Dwie lokalizacje, dwa typy zabudowy
Dwa projekty – jeden w Poznaniu, a drugi na jego obrzeżach – aktualnie oferuje swoim klientom deweloper Sky Investments. IV etap inwestycji Rodzinne Podolany jest już gotowy, co oznacza, że można odebrać klucze do ostatnich dwupoziomowych mieszkań. Ponadto kończy się realizacja I etapu osiedla Nowy Gruszczyn w gminie Swarzędz. W tym przypadku do dyspozycji nabywców będą domy bliźniacze. – Dzięki temu klienci mają do wyboru dwie lokalizacje i dwa typy zabudowy – mówi Katarzyna Wyszyńska z biura sprzedaży Sky Investments.
Wybierając większe mieszkanie lub dom, dość często wśród klientów na rynku nieruchomości pojawia się myśl – „zamieszkać w granicach miasta, czy może na obrzeżach”. Wynika to z faktu, że przedmieścia Poznania ciekawie się rozbudowują. Powstają nowe inwestycje deweloperskie, często dorównujące swoim standardem projektom w granicach miasta. Dzięki temu często to właśnie gminy ościenne w ostatnich latach mają dodatnie saldo migracji, zwłaszcza wśród rodzin z dziećmi. - Dzięki zróżnicowanej ofercie Rodzinnych Podolan i Nowego Gruszczyna możemy odpowiedzieć na oczekiwania nabywców, którzy chcą zostać w mieście, jak i tych, którzy marzą o tym, by zamieszkać w mniejszej miejscowości. Klienci cenią sobie możliwość wyboru - tłumaczy Katarzyna Wyszyńska z biura sprzedaży Sky Investments, wspominając o inwestycjach Rodzinne Podolany i Nowy Gruszczyn.
W ramach inwestycji Rodzinne Podolany, przy ul. Heleny Rzepeckiej w Poznaniu gotowe do odbioru są dosłownie ostatnie dwupoziomowe mieszkania w zabudowie szeregowej, o powierzchni od 76,03 do 78,86 mkw. Każde takie mieszkanie ma klasyczny podział na strefę dzienną na parterze oraz prywatną na piętrze. W pierwszej z tych stref, znajduje się salon z aneksem kuchennym, toaleta i pomieszczenie gospodarcze. Z kolei na piętrze są trzy pokoje, łazienka, a także przejście na poddasze nieużytkowe o powierzchni 11,47 mkw. Do dyspozycji mieszkańców będzie również taras na dachu, a na nim – aż 18,93 mkw. do zagospodarowania, np. jako strefa wypoczynku na świeżym powietrzu. – Z naszego rozeznania wynika, że zarówno na rynku pierwotnym, jak i wtórnym, mało jest dwupoziomowych mieszkań w granicach Poznania, o takiej powierzchni i z tarasem na dachu. To wartość dodana i nasz wyróżnik, co klienci doceniają. Spośród wszystkich 99 domów i lokali mieszkalnych na osiedlu Rodzinne Podolany, zdecydowana większość znalazła swoich nabywców. Inwestycja okazała się hitem sprzedażowym, co nas bardzo cieszy – opisuje Katarzyna Wyszyńska z firmy Sky Investments.
Choć przestrzeń mieszkalna ponad 70 mkw. wydaje się całkiem spora, to wybierając jeden z domów w ramach projektu Nowy Gruszczyn, nabywca może liczyć na jeszcze większą powierzchnię, a konkretnie ponad 140 mkw. i zabudowę bliźniaczą. – Koncepcja osiedla Nowy Gruszczyn zakłada, że mieszkańcy mogą cieszyć się przestrzenią. W praktyce oznacza to, że proponowane domy są bardziej przestronne, niż w innych projektach pod miastem, są niemałe odległości między dwulokalowymi budynkami, a także duże, przestronne ogrody – informuje przedstawicielka Sky Investments. Warto przypomnieć, że w pierwszym z sześciu etapów inwestycji znajdzie się 7 domów, czyli 14 lokali mieszkalnych, w zabudowie bliźniaczej. Prace budowlane są zaawansowane i będą zbliżać się ku końcowi. Podobnie, jak w Rodzinnych Podolanach, mamy do czynienia z podziałem powierzchni mieszkalnej na parter i piętro. Są też pewne różnice, ponieważ domy w inwestycji Nowy Gruszczyn wyróżniają się kilkoma elementami: większa strefa dzienna o powierzchni ponad 40 mkw., na piętrze dodatkowo dwie garderoby i duży zielony ogród z tarasem. – Domy w inwestycji Nowy Gruszczyn to raczej miejsce na stałe, szczególnie dla rodzin z dziećmi, o czym wspominają nasi klienci. Wybierając Rodzinne Podolany, pozostajemy w Poznaniu, a dodatkowo w dzielnicy, która najszybciej się rozwija i ma przed sobą bardzo ciekawe perspektywy. Mieszkania w tej części miasta są bardzo atrakcyjną opcją także dla inwestorów i na rynku wtórnym. Lokal na Podolanach to dobry kapitał i pozwoli nam w przyszłości zmienić mieszkanie na inne z zyskiem – podsumowuje Katarzyna Wyszyńska z firmy Sky Investments.

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.

Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Bankowość

Finansowanie Europejskiego Banku Inwestycyjnego wspiera rozwój OZE czy infrastruktury drogowej. Wśród nowych priorytetów bezpieczeństwo i obronność
Od momentu przystąpienia do UE polska gospodarka urosła dwukrotnie – skumulowany wzrost PKB wyniósł 99 proc., a połowa wzrostu wynikała z członkostwa w UE. Duża w tym zasługa Europejskiego Banku Inwestycyjnego, który od 2004 roku przekazał w Polsce 100 mld euro w finansowanie projektów związanych m.in. z efektywnością energetyczną, OZE czy zrównoważonym rozwojem miast. EBI zwiększa też inwestycje w obronność i bezpieczeństwo – w 2024 roku bank zainwestował 300 mln euro w pierwszy polski program satelitarny.
Edukacja
Przybywa ośrodków zajmujących się medycyną długowieczności. Pacjenci zyskują dostęp do najnowszych technologii medycznych

Choć przeciętna długość trwania życia w zdrowiu stopniowo się wydłuża, wciąż pozostaje znacznie krótsza niż przeciętne trwanie życia w ogóle. System ochrony zdrowia koncentruje się głównie na medycynie naprawczej, ale widać coraz wyraźniejszy zwrot w kierunku medycyny prewencyjnej, inaczej nazywanej medycyną długowieczności. Polski naukowiec tworzy ośrodek, który połączy innowatorów medycznych i ekspertów skupiających się na wiedzy, edukacji, badaniach i nowoczesnych technologiach służących długowieczności.
Ochrona środowiska
Nowe technologie pomagają szybciej i dokładniej sortować odpady. Wciąż nie wszystkie da się jednak przetworzyć

Do 2030 roku 55 proc. odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych powinno trafiać do przetworzenia. W ubiegłym roku było to ok. 27 proc. Nowe technologie w coraz większym stopniu ułatwiają sortowanie odpadów, ale nie pozwalają jeszcze na przetworzenie wszystkich ich rodzajów. To pierwsze wyzwanie związane z zamykaniem obiegu. Kolejnym jest zwiększanie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w produkowanych opakowaniach, czego wymagają unijne przepisy. Choć w tym obszarze widać w ostatnich latach znaczące postępy, nie brakuje wyzwań.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.