Wiktoria II króluje na rynku energooszczędnych i ekologicznych domów
Drawbridge Media
ul. Nowogrodzka 10 lok. 6
00-511 Warszawa
k.zarska|drawbridge.pl| |k.zarska|drawbridge.pl
601 888 957
www.jwc.pl
Zaletą domu Wiktoria II jest to, że mieszkając w nim płaci się niskie rachunki za energię, podgrzewanie wody, ogrzanie lub schłodzenie powietrza wewnątrz. Jeśli zamontujemy panele fotowoltaiczne, to staje się praktycznie bezkosztowy, a dzięki zastosowaniu naturalnych materiałów przyjazny dla środowiska, zdrowy dla mieszkańców.
Od kilku lat deweloper J.W. Construction buduje w osiedlu Villa Campina, niedaleko Warszawy, kolejne domy na sprzedaż. Na początku były to domy w technologii tradycyjnej, a od 2019 roku realizuje pionierski projekt inspirowany naturą i ekologią. Domy w technologii prefabrykacji drewnianej, prawie gotowe, przyjeżdżają z należącej do dewelopera fabryki. Do tej pory postawił pięćdziesiąt praktycznie pasywnych energetycznie, zeroemisyjnych zdrowych domów w technologii modułowej, a kolejne dwadzieścia będzie prawdziwym hitem pod względem ekonomicznym.
Zużycie prądu jest w domu Wiktoria II znacznie mniejsze niż w domach ogrzewanych standardowo, a koszty użytkowania nieporównywalnie niższe, m.in. dzięki pompom ciepła i niskim współczynnikom przenikania ciepła, które udaje się uzyskać dzięki technologii produkcji domu i materiałom z jakich jest budowany. To kluczowy czynnik pozwalający na oszczędne gospodarowanie energią elektryczną. Wentylacja mechaniczna z rekuperacją zapewnia dostęp świeżego i przefiltrowanego powietrza bez utraty ciepła. Dom jest przygotowany do montażu instalacji systemu fotowoltaicznego, który umożliwia wytwarzanie energii elektrycznej z promieniowania słonecznego i praktycznie do zera ogranicza rachunki za prąd. To oznacza również niezależność energetyczną.
Dom o powierzchni 137 m kw., z tarasem i ponad 300 metrową działką oraz garażem, kosztuje tyle samo co mieszkanie na Żoliborzu czy Mokotowie, a jednak miesięcznie koszty utrzymania są nieporównywalnie niższe.
- Czy nasze obietnice co do energooszczędności domów są spełnione? Tak, potwierdzają to mieszkańcy domów, które oddaliśmy do użytku w ubiegłym roku. W okresie zimowym ogrzewanie, ciepła woda i prąd kosztowały jedynie 70 zł miesięcznie - mówi Małgorzata Ostrowska, Dyrektor Pionu Marketingu i Sprzedaży w J.W. Construction Holding S.A. - a więc w porównaniu do kosztów użytkowania mieszkania, dom Wiktoria II można nazwać bezkosztowym.
Postawiliśmy na ekologię przewidując, że ten trend wkrótce stanie się koniecznością, a budownictwo energooszczędne jest jeszcze bardziej na czasie. Teraz okazuje się, że comiesięczne niskie rachunki za prąd, które są możliwe dzięki OZE i skandynawskim rozwiązaniom, stały się czynnikiem, który jest dla klientów ważniejszy niż cena domu. Jednocześnie podkreślają oni, że komfort życia jest o wiele lepszy niż w mieszkaniu.
Osiedle Villa Campina powstaje w Ożarowie Mazowieckim, jest znakomicie skomunikowane z Warszawą, odległość od ścisłego centrum to zaledwie 17 km. Jest bezpieczne dla dzieci, ogrodzone i strzeżone przez całą dobę. W roku szkolnym przejeżdża tędy gimbus. W pobliżu są żłobki, przedszkola, szkoły… ścieżki rowerowe, basen, stadnina koni i Puszcza Kampinoska.
Jaki kamień naturalny wybrać na podłogę? Porady i inspiracje
Nowa Murowana z miesiącem korzyści
Bajkowy Dopiewiec przed konkurencją
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Rolnictwo
Dane satelitarne w użyciu urbanistów i samorządowców. Mogą im służyć do przygotowania na zmiany klimatu
Do 2031 roku rynek usług związanych z danymi satelitarnymi ma wzrosnąć ponad czterokrotnie – przewidują analitycy. Na rosnącą podaż wpływ może mieć nałożony na dużą część przedsiębiorców, w tym producentów rolnych, obowiązek raportowania wpływu środowiskowego. Dane satelitarne są jednak cennym narzędziem również w rękach urbanistów i samorządowców. Z dokładnością do milimetrów pokazują zjawiska takie jak np. osiadanie gruntów, co pozwala na wczesne podejmowanie decyzji o kluczowych modernizacjach infrastruktury.
Prawo
Nałóg nikotynowy wśród nieletnich zaczyna się najczęściej od e-papierosów. Przyciągają ich słodkie, owocowe smaki tych produktów
Co czwarty uczeń ma za sobą inicjację nikotynową, a dla większości z nich pierwszym produktem, po jaki sięgnęli, był e-papieros. Zdecydowana większość uczniów używających nikotyny korzysta właśnie z e-papierosów, a prawie połowa nie ma problemu z ich zakupem – wskazują nowe badania przeprowadzone z okazji Światowego Dnia Rzucania Palenia. Eksperci podkreślają, że niebezpiecznym produktem, z uwagi na ryzyko uzależnienia behawioralnego, są także e-papierosy beznikotynowe. Trwają prace nad przepisami, które m.in. zakażą ich sprzedaży nieletnim.
Problemy społeczne
Dane satelitarne będą częściej pomagać w walce z żywiołami w Polsce. Nowy system testowany był w czasie wrześniowej powodzi
Światowa Organizacja Meteorologiczna podaje, że w ciągu ostatnich 50 lat pięciokrotnie zwiększyła się liczba katastrof naturalnych na świecie. Jednocześnie nowe możliwości w zakresie wczesnego ostrzegania i zarządzania kryzysowego pozwoliły ograniczyć liczbę ofiar trzykrotnie. Coraz częściej pomagają w tym dane satelitarne, czego przykładem było wykorzystanie nowego systemu Poland’s Civil Security Hub w trakcie wrześniowej powodzi na południowym zachodzie kraju.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.