Drogie ogrzewanie? Zaoszczędź z głowicami termostatycznymi Hama WiFi
Umożliwi to zestaw smart home z inteligentną stacją grzewczą i dwiema głowicami termostatycznymi. Dzięki niemu można łatwo wymienić dotychczasowy regulator grzejnika i ustawić indywidualny scenariusz ogrzewania dla każdego pomieszczenia domu, pory dnia i trybu działania. Całym kompletem można sterować aplikacją w smartfonie lub komendami głosowymi.
To optymalne rozwiązanie przy jesiennych i zimowych chłodnych dniach, a także drastycznie drożejących opłatach za ogrzewanie, które zaczynamy już odczuwać lub zaraz będziemy odczuwać wszyscy. Urządzenie od niemieckiego producenta uwolni nas też od konieczności wstawania z kanapy i ciągłego mozolnego skręcania oraz odkręcania regulatorów grzejnika kilka razy w ciągu doby, w zależności od warunków atmosferycznych oraz ciepłoty we własnych czterech kątach.
Wygoda i precyzja działania
Z systemem zarządzania energetycznego Hama WiFi można zaprogramować cykle grzewcze, odpowiadające indywidualnemu przebiegowi dnia. Tak oto w naszym zasięgu jest oszczędzenie energii i obniżenie kosztów ogrzewania. Wystarczy chociażby wyłączyć ogrzewanie po osiągnięciu konkretnej temperatury docelowej. Jedyne co trzeba zrobić to wymienić wcześniejszy regulator grzejnika na termostat grzejnikowy z kategorii produktów smart home.
W zestawie systemu zarządzania ogrzewaniem Hama znalazła się łącznie stacja grzewcza, dwie grzejnikowe głowice termostatyczne, cztery baterie AA, dwa komplety adapterów i zasilacz z kablem micro-USB. W praktyce wszystko przybiera formę prostej instalacji we własnej sieci WiFi, która nie wymaga huba. Cały komplet urządzeń został utrzymany w białej kolorystyce. Łatwo więc powinien wkomponować się w domowy wystrój wnętrza. Głowice termostatyczne można zamontować na wszystkich popularnych grzejnikach dzięki dołączonemu adapterowi (dla Danfoss RA, RAV, Caleffi, Giacomini).
Za pomocą sterowania ogrzewaniem Smart Home i programami automatycznymi można zdefiniować indywidualne scenariusze ogrzewania. To prosta droga do oszczędności. Z dowolnego miejsca, np. pracy, autobusu czy pociągu, możemy np. obniżyć poziom temperatury albo włączyć ogrzewanie, by wejść już od razu do ciepłego domu. Dzięki aplikacji Hama Smart Home, kamerze WiFi i innym produktom z tej serii zyskujemy możliwość kontrolowania swojej posiadłości, ogrodu i drzwi wejściowych z dowolnego miejsca w ściśle wybranym przez nas momencie. Cały zestaw współpracuje z Amazon Alexa czy Google Assistant (wygodne sterowanie głosowe efektami oświetlenia sufitowego LED), a także z systemami operacyjnymi iOS i Android.
Szeroki wachlarz możliwości
Taki zestaw startowy pozwala na rozbudowę o dowolną liczbę inteligentnych regulatorów ogrzewania. Producent przewidział również możliwość tworzenia grup za pomocą urządzeń zintegrowanych z siecią WLAN, np. w połączeniu z czujnikiem okiennym obniżenie temperatury po otwarciu okna.
Co więcej, opisywany system zarządzania ogrzewaniem obsługuje tryb zewnętrzny, automatyczną ochroną przed zamarzaniem, funkcję ochrony zaworu przed kamieniem czy wykrywanie otwarcia okna. Wyświetlacz LED na głowicy, informujący o danej temperaturze, widoczny jest jedynie podczas pracy. Obsługuje się go oczywiście pokrętłem.
Sugerowana cena detaliczna prezentowanego kompletu, objętego dwuletnią gwarancją producencką, wynosi 599 zł. Dodatkowa osobna głowicę kupimy za około 189 zł.
Wszelkie informacje dodatkowe znajdziemy na oficjalnej witrynie https://pl.hama.com.

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.

Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Handel
Nie tylko konsumenci starają się kupować bardziej odpowiedzialne. Część firm już stawia na to mocny nacisk

Kwestie równoważonych zakupów stają się elementem strategii ESG. Dostawy energii, zamówienia surowców i materiałów do produkcji czy elementów wyposażenia biur – na każdym etapie swoich zakupów firmy mogą dziś decydować między opcjami bardziej i mniej zrównoważonymi. Dotyczy to także zamówień rzeczy codziennego użytku dla pracowników czy środków czystości – wskazują eksperci Lyreco, e-sklepu, który prowadzi sprzedaż produktów do biur, pokazując ich wpływ na środowisko czy efektywność pracy.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.