Zróżnicowana oferta Scandic Park
Scandic Park to już kilkanaście lat na rynku. W aktualnej ofercie posiada zarówno domy w zabudowie bliźniaczej, jak i mieszkania w budynku wielorodzinnym. Projekty wyróżniają się przemyślanym i użytecznym rozkładem pomieszczeń oraz rozwiązaniami proekologicznymi. Atutem jest także lokalizacja na terenie gminy Dopiewo, gwarantująca bogatą infrastrukturę oraz sprawną komunikacje z Poznaniem. U zbiegu ulic Konarzewskiej i Łąkowej powstaje kameralny, trzykondygnacyjny budynek wielorodzinny. Do dyspozycji przyszłych właścicieli będzie 20 mieszkań o powierzchni od 30 do 64 mkw., a wśród nich kawalerki jak i lokale dwupokojowe. Mieszkania na parterze uzupełniają ogrody o powierzchni do nawet 110 mkw., co umożliwia wiele aranżacji z np. miejscem zabaw dla dzieci, czy wypoczynku. Nove Dopiewo to także miejsca parkingowe. Dostępnych jest jeszcze 5 mieszkań, a ceny rozpoczynają się od 289.900 złotych brutto za lokal o powierzchni 40.84 mkw. Inwestycja będzie gotowa już w maju bieżącego roku. Prace są mocno zaawansowane, aktualnie jest kończona elewacja zewnętrzna.
Z kolei przy ulicy Andersena realizowany jest projekt Bajkowy Dopiewiec. Powstało 20 parterowych EcoVilli w zabudowie bliźniaczej o powierzchniach 77 oraz 89 mkw. Każdy dom to przestronny salon z aneksem kuchennym, 3 sypialnie, łazienka oraz pomieszczenie gospodarcze, a powierzchnia działki wynosi od 400 do 520 mkw. Do każdej nieruchomości przypisane są dwa miejsca postojowe. Domy z trzech stron otoczone są zielenią - mniejszy ogród zlokalizowany jest przy podjeździe, a większy o powierzchni nawet do 330 mkw. rozciąga się wzdłuż domu. Ogromnym udogodnieniem tego projektu są zaawansowane rozwiązania w zakresie energooszczędności. W cenie nieruchomości zawarta jest nowoczesna instalacja fotowoltaiczna, która zapewnia stałe i niskie koszty ogrzewania, prądu, a także ciepłą wodę. W sprzedaży zostały 4 ostatnie domy – 2 o powierzchni 77mkw. oraz także 2 o powierzchni 89 mkw. Mniejszy dom kosztuje 467.400, a większy – 478.000 złotych brutto. Domy są już gotowe do odbioru.
Dopiewo to popularna lokalizacja. Jest tutaj dużo terenów leśnych z licznymi ścieżkami pieszo - rowerowymi oraz jezior, które umożliwiają odpoczynek, regenerację i rekreację wśród przyrody. Nie brakuje też licznych udogodnień gwarantujących komfort zamieszkiwania. Funkcjonują szkoły, przedszkola, apteki, gabinety medyczne oraz liczne sklepy i punkty handlowo – usługowe. Działa także komunikacja podmiejska oraz kolej metropolitalna. Co istotne, w pobliżu znajduje się wjazd na autostradę A2 oraz drogi S5 i S11.

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.

Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Handel

Polski e-commerce rośnie w siłę. Konsumentów przyciągają przede wszystkim promocje
Rynek e-commerce w Polsce jest już wart ok. 152 mld zł. Rośnie zarówno częstotliwość zakupów, jak i średnia wartość koszyka – wynika z raportu Strategy&. Polacy doceniają wygodę zakupów przez internet, szybką dostawę i łatwy zwrot. Coraz częściej zwracają też uwagę na cenę i chętnie korzystają z promocji. To właśnie ten trend wykorzystuje Amazon.pl, organizując co roku festiwal z okazji Prime Day. W tym roku zaplanowano go po raz pierwszy aż na cztery dni: 8–11 lipca, a nie dwa jak w poprzednich latach.
Problemy społeczne
Do 2029 roku rynek pracy skurczy się o milion pracowników. Przedsiębiorcy wskazują, jak zaktywizować cztery wykluczone dotąd zawodowo grupy [DEPESZA]

W latach 2020–2029 zmiana struktury społecznej doprowadzi do skurczenia się rynku pracy aż o milion pracowników. Trend ten wymusi na pracodawcach konieczność podejmowania konkretnych działań zmierzających do aktywizacji pomijanych dotąd grup społecznych. – Inkluzywność to nie tylko kwestia etyczna, to strategiczna odpowiedź na kryzys demograficzny i niedobór siły roboczej – wskazuje Związek Przedsiębiorców i Pracodawców.
Konsument
Za trzy miesiące ruszy w Polsce system kaucyjny. Wątpliwości budzą kwestie rozliczeń i podatków

Zaledwie trzy miesiące zostały do startu systemu kaucyjnego w Polsce. Kaucje obejmą szklane i plastikowe butelki oraz puszki z napojami. To duża zmiana dla producentów napojów, sklepów i konsumentów oraz pośredniczących w zbiórce operatorów systemów kaucyjnego. Na razie przepisy są na tyle niedoprecyzowane, że budzą wiele wątpliwości w kwestii rozliczania podatków czy rozliczeń z operatorami. Producenci będą musieli płacić podatek od niezwróconych butelek, co zwiększy ich koszty.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.