Dwie lokalizacje, dwa typy zabudowy
Dwa projekty – jeden w Poznaniu, a drugi na jego obrzeżach – aktualnie oferuje swoim klientom deweloper Sky Investments. IV etap inwestycji Rodzinne Podolany jest już gotowy, co oznacza, że można odebrać klucze do ostatnich dwupoziomowych mieszkań. Ponadto kończy się realizacja I etapu osiedla Nowy Gruszczyn w gminie Swarzędz. W tym przypadku do dyspozycji nabywców będą domy bliźniacze. – Dzięki temu klienci mają do wyboru dwie lokalizacje i dwa typy zabudowy – mówi Katarzyna Wyszyńska z biura sprzedaży Sky Investments.
Wybierając większe mieszkanie lub dom, dość często wśród klientów na rynku nieruchomości pojawia się myśl – „zamieszkać w granicach miasta, czy może na obrzeżach”. Wynika to z faktu, że przedmieścia Poznania ciekawie się rozbudowują. Powstają nowe inwestycje deweloperskie, często dorównujące swoim standardem projektom w granicach miasta. Dzięki temu często to właśnie gminy ościenne w ostatnich latach mają dodatnie saldo migracji, zwłaszcza wśród rodzin z dziećmi. - Dzięki zróżnicowanej ofercie Rodzinnych Podolan i Nowego Gruszczyna możemy odpowiedzieć na oczekiwania nabywców, którzy chcą zostać w mieście, jak i tych, którzy marzą o tym, by zamieszkać w mniejszej miejscowości. Klienci cenią sobie możliwość wyboru - tłumaczy Katarzyna Wyszyńska z biura sprzedaży Sky Investments, wspominając o inwestycjach Rodzinne Podolany i Nowy Gruszczyn.
W ramach inwestycji Rodzinne Podolany, przy ul. Heleny Rzepeckiej w Poznaniu gotowe do odbioru są dosłownie ostatnie dwupoziomowe mieszkania w zabudowie szeregowej, o powierzchni od 76,03 do 78,86 mkw. Każde takie mieszkanie ma klasyczny podział na strefę dzienną na parterze oraz prywatną na piętrze. W pierwszej z tych stref, znajduje się salon z aneksem kuchennym, toaleta i pomieszczenie gospodarcze. Z kolei na piętrze są trzy pokoje, łazienka, a także przejście na poddasze nieużytkowe o powierzchni 11,47 mkw. Do dyspozycji mieszkańców będzie również taras na dachu, a na nim – aż 18,93 mkw. do zagospodarowania, np. jako strefa wypoczynku na świeżym powietrzu. – Z naszego rozeznania wynika, że zarówno na rynku pierwotnym, jak i wtórnym, mało jest dwupoziomowych mieszkań w granicach Poznania, o takiej powierzchni i z tarasem na dachu. To wartość dodana i nasz wyróżnik, co klienci doceniają. Spośród wszystkich 99 domów i lokali mieszkalnych na osiedlu Rodzinne Podolany, zdecydowana większość znalazła swoich nabywców. Inwestycja okazała się hitem sprzedażowym, co nas bardzo cieszy – opisuje Katarzyna Wyszyńska z firmy Sky Investments.
Choć przestrzeń mieszkalna ponad 70 mkw. wydaje się całkiem spora, to wybierając jeden z domów w ramach projektu Nowy Gruszczyn, nabywca może liczyć na jeszcze większą powierzchnię, a konkretnie ponad 140 mkw. i zabudowę bliźniaczą. – Koncepcja osiedla Nowy Gruszczyn zakłada, że mieszkańcy mogą cieszyć się przestrzenią. W praktyce oznacza to, że proponowane domy są bardziej przestronne, niż w innych projektach pod miastem, są niemałe odległości między dwulokalowymi budynkami, a także duże, przestronne ogrody – informuje przedstawicielka Sky Investments. Warto przypomnieć, że w pierwszym z sześciu etapów inwestycji znajdzie się 7 domów, czyli 14 lokali mieszkalnych, w zabudowie bliźniaczej. Prace budowlane są zaawansowane i będą zbliżać się ku końcowi. Podobnie, jak w Rodzinnych Podolanach, mamy do czynienia z podziałem powierzchni mieszkalnej na parter i piętro. Są też pewne różnice, ponieważ domy w inwestycji Nowy Gruszczyn wyróżniają się kilkoma elementami: większa strefa dzienna o powierzchni ponad 40 mkw., na piętrze dodatkowo dwie garderoby i duży zielony ogród z tarasem. – Domy w inwestycji Nowy Gruszczyn to raczej miejsce na stałe, szczególnie dla rodzin z dziećmi, o czym wspominają nasi klienci. Wybierając Rodzinne Podolany, pozostajemy w Poznaniu, a dodatkowo w dzielnicy, która najszybciej się rozwija i ma przed sobą bardzo ciekawe perspektywy. Mieszkania w tej części miasta są bardzo atrakcyjną opcją także dla inwestorów i na rynku wtórnym. Lokal na Podolanach to dobry kapitał i pozwoli nam w przyszłości zmienić mieszkanie na inne z zyskiem – podsumowuje Katarzyna Wyszyńska z firmy Sky Investments.
Jaki kamień naturalny wybrać na podłogę? Porady i inspiracje
Nowa Murowana z miesiącem korzyści
Bajkowy Dopiewiec przed konkurencją
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media i PR
Sztuczna inteligencja rewolucjonizuje marketing. Narzędzia AI dają drugie życie tradycyjnym formom reklamy
Z badań GroupM wynika, że już w najbliższym czasie połowa inwestycji w media będzie oparta na decyzjach wspomaganych przez sztuczną inteligencję, a do 2028 roku będą to już dwie na trzy transakcje. Prawie 9 na 10 przedstawicieli branży wskazuje AI jako technologię, która będzie mieć w najbliższym czasie największy wpływ na marketing. Debata o potencjale tej technologii rozgrzewa branżę, a możliwości jej wykorzystania wciąż przybywa – od planowania i optymalizowania kampanii reklamowych, przez influencer marketing, po media postrzegane jako tradycyjne, które dzięki innowacjom zyskują „drugie życie”.
Farmacja
Polscy naukowcy pracują nad personalizowaną terapią raka płuca. Faza badań klinicznych coraz bliżej
Zespół naukowców z Międzynarodowego Centrum Badań nad Szczepionkami Przeciwnowotworowymi (ICCVS) na Uniwersytecie Gdańskim prowadzi zaawansowane badania nad nową terapią raka płuca, w której rolę leku będą pełnić limfocyty wyizolowane z krwi chorego. – To terapia szyta na miarę. Dla każdego z pacjentów wybieramy inny rodzaj komórek – mówi prof. dr hab. Natalia Marek-Trzonkowska. Jak wskazuje, projekt SWIFT jest już coraz bliżej rozpoczęcia fazy badań klinicznych. Jego realizację umożliwiły środki unijne w ramach działania Międzynarodowe Agendy Badawcze (MAB) z programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG) przyznane przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej.
Rolnictwo
Dane satelitarne w użyciu urbanistów i samorządowców. Mogą im służyć do przygotowania na zmiany klimatu
Do 2031 roku rynek usług związanych z danymi satelitarnymi ma wzrosnąć ponad czterokrotnie – przewidują analitycy. Na rosnącą podaż wpływ może mieć nałożony na dużą część przedsiębiorców, w tym producentów rolnych, obowiązek raportowania wpływu środowiskowego. Dane satelitarne są jednak cennym narzędziem również w rękach urbanistów i samorządowców. Z dokładnością do milimetrów pokazują zjawiska takie jak np. osiadanie gruntów, co pozwala na wczesne podejmowanie decyzji o kluczowych modernizacjach infrastruktury.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.