Komunikaty PR

Wraz z wiosną rośnie zainteresowanie domami

2024-04-29  |  11:00

Wiosną i latem zdecydowanie mocniej dostrzegamy zalety wyboru domu bądź mieszkania z ogrodem. Choć nie jest to na rynku duży trend, to taką prawidłowość zauważa przedstawiciel firmy More Place, Tomasz Pietrzyński. Deweloper buduje Osiedle Przy Jeziorach w Poznaniu i od kilku tygodni specjaliści z biura sprzedaży mają znacznie więcej pracy. Warto też wspomnieć, że ceny domów stabilizują się.

 

Klienci poszukujący własnego miejsca do życia zwykle zaczynają od rozstrzygnięcia kwestii kluczowej, tj. „dom czy mieszkanie”. Każde rozwiązanie ma swoje pozytywne strony, ale też pewne niedostatki, czy wręcz wady. Najbardziej znacząca różnica ogniskuje się wokół pojęcia „przestrzeń”, ponieważ wybierając dom, zwykle myślimy o większym osiedlu, z bardziej przestrzennymi częściami wspólnymi. Dom to najczęściej miejsce docelowe, mieszkanie to większe możliwości inwestycji, chociażby ze względu na wynajem takiego lokum. Między innymi dlatego ceny mieszkań w centrum z miesiąca na miesiąc rosną, z kolei domów – powoli stabilizują się. Dowodzą temu chociażby raporty portalu nieruchomości-online.pl. – To bardzo pozytywna wiadomość dla osób, które w najbliższym czasie planują zakup domu. Trzeba przyznać, że w ostatnich tygodniach przybywa nam znacząco rezerwacji, co zbiegło się z początkiem wiosny. Podczas ciepłych dni zdecydowanie bardziej dostrzegamy potrzebę posiadania przestrzeni do wypoczynku na świeżym powietrzu. Wówczas coraz częściej klienci marzą o domu, zamiast mieszkania. Generalnie wiosenne ożywienie na rynku nieruchomości też jest dostrzegalne i pozytywna zmiana nastrojów. Co ciekawe, coraz więcej zapytań otrzymujemy poprzez media społecznościowe, co oznacza, że młode pokolenie śmiało weszło na rynek nieruchomości – opisuje Tomasz Pietrzyński, członek zarządu firmy More Place.

 

Lokale bliźniacze w ramach oferty Osiedla Przy Jeziorach spełniają kryteria klientów, szczególnie w kontekście przestrzeni. Inwestycja jest zaprojektowana i zrealizowana kompleksowo, wraz z alejką wewnętrzną z kostki brukowej, chodnikami oraz miejscami postojowymi. Zabudowa bliźniacza zapewnia przestrzeń między budynkami, a duże działki to gwarancja przestronnego zielonego ogrodu. Jeden z domów bliźniaczych jest położony na działce o powierzchni ponad 1200 mkw., a takich propozycji na rynku pierwotnym w zasadzie nie ma. – Klienci zdecydowanie stawiają na ten aspekt i dlatego decydują się na nasze domy – potwierdza Tomasz Pietrzyński. Kolejna kwestia, ważna dla nabywców to przestrzeń mieszkalna. Na parterze każdego lokalu bliźniaczego znajduje się strefa dzienna, czyli salon, osobna kuchnia, toaleta oraz jeden lub dwa pokoje, w zależności od wariantu projektu. Na piętrze dostępne są po dwa przestronne pokoje, oddzielna garderoba, toaleta oraz dodatkowe pomieszczenie np. na pralnio-suszarnię. Jest to klasyczny podział na strefę dzienną i wypoczynkową na piętrze, co w połączeniu z dużym ogrodem daje nabywcom duże poczucie komfortu. Całość uzupełniają ciekawe opcje dodatkowe, jak wiata garażowa, instalacja inteligentnego domu, czy trawa z rolki. – W ramach sprzedaży lokali bliźniaczych przy ul. Golęczewskiej w Poznaniu zapraszamy także na spotkania pokazowe, które są możliwe po uprzednim umówieniu się. Warto zobaczyć osiedle na własne oczy, jak i okolicę. Całość tworzy niepowtarzalny klimat, zwłaszcza teraz, kiedy wszędzie jest zielono. Kto do nas przyjeżdża, zwykle decyduje się na dom na Osiedlu Przy Jeziorach, zamiast mieszkania – podsumowuje przedstawiciel firmy More Place.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Jaki kamień naturalny wybrać na podłogę? Porady i inspiracje Biuro prasowe
2024-11-25 | 10:00

Jaki kamień naturalny wybrać na podłogę? Porady i inspiracje

Kamień naturalny od lat cieszy się popularnością jako element wykończeniowy podłogi, łącząc wyjątkowe walory estetyczne z trwałością. Dzięki swojej różnorodności, znajduje
Dom Nowa Murowana z miesiącem korzyści
2024-11-25 | 09:00

Nowa Murowana z miesiącem korzyści

Zakupowe szaleństwo z okazji Black Friday zbliża się wielkimi krokami. Od jakiegoś czasu rabaty dotykają każdą branżę, w tym deweloperską. Inwestor, realizujący dwa osiedla pod
Dom Bajkowy Dopiewiec przed konkurencją
2024-11-07 | 11:00

Bajkowy Dopiewiec przed konkurencją

Scandic Park wprowadził do sprzedaży kolejny etap inwestycji Bajkowy Dopiewiec. Powstaje 10 domów parterowych w zabudowie bliźniaczej. Deweloper proponuje eko rozwiązania, gdzie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm

Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.

Farmacja

Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów

Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.

Polityka

Konkurencyjność UE priorytetem nowej Komisji Europejskiej. Wśród barier do eliminacji nadmierna biurokracja

Komisja Europejska w nowym składzie, pod wodzą Ursuli von der Leyen, właśnie rozpoczyna swoją kadencję. Zgodnie z zapowiedziami ma się skupić na ożywieniu stojącej w miejscu gospodarki UE, zwiększeniu konkurencyjności, odblokowaniu inwestycji i zniwelowaniu luki innowacyjnej dzielącej ją od Stanów Zjednoczonych i Chin. Dużym wyzwaniem będzie także zmniejszenie uciążliwej biurokracji, również w dostępie do europejskich funduszy.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.