Dostosowanie własnej przestrzeni na Rodzinnym Zakątku
Odpowiednie przygotowanie wnętrza umożliwia przekształcenie zakupionej przestrzeni użytkowej w powierzchnie zgodną z naszymi oczekiwaniami czy przyzwyczajeniami. Nie jest to łatwe zadanie, dlatego warto skorzystać z usług dewelopera, który oferuje pomoc przy wprowadzeniu poprawek czy wykończeniu wnętrza.
Dostosowanie zakupionej nieruchomości do własnych preferencji to jeden z kroków na drodze do zamieszkania w wymarzonych czterech kątach. Proces ten wymaga posiadania odpowiedniej wiedzy i doświadczenia, jak również wiąże się z dużymi nakładami pracy. Dogodnie więc dla wielu klientów rynku pierwotnego, gdy deweloper w tym zakresie oferuje stosowną pomoc. Przykładem takiego dewelopera jest KM Building, który zapewnia szerokie możliwości w dostosowaniu przestrzeni domów V etapu osiedla Rodzinny Zakątek. – Na życzenie Klientów i zgodnie z ich indywidualnymi oczekiwaniami, wykańczamy domy „pod klucz”. Oferujemy wiele opcji, kładziemy podłogi, wykonujemy kompleksowo łazienki i kuchnię, malujemy ściany czy montujemy drzwi wewnętrzne. Zapewniamy także możliwość skorzystania ze zmian lokatorskich, wprowadzanych na etapie wykonywania innych prac budowlanych. Wszystko po to, aby przyszli mieszkańcy naszego osiedla byli zadowoleni z efektu końcowego – powiedział Maciej Bartczak, współwłaściciel KM Building.
Osiedle Rodzinny Zakątek jest stopniowo rozbudowywane. Aktualnie powstają szeregowce wchodzące w skład V etapu, których budowa, zgodnie z przyjętym harmonogramem, zakończy się w II i III kw. 2022 roku. – W szeregowcach zaplanowanych na czerwiec, trwają prace związane z elewacją, rozprowadzaniem instalacji i wykonaniem posadzek. Natomiast w szeregowcach zaplanowanych na wrzesień, wykonywane są prace dekarskie związane z montażem pokrycia dachowego - podsumował Maciej Bartczak. Etap V składa się z domów z balkonami i ogródkami o powierzchni 74 i 92 mkw. Cena pierwszego wynosi 415 tys. zł brutto, drugiego natomiast – zależnie od powierzchni działki – od 480 do 530 tys. zł brutto. Na parterze znajduje się salon z aneksem kuchennym, łazienka i pomieszczenie gospodarcze. Na piętrze 2 lub 3 sypialnie oraz łazienka. Wnętrze dopełnia strych, który można zaadoptować na dodatkowy pokój. Dla przyszłych mieszkańców przygotowana została także droga dojazdowa z kostki brukowej i miejsca postojowe przed posesją, jak również udogodnienia w formie dwóch placów zabaw i sklepu spożywczego. Inwestycja zlokalizowana jest w gminie Kórnik z dostępem do szkół, sklepów oraz sprawnej komunikacji podmiejskiej. Natomiast, tuż obok osiedla, znajduje się las z licznymi ścieżkami pieszo-rowerowymi. Rodzinny Zakątek to miejsce przygotowywane z myślą o każdym członku rodziny.

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.

Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Handel
Nie tylko konsumenci starają się kupować bardziej odpowiedzialne. Część firm już stawia na to mocny nacisk

Kwestie równoważonych zakupów stają się elementem strategii ESG. Dostawy energii, zamówienia surowców i materiałów do produkcji czy elementów wyposażenia biur – na każdym etapie swoich zakupów firmy mogą dziś decydować między opcjami bardziej i mniej zrównoważonymi. Dotyczy to także zamówień rzeczy codziennego użytku dla pracowników czy środków czystości – wskazują eksperci Lyreco, e-sklepu, który prowadzi sprzedaż produktów do biur, pokazując ich wpływ na środowisko czy efektywność pracy.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.