Komunikaty PR

Wyjątkowe otuliny ThermaCompact IS

2021-04-15  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt

Hanna Gehrke - Gut
GutPR Hanna Gehrke - Gut

ul. Ludwika Rydygiera 14/14
50-249 Wrocław
gutpr|gutpr.pl| |gutpr|gutpr.pl
512078181
gutpr.pl

ThermaCompact IS od Thermaflex to otulina powstała z myślą o izolacji instalacji sanitarnych, zlokalizowanych w bruzdach ściennych i przestrzeniach podłogowych. Rozwiązanie dostępne jest w dwóch wersjach – IS oraz IS 10.

Firma Thermaflex - światowy lider w dostarczaniu bezpiecznych, ekologicznych i trwałych systemów do izolacji instalacji HVAC-R - stworzyła linię otulin ThermaCompact IS dedykowanych do zabezpieczenia instalacji wodno-kanalizacyjnych oraz grzewczych w podłogach i ścianach. Otulina znajduje swoje zastosowanie zarówno w sektorze mieszkalnym i biurowym, jak i w obiektach przemysłowych. Nadaje się do izolowania nowych instalacji oraz tych, które poddawane są pracom renowacyjnym.

Pełna ochrona

ThermaCompact IS od Thermaflex to elastyczna, otulina z pianki polietylenowej o strukturze zamknięto-komórkowej. Otulina posiada wytrzymałą powłokę z polietylenu. Mocna powłoka w kolorze czerwonym lub niebieskim ma za zadanie dodatkowo zabezpieczyć instalację przed agresywnym działaniem zaprawy cemenowo-wapiennej oraz chronić izolację właściwą przed uszkodzeniami mechanicznymi. ThermaCompact IS są proste w montażu, a dzięki swojej elastyczności, bez problemu montuje się je w trudno dostępnych miejscach. Rozwiązanie Thermaflex wyróżniają znakomite właściwości izolacyjne, stała wydajność oraz łatwość czyszczenia dzięki gładkiej powłoce.

Wyjątkowe właściwości

ThermaCompact IS stanowi mocną ochronę i wytrzymały materiał izolacyjny do stosowania w instalacjach sanitarnych. Gęsta struktura zamknięto-komórkowa pianki PE gwarantuje, że izolacja nie chłonie wilgoci zapewniając trwałość i stabilność właściwości izolacyjnych. Doskonale izoluje i skutecznie ogranicza straty energii cieplnej na rurociągach.  Instalacja pozostaje wolna od korozji i uszkodzeń mechanicznych pracując efektywnie przez cały okres jej użytkowania.  Wskaźnik Lambda przy temperaturze 40°C wynosi 0,040 W/mK a maksymalna temperatura pracy systemu ThermaCompact to 95°C.

Produkt dostępny jest w standardowej długości wynoszącej 2 metry. Jednak firma Thermaflex przygotowała także otuliny ThermaCompact IS 10 dostępne w 10-metrowych zwojach. Rozwiązanie wysyłane jest w zwiniętych krążkach, co ułatwia transport oraz zapobiega ewentualnym uszkodzeniom w czasie dostawy.

Oferowane przez Thermaflex rozwiązanie, gwarantuje wymierne korzyści finansowe podczas całego okresu użytkowania oraz jest przyjazne środowisku. Otuliny ThermaCompact IS w całości podlegają recyklingowi i redukują zużycie energii oraz emisję CO2 do atmosfery.

System ThermaCompact IS od Thermaflex pozwoli na właściwą i odporną na zniszczenia izolację instalacji sanitarnych oraz grzewczych w nowych, jak i modernizowanych budynkach. To rozwiązanie o doskonałej wytrzymałości mechanicznej i świetnych właściwościach izolacyjnych.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Rok branży deweloperskiej w pandemii Biuro prasowe
2021-05-06 | 14:30

Rok branży deweloperskiej w pandemii

4 marca 2020 roku Ministerstwo Zdrowia podało informację o pierwszym przypadku zakażenia koronawirusem w Polsce. Od tamtego czasu, wiele się zmieniło w naszym codziennym funkcjonowaniu,
Dom Osiedle Przy Jeziorach. Powstają kolejne domy w II etapie
2021-05-04 | 15:30

Osiedle Przy Jeziorach. Powstają kolejne domy w II etapie

Poznańskie Osiedle Przy Jeziorach regularnie się powiększa. Aktualnie trwają prace związane z II etapem inwestycji, gdzie finalnie powstanie 8 domów w zabudowie bliźniaczej, z 16
Dom Klient indywidualny lub biznesowy - Projekt Nadolnik dla każdego
2021-05-04 | 14:30

Klient indywidualny lub biznesowy - Projekt Nadolnik dla każdego

Na Nadolniku w Poznaniu powstanie łącznie ponad 1000 smart apartamentów, które zostaną przygotowane z myślą o klientach indywidualnych i biznesowych. Trwają prace budowlane,

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Technologie

W ciągu ostatnich kilku lat powstało 2,5 tys. aplikacji do medytacji. W czasie pandemii cyfrowe rozwiązania do walki ze stresem opracowują także Polacy

Od 2015 roku na świecie powstało ponad 2,5 tys. aplikacji do medytacji. Dwie najpopularniejsze zostały już pobrane ponad 170 mln razy. Także w Polsce, zwłaszcza w czasie pandemii, rośnie zainteresowanie aplikacjami, które pozwalają się wyciszyć – liczba wyszukiwań podcastów o medytacji wzrosła o 665 proc. Niedawno powstała również aplikacja Mindy do wzmacniania kondycji mentalnej i trenowania umysłu, która oferuje m.in. praktyki medytacyjne, kursy mindfulness, bazę ćwiczeń i muzyki. Wyróżnikiem Mindy są elementy gamifikujące, które pomagają budować trwały nawyk.

Transport

Sztuczna inteligencja pomoże zapobiegać wypadkom kolejowym i zwiększy punktualność pociągów. Nad takimi rozwiązaniami pracują polscy inżynierowie

Do wprowadzenia całkowicie autonomicznych pociągów szykują się już zarówno koleje pasażerskie, jak i towarowe. W tej chwili pociągi bez maszynisty funkcjonują tylko na wyodrębnionych liniach, a systemy autonomicznego kierowania są wykorzystywane w metrze m.in. w Paryżu, Sydney czy Szanghaju. Rozwiązania te są rozwijane dzięki sztucznej inteligencji, która dziś wykorzystywana jest na świecie w kolejach dużych prędkości. Chociaż w Polsce są one dopiero na etapie planowania, technologie z zakresu SI są już rozwijane i wdrażane przez polskich przewoźników oraz inżynierów. Wśród korzyści inteligentnych rozwiązań są m.in. większe bezpieczeństwo i zapobieganie awariom, ograniczenie kosztów, większa punktualność pociągów i komfort podróżnych.

Technologie

Pandemia wstrzymała rozwój elektromobilnej infrastuktury. Przyszłością rynku superszybkie ładowarki o dużej mocy i ładowanie indukcyjne np. na parkingach

Prywatni inwestorzy wstrzymują decyzje o budowie infrastruktury ładowania elektryków. Z jednej strony wynika to z zahamowania gospodarki w związku z pandemią, z drugiej wiąże się z oczekiwaniem na zapowiadany system dotacji. Nie oznacza to jednak zupełnego przestoju w elektromobilności. W ubiegłym roku w Polsce nastąpił dynamiczny wzrost liczby zarejestrowanych autobusów elektrycznych i rekordowy wzrost liczby aut elektrycznych ogółem. Zdaniem ekspertów przyszłość transportu elektrycznego będzie należała do ładowania indukcyjnego.