarzenie nie tylko uczniów, studentów, nauczycieli, doradców zawodowych czy rodziców, ale też wszystkich miłośników lotnictwa. Udział w targach jest bezpłatny i nie wymaga wcześniejszej rejestracji. Co więcej, po zakończeniu wydarzenia udostępnione zostaną na stronie www.krakowairport.pl/targi wszystkie materiały dotyczące zawodów lotniskowych.
Transmisja online odbędzie się 22 kwietnia, w godz. 8.00-14.40, za pośrednictwem kanałów: www.facebook.pl/CELKRK oraz www.youtube.com/user/KRKAirport.
Wydarzenie jest organizowane w ramach projektu „SPINaj naukę” dofinansowanego z Programu „Społeczna Odpowiedzialność Nauki” Ministra Edukacji i Nauki. Patronat honorowy nad tegoroczną edycją targów objął Minister Edukacji i Nauki oraz Minister Infrastruktury.
Centrum Edukacji Lotniczej
Centrum Edukacji Lotniczej - Kraków Airport to jedyne tego rodzaju miejsce na mapie Polski. Na co dzień szczegółowo przybliża ono zasady funkcjonowania lotniska zarówno dzieciom, młodzieży, jak i dorosłym. Prowadzone tu warsztaty w przystępny sposób pokazują jak poprawnie odczytać kartę pokładową, które miejsce zająć w samolocie czy w jaki sposób się spakować, aby nie narażać się na stres podczas kontroli bezpieczeństwa. Takie oswojenie z lotniskiem wielu osobom z pewnością pozwoli na czerpanie większej przyjemności z podróży. Centrum realizuje także lekcje tematyczne, teatrzyki dla najmłodszych, spotkania zawodoznawcze, imprezy urodzinowe oraz ciekawe produkty dla osób indywidualnych.
Więcej szczegółów znajduje się na: facebook.pl/CELKRK oraz www.krakowairport.pl/targi.

Fundusz Amazon: Milion złotych na wsparcie edukacji Polaków

Lazarski Aviation Academy gospodarzem EAC25

AGH wybiera SAP do rozwijania projektu transformacji cyfrowej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Ochrona środowiska
Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.
Problemy społeczne
Poziom wyszczepienia Ukraińców jest o 20 pp. niższy niż Polaków. Ukraińskie mamy w Polsce wskazują na szereg barier

Różnice w kalendarzu szczepień, bariery językowe, nieznajomość polskiego systemu szczepień oraz obawy przed skutkami ubocznymi szczepionek – to jedne z najczęstszych problemów, które prowadzą do tego, że poziom wyszczepienia Ukraińców w Polsce jest niższy niż Polaków. To może mieć wpływ na bezpieczeństwo zdrowotne w całym kraju. Fundacja Instytutu Matki i Dziecka podejmuje inicjatywę mającą budować postawy proszczepienne wśród imigrantów.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.