Komunikaty PR

Zamieszkać w przyjaznym otoczeniu

2022-10-12  |  10:00
Biuro prasowe

Tendencja wyprowadzki z miasta na rzecz spokojnych terenów znajdujących się wokół dużych metropolii nie zwalnia. Coraz więcej osób decyduje się na zamieszkanie w domu z ogrodem i dostępem do atutów podmiejskiego otoczenia.

 

Z roku na rok coraz bardziej zmieniają się preferencje klientów rynku nieruchomości. Jeszcze jakiś czas temu to miasta były najbardziej pożądanym miejscem do zamieszkania. Teraz zaś w dużej mierze doceniane są gminy ościenne, w otoczenie których niejako wkomponowane są projekty deweloperskie, znajdujące się wokół terenów zielonych czy infrastruktury ułatwiającej codzienne funkcjonowanie. Przykładem takiej inwestycji jest osiedle domów w zabudowie szeregowej Rodzinny Zakątek. Projekt zlokalizowany jest w bezpośrednim sąsiedztwie łąk czy lasów ze ścieżkami pieszo-rowerowymi. Nieco dalej jest Kórnik z dostępem do chociażby licznych punktów handlowo-usługowych, placówek oświatowych czy Jeziora Kórnickiego. W okolicy znajduje się również sprawna komunikacja miejska, wojewódzkie drogi dojazdowe i ekspresowa S11. Można stąd dojechać w łatwy sposób w różny zakątek Polski, w tym w ok. 20 minut do Poznania. – Rodzinny Zakątek to miejsce dla każdego. Jego dogodne położenie pozwala na zarówno odpoczynek od miejskiego zgiełku, jak i na aktywne spędzanie wolnego czasu. Jest swego rodzaju oazą spokoju, do której przekonało się już wielu klientów, w tym rodziny z dziećmi i zwierzętami domowymi – ­powiedział Maciej Bartczak, współwłaściciel KM Building.

Inwestycja jest rozbudowywana o kolejny V etap domów, który składać się będzie z sześciu szeregowców, łącznie 62 domów. Cztery z nich są gotowe, a w dwóch trwają prace budowlane. – W naszej ofercie dostępnych jest aktualnie 11 domów gotowych w podwyższonym standardzie deweloperskim. Do wszystkich można wejść oraz sprawdzić ich ustawność pomieszczeń. Na rynku ciężko o nieruchomości, które pozwalają na dokładne obejrzenie wnętrza jeszcze przed zakupem, dlatego w tym przypadku podjęcie decyzji o wyborze swojego miejsca zamieszkania staje się łatwiejsze i nie ma mowy o kupnie „kota w worku”. Warto dodać, że na życzenie klienta możemy przygotować wnętrze w standardzie pod klucz, dzięki czemu odbiór kluczy oznaczać będzie wprowadzkę na swoje – podsumował Maciej Bartczak. Deweloper proponuje dwa typy domów. Mniejsze o metrażu 74 mkw. i cenie 415 tys. zł brutto, a także większe o metrażu 92 mkw. w cenie – zależnej od wielkości działki – od 480 do 530 tys. zł brutto. Każdy z nich został podzielony na strefę dzienną oraz nocną. Na parterze znajduje się salon z aneksem kuchennym, łazienka, jak również przynależący ogród z tarasem i pergolą, zaś na piętrze dwie sypialnie, łazienka i balkon. Ponadto, jest strych, który można zaadoptować na powierzchnię użytkową. Co istotne, zakupując większy metraż dostępne będzie także pomieszczenie gospodarcze i trzecia sypialnia wraz z garderobą. W cenie podwyższonego wykończenia przyszli mieszkańcy mają zagwarantowane trzyszybowe okna, drzwi wejściowe, kondensacyjny piec gazowy, skrzynki i prowadnice rolet zewnętrznych. Jest też system indywidualnego sterowania ogrzewaniem (również podłogowym) w każdym pomieszczeniu osobno. Takie rozwiązanie to oszczędność oraz wygoda w użytkowaniu, gdyż pozwala zdalnie sterować temperaturą np. za pomocą smartfona i ogrzać wnętrze przed przyjazdem z pracy czy podróży. Każdy lokal został przygotowany także pod instalację systemu fotowoltaicznego. Przed posesjami są darmowe miejsca postojowe, a na terenie osiedla znajdują się udogodnienia w formie dwóch placów zabaw i sklepu spożywczego „Żabka”. Całość dopełnia droga wewnętrzna z kostki brukowej, a w planach jest budowa większej części handlowej i rekreacyjno-sportowej.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Wielkopolanie rezerwują mieszkania, deweloperzy budują Biuro prasowe
2024-05-06 | 09:00

Wielkopolanie rezerwują mieszkania, deweloperzy budują

W związku ze spodziewanym programem „Mieszkanie Na Start”, eksperci prognozują, że może zabraknąć mieszkań na sprzedaż, a z pewnością takich w najbardziej pożądanych
Dom Perfekcja w detalach - gresy na elewacjach
2024-04-30 | 01:00

Perfekcja w detalach - gresy na elewacjach

Wyjątkowe właściwości TAS (Tubądzin Airflow System) łączy w sobie piękno z wyjątkową funkcjonalnością. Zastosowanie gresów na elewacjach zapewnia nie tylko estetyczne
Dom Wraz z wiosną rośnie zainteresowanie domami
2024-04-29 | 11:00

Wraz z wiosną rośnie zainteresowanie domami

Wiosną i latem zdecydowanie mocniej dostrzegamy zalety wyboru domu bądź mieszkania z ogrodem. Choć nie jest to na rynku duży trend, to taką prawidłowość zauważa przedstawiciel firmy More

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Venture Cafe Warsaw

Transport

Ochrona środowiska

Stworzenie cyfrowego bliźniaka Ziemi coraz bliżej. Pomoże precyzyjniej przewidywać klęski żywiołowe

Na początku czerwca mają zostać uruchomione dwa pierwsze komponenty cyfrowej repliki Ziemi. To inicjatywa Komisji Europejskiej, w ramach której powstaje superzaawansowana symulacja zjawisk, m.in. atmosferycznych i klimatycznych, do jakich dochodzi na Ziemi. Oparte na bogatych zbiorach danych, m.in. ze zdjęć satelitarnych, i ich zaawansowanej analizie narzędzia pozwolą z dwutygodniowym wyprzedzeniem przewidywać zdarzenia pogodowe, precyzując prognozę do obszarów podzielonych na kwadraty o boku zaledwie kilku kilometrów. Będą mogły być wykorzystywane także w planowaniu miast, farm wiatrowych czy w rolnictwie. W tworzeniu rozwiązania bierze udział polski dostawca rozwiązań chmurowych.

Handel

Przygotowania do wdrożenia systemu kaucyjnego idą pełną parą. Przyszli operatorzy przeciwni zmianie daty na 2026 rok

Wkrótce Sejm ma się zająć nowym projektem przepisów dotyczących systemu kaucyjnego, którego start zaplanowano na styczeń 2025 roku. Przedstawione przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska zmiany dotyczą m.in. rezygnacji z podatku VAT i wprowadzenia tzw. mechanizmu podążania kaucji za produktem. – Wszystkie te zmiany oceniamy bardzo pozytywnie, one są niezbędnym elementem dla właściwego funkcjonowania przyszłego systemu kaucyjnego – mówi Aleksander Traple, prezes Zwrotka SA. Jak podkreśla, dalsze odkładanie w czasie terminu uruchomienia systemu kaucyjnego jest bezzasadne, ponieważ branża odpadowa, handel detaliczny i szereg innych podmiotów już od dłuższego czasu przygotowują się do jego wdrożenia.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.