EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.
Termet S.A.
ul. Długa 13
58-160 Świebodzice
termet|termet.com.pl| |termet|termet.com.pl
+48 74 85 60 801
https://www.termet.com.pl/
EXTRA POWER 20 to odpowiedź firmy Termet na typowe problemy z eksploatacją pomp ciepła w okresie najwyższego zapotrzebowania na ciepło. Podczas silnych mrozów, gdy pompa ciepła nie wystarcza, by zapewnić komfort cieplny w budynku, z powodzeniem może ją wspomóc EXTRA POWER 20 (nr katalogowy WKJ 58S1 00 00 00/PLFT). Jest to urządzenie gazowe, którego konstrukcja została dostosowana do współpracy z pompami ciepła. Zapobiega wysokiemu zużyciu energii elektrycznej przez grzałkę w pompie ciepła.
Dodatkową zaletą EXTRA POWER 20 jest możliwość zasilania z butli, dzięki czemu można go stosować także tam, gdzie nie ma dostępu do sieci gazowej. Co ważne, urządzenie można zamontować w dowolnym etapie eksploatacji pompy ciepła, a podłączenie go do już istniejącej instalacji centralnego ogrzewania nie wymaga dużych przeróbek.
Kluczowe zalety urządzenia EXTRA POWER 20:
- gazowe szczytowe źródło ciepła przeznaczone do współpracy z pompami ciepła powietrze-woda typu monoblok, w tym z pompami z serii Termet Heat,
- moc 20 kW - idealne wsparcie dla pompy ciepła w okresie zwiększonego zapotrzebowania na ciepło,
- możliwość zainstalowania zarówno w nowej, jak i istniejącej instalacji z pompą ciepła,
- możliwość zasilania gazem skroplonym (propan techniczny) zarówno z butli 11 kg, jak i większych zbiorników,
- możliwość wykorzystania jako awaryjne źródło ciepła
w przypadku braku prądu (przy zastosowaniu UPSa zgodnego
z wymaganiami podanymi w instrukcji obsługi), - niewielka moc elektryczna potrzebna do działania (około 70 W),
- wymiary: wysokość 775 mm, szerokość 400 mm, głębokość 310 mm.
Tym, co różni EXTRA POWER 20 od typowych kotłów kondensacyjnych, jest optymalizacja konstrukcji o elementy, które są już w instalacji z pompą ciepła - pompę obiegową, zawór 3-drogowy i naczynie wzbiorcze. W związku z tym urządzenie nie stanowi samodzielnej jednostki grzewczej.

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?

Rewolucyjna świeca jodowa stworzona przez polskich naukowców już dostępna!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Handel

Piwo bezalkoholowe stanowi już 6,5 proc. sprzedaży browarów. Konsumenci świadomie ograniczają spożycie alkoholu
W 2024 roku polscy konsumenci kupowali ponad 1 mln butelek i puszek piwa 0,0% dziennie. Przez ostatnią dekadę rynek tych piw urósł pod względem wolumenu 10-krotnie. Branża inwestuje w innowacje w segmencie piw bezalkoholowych, wzmacniając nie tylko smak, ale również ich wartości odżywcze. Piwa 0,0% wpisują się w coraz popularniejszy, zwłaszcza wśród młodszego pokolenia, trend NoLo (no alcohol low alcohol), co może okazać się furtką do ograniczenia konsumpcji alkoholu.
Transport
Ataki cybernetyczne na kolej stają się coraz częstsze. Hakerzy zwykle chcą doprowadzić do paraliżu

W pierwszym kwartale tego roku hakerzy zaatakowali systemy sprzedaży biletów w polskiej i ukraińskiej kolei. Zagrożenia wiążą się jednak również z atakami na systemy zasilania i zarządzania ruchem. Wszystkie tego typu zdarzenia mają jeden cel – mniejszy lub większy paraliż transportu kolejowego, co w obecnej sytuacji geopolitycznej przekłada się na bezpieczeństwo strategiczne. W wielu przypadkach wciąż najsłabszym ogniwem jest człowiek – albo dlatego, że nienależycie chroni hasła i dostęp do urządzeń, albo dlatego, że nadane mu uprawnienia są nieadekwatnie szerokie w stosunku do realnych potrzeb.
Edukacja
Polska nauka potrzebuje różnych źródeł finansowania. Trwają rozmowy o zmianach w systemie

– Finansowanie polskiej nauki wymaga zmian, ale do tego potrzeba politycznej woli i odwagi – ocenia prof. dr hab. Grzegorz Mazurek, rektor Akademii Leona Koźmińskiego. Wśród propozycji wymienia stworzenie systemu zachęt dla biznesu do inwestowania w naukę i edukację, wyznaczenie strategicznych obszarów badań, na które będą trafiały fundusze, czy rozliczanie instytucji naukowych z wykorzystania publicznych pieniędzy. W ramach cyklu „Porozmawiajmy o polskiej nauce” MNiSW w ostatnich miesiącach prowadzi konsultacje ze środowiskiem akademickim i badawczym na temat stojących przed sektorem wyzwań i możliwych do wdrożenia rozwiązań, nie tylko dotyczących finansowania.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.