Komunikaty PR

Drzwi, cokoły i meble w nowej odsłonie – z farbą PARA 8300 Melamine

2023-08-09  |  15:30
Biuro prasowe
Kontakt
Aleksandra Stachulska
Home Sweet Home PR

Łowicka 51 lok. 207
02-353 Warszawa
ola|hshpr.pl| |ola|hshpr.pl
880 320 909
hshpr.pl

Melamina to główny składnik wielu laminatów wyróżniających się doskonale gładką powierzchnią odporną na wiele domowych zagrożeń. Te właściwości wykorzystuje nowa farba PARA 8300 Melamine – dostępna w sieci salonów z wyposażeniem wnętrz Dekorian Home. Alkidowo-akrylowa emalia lateksowa służy do malowania powierzchni drewnianych wewnątrz pomieszczeń. To znakomity sposób, by ramy okienne, drzwi, listwy przypodłogowe, pokrycia ścian albo meble zaprezentowały się w zupełnie nowej odsłonie.

Lato jest czasem wielkich i małych remontów. Czasem nie trzeba wiele, aby mieszkanie zyskało modny czy efektowny wygląd albo po prostu na nowo zachwycało świeżością. Podstawa to oczywiście odmalowanie ścian. Aby efekt był pełny, warto zadbać jednak i o pozostałe elementy wystroju architektonicznego – drzwi, okna (jeśli nadają się do malowania), listwy przypodłogowe czy boazerie. Dzięki malowaniu mogą odzyskać utracony blask albo… zupełnie zmienić szatę kolorystyczną, a wraz z nią charakter i styl. Świetnym przykładem są cokoły, czyli wysokie listwy przypodłogowe. Białe mają w sobie wiele klasycznej elegancji, a przy tym są zupełnie uniwersalne. Czarne dadzą wnętrzu modernistyczny rys. Niebieskie mogą podkreślić marynistyczne odniesienia aranżacji, żółte wprowadzą do wnętrz wiele słońca, a koralowe będą znakiem, że domownicy są na bieżąco z trendami. To oczywiście tylko przykłady. Warto uruchomić wyobraźnię – nastroić się do twórczej zabawy! Zwłaszcza gdy wymaga to tylko sięgnięcia po pędzel lub wałek oraz nową farbę w wybranym odcieniu.

Upcykling, czyli najprostszy sposób na piękne meble

Wykończenie albo odnowienie trwałych elementów wyposażenia czy wystroju domu to wciąż nie wszystko, w czym pomoże PARA 8300 Melamine (dostępna w Dekorian Home). W ostatnim czasie ważnym trendem stał się upcyckling. Polega na dawaniu nowego życia (czasem też nowej funkcji) przedmiotom wysłużonym, nieładnym czy niemodnym. Zabytkowe meble warto rzecz jasna poddawać wyłącznie profesjonalnej renowacji. Ale wszelkie popularne sprzęty z minionych dekad to znakomite obiekty do twórczych działań. Odpowiedni odcień, czasem nowe uchwyty i nóżki, ewentualnie odpowiednio dobrana tkanina obiciowa – i stary grat zamieni się w ozdobę wnętrza, tym cenniejszą, że unikatową. Malowanie mebli to także sposób, by cieszyć się piękną zabudową kuchenną lub łazienkową bez wielkich nakładów i bez kłopotów związanych z demontażem. Do malowania wystarczy zdjąć same fronty!

Zalety, za które pokochasz farbę melaminową

Nowa PARA 8300 Melamine daje piękną i bardzo trwałą powierzchnię m.in. stolarce drewnianej, boazeriom i panelom ściennym, listwom przypodłogowym czy meblom. Zapewnia eleganckie, a przy tym niezwykle trwałe wykończenie. Jednym z sekretów nowej farby jest znakomite rozprowadzanie, które pozwala łatwo uzyskać zachwycająco gładką powierzchnię, która jest jednocześnie wytrzymała i odporna na zmywanie. Elementy pomalowane farbą PARA 8300 Melamine doskonale znoszą codziennie użytkowanie. Pozostają więc piękne przez długi czas.

Jak korzystać z nowej farby? To proste!

Zawsze zacznij od przeczytania instrukcji na puszce. Działaj starannie i dokładnie już od samego początku. Pamiętaj, że podstawą udanego efektu jest używanie odpowiednich narzędzi oraz staranne przygotowanie podłoża – musi być równe, o dobrej przyczepności (niezbędne może być przeszlifowanie go papierem ściernym o gradacji 220 lub wyższej), wolne od pyłu i suche. Nie zapomnij też odpowiednio zabezpieczyć podłogi i mebli wokół. Przed rozpoczęciem malowania dokładnie wymieszaj farbę od dna. Farba PARA 8300 Melamine jest gotowa do użycia, nie trzeba jej rozcieńczać. Nanoś ją pędzlem lub odpowiednim wałkiem emaliowym marki Dynamic. Po lekkim rozcieńczeniu wodą można ją także aplikować za pomocą natrysku. To sposób, by (przy odpowiednio przygotowanym podłożu) uzyskać efekt idealnie gładkiej powierzchni w wymarzonym odcieniu. 

Farby PARA dostępne są w sprzedaży u wyłącznego dystrybutora marki w Polsce, w sieci salonów z wyposażeniem wnętrz Dekorian Home (dekorianhome.pl).

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom NOWOŚĆ! Preizolowane systemy elastycznych rurociągów AustroPUR i AustroPEX - efe Biuro prasowe
2023-11-29 | 09:05

NOWOŚĆ! Preizolowane systemy elastycznych rurociągów AustroPUR i AustroPEX - efe

Austroflex to system rurociągów do różnego rodzaju instalacji ciepłowniczych oraz wodociągowych zapewniający wygodny i sprawny proces montażu. Gotowe warstwy izolacyjne
Dom Nowoczesne ocieplenie domu
2023-11-23 | 11:00

Nowoczesne ocieplenie domu

Efektywne zarządzanie energią w budynku nie jest możliwe bez szczelnej warstwy termoizolacji. Dzięki piance natryskowej Soudafoam SPF firmy Soudal zatrzymamy ciepło w domu. Poliuretanowa
Dom Cicha podłoga – czym kierować się przy wyborze mat podkładowych
2023-11-21 | 12:00

Cicha podłoga – czym kierować się przy wyborze mat podkładowych

Komfort akustyczny użytkowania danej przestrzeni zależy m.in. od właściwie dobranej maty podkładowej pod panele. Oferta podłóg obejmuje zarówno twarde podłogi (podłogi

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

W okresie okołoświątecznym Polacy generują duże ilości elektroodpadów. Połowa nie wie, że nie można ich wyrzucić do śmietnika

Polacy mają problem z prawidłowym wskazaniem elektroodpadów i nie do końca wiedzą, gdzie oddawać takie zużyte sprzęty – pokazuje badanie agencji badawczej Zymetria na zlecenie RLG. 34 proc. badanych przyznało, że zdarzyło im się źle zutylizować wyrzucane elektroodpady. Odpady, które najczęściej trafiają w nieodpowiednie miejsce, to m.in. kable, ładowarki czy słuchawki. – Podobnie jest z różnego rodzaju golarkami, lokówkami, zabawkami na baterie i innymi małymi sprzętami, czyli tym, co niebawem będziemy kupować pod choinkę – zauważa Monika Wyciechowska z RLG w Polsce. Jak wskazuje, ponad połowa Polaków nie wie, że starych sprzętów nie wolno wyrzucać do pięciu frakcji, ale trzeba je oddać do specjalnych punktów zbiórki.

Partner serwisu

Edukacja

Demografia, zdrowie, edukacja i ekologia. Nowe technologie mają coraz większe znaczenie dla rozwiązywania najbardziej palących problemów

O pozytywnym wpływie technologii na biznes mówi się od dawna, za czym idą rosnące z roku na rok inwestycje przedsiębiorstw w ten obszar, m.in. chmurę czy sztuczną inteligencję. Coraz częściej nowe technologie znajdują także zastosowanie w rozwiązywaniu palących problemów globalnych. Pracują nad nimi zarówno duże korporacje, naukowcy i studenci, jak i start-upy z całego świata. – Nowe technologie posiadają ogromny potencjał w przekształcaniu i wspieraniu kluczowych obszarów społeczno-gospodarczych, takich jak edukacja, zdrowie, środowisko i gospodarka – mówi Alicja Tatarczuk z Huaweia. Koncern szuka takich innowacyjnych pomysłów wśród młodych naukowców w swoim konkursie Tech4Good, który jest częścią programu Seeds for the Future.

Handel

Technologie rewolucjonizują biznes restauracyjny. Kioski samoobsługowe, kody QR, a wkrótce sztuczna inteligencja będą standardem w branży gastronomicznej

Digitalizacja i nowe technologie stają się głównym motorem rozwoju branży restauracyjnej, a rozwiązania technologiczne – takie jak kody QR, kioski samoobsługowe, cyfrowe menu czy systemy AI wspierające sprzedaż – coraz powszechniej pojawiają się w stacjonarnych restauracjach, usprawniając ich funkcjonowanie i przyciągając klientów. – Niewątpliwie technologia będzie nadal zmieniać sektor gastronomiczny. Im lepsze interakcje z klientem, tym częściej korzysta on z naszych usług – mówi Luis Comas, CEO AmRestu, operatora m.in. marek: KFC, Starbucks, Pizza Hut i Burger King, który w tym roku obchodzi 30-lecie swojej działalności.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.