Z korzyścią dla wszystkich.
Wilczak 20 i Nowe Żegrze - to pierwsze osiedla zrealizowane przez dewelopera w Poznaniu, których mieszkańcy korzystają już z zalet paneli fotowoltaicznych. Inwestor, spółka Agrobex zapowiada kolejne projekty, gdzie rozwiązania proekologiczne będą odgrywać bardzo ważną rolę.
Fotowoltaika to nie tylko trend, ale też znak czasów, w których żyjemy. To troska o środowisko, naszą planetę i przyszłe pokolenia. Po kilku latach, kiedy beneficjentem były głównie domy jednorodzinne, spółka Agrobex rozszerzyła te korzyści na mieszkańców budynków wielorodzinnych i jako pierwszy deweloper w Poznaniu zrealizowała projekt wspierany energetycznie przez fotowoltaikę. Na dachach budynków, w ramach osiedla Nowe Żegrze, zamontowano 274 panele fotowoltaiczne (166 paneli PV monokrystalicznych 300W oraz 108 paneli Ecolik 3P M320). - Wprowadzając na rynek ten projekt, czyli już w 2017 roku, zdecydowaliśmy się na instalowanie paneli fotowoltaicznych. Teraz, kiedy już inwestycja została zrealizowana, lokatorzy chwalą sobie takie rozwiązanie, które zaspokaja zapotrzebowanie na prąd, na przykład w hali garażowej, klatkach schodowych czy przy oświetleniu terenów zielonych – mówi Lucyna Jarczyńska, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu spółki Agrobex. Z kolei pod koniec minionego roku deweloper zakończył realizacje osiedla Wilczak 20. Powstało 6 budynków wielorodzinnych z 545 lokalami łącznie. - To dla nas bardzo ważny projekt. Poza komfortem i bezpieczeństwem zapewniliśmy mieszkańcom również nowoczesne, w tym proekologiczne rozwiązania. Zamontowaliśmy panele fotowoltaiczne, a także zaaranżowaliśmy przestrzeń pełną zieleni, które tworzą wyjątkowy klimat na terenie osiedla - dodaje Lucyna Jarczyńska.
Wspomniane osiedla to początek mariażu Agrobexu z fotowoltaiką. Deweloper wykorzysta energie płynącą ze słońca również w kolejnych projektach. Z zalet takiego rozwiązania skorzystają przyszli mieszkańcy realizowanego w powiecie poznańskim osiedla Kleszczewo Park oraz Osiedla Silesia, które powstaje na terenie Zielonej Góry. - W kontekście Kleszczewo Park nasz dział techniczny jest na etapie wyboru takiego produktu, takiego rozwiązania, aby efektywność i korzyści płynące z fotowoltaiki były jak największe. Natomiast w przypadku projektu w Zielonej Górze zamontujemy 126 modułów. Nie ukrywam, że ta technologia będzie wykorzystywana przy większości naszych planowanych projektach mieszkaniowych - podsumowuje Paweł Michalski, Dyrektor Działu Realizacji Inwestycji.
Branża deweloperska jest świadoma konieczności rozwiązań proekologicznych. Zrozumiała, że należy dbać o środowisko bardziej niż do tej pory. Z ramienia Polskiego Związku Firm Deweloperskich powstał specjalny Ekoprzewodnik czyli lista gotowych rozwiązań na osiedlach deweloperów, ale także lekcja i kopalnia wiedzy dla każdego z nas. Spółka Agrobex jest z pewnością prekursorem takich działań, a pozostali uczestnicy rynku powinni brać z niej przykład. Oczekuje tego nasza planeta, oczekują tego klienci.
Bajkowy Dopiewiec przed konkurencją
I etap osiedla Junique z pozwoleniem na użytkowanie
Trust Investment rewolucjonizuje standard mieszkalnictwa w Kielcach
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Problemy społeczne
Dane satelitarne będą częściej pomagać w walce z żywiołami w Polsce. Nowy system testowany był w czasie wrześniowej powodzi
Światowa Organizacja Meteorologiczna podaje, że w ciągu ostatnich 50 lat pięciokrotnie zwiększyła się liczba katastrof naturalnych na świecie. Jednocześnie nowe możliwości w zakresie wczesnego ostrzegania i zarządzania kryzysowego pozwoliły ograniczyć liczbę ofiar trzykrotnie. Coraz częściej pomagają w tym dane satelitarne, czego przykładem było wykorzystanie nowego systemu Poland’s Civil Security Hub w trakcie wrześniowej powodzi na południowym zachodzie kraju.
Firma
Rośnie rola pracowników w podejmowaniu decyzji zarządczych. Firmy chętniej korzystają z ekspertów zewnętrznych
Szanse i zagrożenia związane z nowymi technologiami, w szczególności rozwój sztucznej inteligencji, cyberbezpieczeństwa oraz zrównoważonego rozwoju i zmienność geopolityczna – to te tematy zyskują na znaczeniu na agendzie zarządów oraz rad nadzorczych działających w Europie spółek giełdowych. Jak wskazuje Raport Board Monitor Europe 2024, rola tych organów w firmach rośnie. Podobnie jak zaangażowanie pracowników w podejmowaniu decyzji zarządczych.
Zdrowie
Ochrona zdrowia w Polsce ma być bardziej oparta na jakości. Obowiązująca od roku ustawa zostanie zmieniona
Od października placówki ochrony zdrowia mogą się ubiegać o akredytację na nowych zasadach. Nowe standardy zostały określone we wrześniowym obwieszczeniu resortu zdrowia i dotyczą m.in. kontroli zakażeń, sposobu postępowania z pacjentem w stanach nagłych czy opinii pacjentów z okresu hospitalizacji. Standardy akredytacyjne to uzupełnienie obowiązującej od stycznia br. ustawy o jakości w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwie pacjenta, która jest istotna dla całego systemu, jednak zdaniem resortu zdrowia wymaga poprawek.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.