Zamieszkać w przyjaznym otoczeniu
Tendencja wyprowadzki z miasta na rzecz spokojnych terenów znajdujących się wokół dużych metropolii nie zwalnia. Coraz więcej osób decyduje się na zamieszkanie w domu z ogrodem i dostępem do atutów podmiejskiego otoczenia.
Z roku na rok coraz bardziej zmieniają się preferencje klientów rynku nieruchomości. Jeszcze jakiś czas temu to miasta były najbardziej pożądanym miejscem do zamieszkania. Teraz zaś w dużej mierze doceniane są gminy ościenne, w otoczenie których niejako wkomponowane są projekty deweloperskie, znajdujące się wokół terenów zielonych czy infrastruktury ułatwiającej codzienne funkcjonowanie. Przykładem takiej inwestycji jest osiedle domów w zabudowie szeregowej Rodzinny Zakątek. Projekt zlokalizowany jest w bezpośrednim sąsiedztwie łąk czy lasów ze ścieżkami pieszo-rowerowymi. Nieco dalej jest Kórnik z dostępem do chociażby licznych punktów handlowo-usługowych, placówek oświatowych czy Jeziora Kórnickiego. W okolicy znajduje się również sprawna komunikacja miejska, wojewódzkie drogi dojazdowe i ekspresowa S11. Można stąd dojechać w łatwy sposób w różny zakątek Polski, w tym w ok. 20 minut do Poznania. – Rodzinny Zakątek to miejsce dla każdego. Jego dogodne położenie pozwala na zarówno odpoczynek od miejskiego zgiełku, jak i na aktywne spędzanie wolnego czasu. Jest swego rodzaju oazą spokoju, do której przekonało się już wielu klientów, w tym rodziny z dziećmi i zwierzętami domowymi – powiedział Maciej Bartczak, współwłaściciel KM Building.
Inwestycja jest rozbudowywana o kolejny V etap domów, który składać się będzie z sześciu szeregowców, łącznie 62 domów. Cztery z nich są gotowe, a w dwóch trwają prace budowlane. – W naszej ofercie dostępnych jest aktualnie 11 domów gotowych w podwyższonym standardzie deweloperskim. Do wszystkich można wejść oraz sprawdzić ich ustawność pomieszczeń. Na rynku ciężko o nieruchomości, które pozwalają na dokładne obejrzenie wnętrza jeszcze przed zakupem, dlatego w tym przypadku podjęcie decyzji o wyborze swojego miejsca zamieszkania staje się łatwiejsze i nie ma mowy o kupnie „kota w worku”. Warto dodać, że na życzenie klienta możemy przygotować wnętrze w standardzie pod klucz, dzięki czemu odbiór kluczy oznaczać będzie wprowadzkę na swoje – podsumował Maciej Bartczak. Deweloper proponuje dwa typy domów. Mniejsze o metrażu 74 mkw. i cenie 415 tys. zł brutto, a także większe o metrażu 92 mkw. w cenie – zależnej od wielkości działki – od 480 do 530 tys. zł brutto. Każdy z nich został podzielony na strefę dzienną oraz nocną. Na parterze znajduje się salon z aneksem kuchennym, łazienka, jak również przynależący ogród z tarasem i pergolą, zaś na piętrze dwie sypialnie, łazienka i balkon. Ponadto, jest strych, który można zaadoptować na powierzchnię użytkową. Co istotne, zakupując większy metraż dostępne będzie także pomieszczenie gospodarcze i trzecia sypialnia wraz z garderobą. W cenie podwyższonego wykończenia przyszli mieszkańcy mają zagwarantowane trzyszybowe okna, drzwi wejściowe, kondensacyjny piec gazowy, skrzynki i prowadnice rolet zewnętrznych. Jest też system indywidualnego sterowania ogrzewaniem (również podłogowym) w każdym pomieszczeniu osobno. Takie rozwiązanie to oszczędność oraz wygoda w użytkowaniu, gdyż pozwala zdalnie sterować temperaturą np. za pomocą smartfona i ogrzać wnętrze przed przyjazdem z pracy czy podróży. Każdy lokal został przygotowany także pod instalację systemu fotowoltaicznego. Przed posesjami są darmowe miejsca postojowe, a na terenie osiedla znajdują się udogodnienia w formie dwóch placów zabaw i sklepu spożywczego „Żabka”. Całość dopełnia droga wewnętrzna z kostki brukowej, a w planach jest budowa większej części handlowej i rekreacyjno-sportowej.
Bajkowy Dopiewiec przed konkurencją
I etap osiedla Junique z pozwoleniem na użytkowanie
Trust Investment rewolucjonizuje standard mieszkalnictwa w Kielcach
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Problemy społeczne
Dane satelitarne będą częściej pomagać w walce z żywiołami w Polsce. Nowy system testowany był w czasie wrześniowej powodzi
Światowa Organizacja Meteorologiczna podaje, że w ciągu ostatnich 50 lat pięciokrotnie zwiększyła się liczba katastrof naturalnych na świecie. Jednocześnie nowe możliwości w zakresie wczesnego ostrzegania i zarządzania kryzysowego pozwoliły ograniczyć liczbę ofiar trzykrotnie. Coraz częściej pomagają w tym dane satelitarne, czego przykładem było wykorzystanie nowego systemu Poland’s Civil Security Hub w trakcie wrześniowej powodzi na południowym zachodzie kraju.
Firma
Rośnie rola pracowników w podejmowaniu decyzji zarządczych. Firmy chętniej korzystają z ekspertów zewnętrznych
Szanse i zagrożenia związane z nowymi technologiami, w szczególności rozwój sztucznej inteligencji, cyberbezpieczeństwa oraz zrównoważonego rozwoju i zmienność geopolityczna – to te tematy zyskują na znaczeniu na agendzie zarządów oraz rad nadzorczych działających w Europie spółek giełdowych. Jak wskazuje Raport Board Monitor Europe 2024, rola tych organów w firmach rośnie. Podobnie jak zaangażowanie pracowników w podejmowaniu decyzji zarządczych.
Zdrowie
Ochrona zdrowia w Polsce ma być bardziej oparta na jakości. Obowiązująca od roku ustawa zostanie zmieniona
Od października placówki ochrony zdrowia mogą się ubiegać o akredytację na nowych zasadach. Nowe standardy zostały określone we wrześniowym obwieszczeniu resortu zdrowia i dotyczą m.in. kontroli zakażeń, sposobu postępowania z pacjentem w stanach nagłych czy opinii pacjentów z okresu hospitalizacji. Standardy akredytacyjne to uzupełnienie obowiązującej od stycznia br. ustawy o jakości w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwie pacjenta, która jest istotna dla całego systemu, jednak zdaniem resortu zdrowia wymaga poprawek.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.