Komunikaty PR

Wielkopolanie rezerwują mieszkania, deweloperzy budują

2024-05-06  |  09:00

W związku ze spodziewanym programem „Mieszkanie Na Start”, eksperci prognozują, że może zabraknąć mieszkań na sprzedaż, a z pewnością takich w najbardziej pożądanych powierzchniach. Klienci chcą mieć większy wybór, dlatego już teraz rezerwują lokale. Także tym razem wiedzie prym rynek pierwotny, a deweloperzy realizują kolejne inwestycje. Gdzie w Poznaniu i okolicach warto zamieszkać?

 

Od lat firmą godną zaufania, zdobywającą liczne nagrody oraz wyróżnienia na rynku deweloperskim jest EBF Development. Zielonogórska spółka prowadzi na terenie Poznania aktualnie 3 inwestycje mieszkaniowe. Najnowsza z nich to popularna dzielnica Grunwald. Przy ulicy Wieruszowskiej, w pierwszym etapie osiedla Grunwald Park powstaną 2 segmenty wielorodzinne. Łącznie 147 mieszkań o powierzchniach od 26 do 84 mkw. Na osiedlu pojawi się m.in. instalacja fotowoltaiczna zasilającą części wspólne, stacja ładowania samochodów elektrycznych czy rowerownia. Obecnie trwają tu prace fundamentowe oraz te, związane z budową hali garażowej. Planowane zakończenie realizacji I etapu to grudzień 2025 roku. Wcześniej, jeszcze w tym roku gotowy będzie budynek wielorodzinny nr 10 na osiedlu Reduta Nowe Podolany. Nowym mieszkańcom przekazane zostanie 95 mieszkań o powierzchni od 29 do 74 mkw. Z kolei na Wildzie już w najbliższych tygodniach rozpoczną się odbiory mieszkań w ramach projektu Apartamenty Bergera.

Klienci poszukujący domu, zamiast mieszkania z pewnością zwrócą się w kierunku zachodnim. W tej części Poznania, a konkretnie przy ul. Golęczewskiej blisko Jeziora Strzeszyńskiego i Kierskiego powstaje kameralne Osiedle Przy Jeziorach. W zakończonych do tej pory etapach zrealizowano 44 lokale w ramach 22 domów w zabudowie bliźniaczej. W ostatnim czasie deweloper More Place wprowadził do sprzedaży osiem kolejnych domów. Ich powierzchnia wynosi 110,44 lub 111,74 mkw. Jeden budynek ma wykonany parter, a w drugim na ukończeniu są ściany piętra. Budowlańcy przygotowują się do położenia dachu.

Poszukując domu w granicach Poznania, warto spojrzeć też w stronę poznańskich Szacht. To właśnie tam deweloper Sky Investments rozpoczął realizację Zielonego Świerczewa. W ramach tego unikatowego konceptu do sprzedaży trafiły domy o powierzchni 114,92 i 121,92 mkw., w cena od 10 950 zł brutto/ mkw. Każdy dom będzie wzbogacony o przynależny ogród o powierzchni od 42 do 281 mkw., co znacznie wpływa na atrakcyjność. Takiej zielonej przestrzeni każdy nabywca poszukuje, zwłaszcza sezonie wiosenno-letnim.

 

Spółka Nowa Murowana z dwoma projektami

Pod Poznaniem znaczną renomę zyskała spółka Nowa Murowana, aktualnie realizująca dwa projekty mieszkaniowe. W ramach inwestycji Nowa Murowana powstaje kolejny budynek wielorodzinny, a w nim 14 lokali mieszkalnych o powierzchni od 46 do 79 mkw. - Mamy już gotowy strop 2-drugiej kondygnacji w budynku wielorodzinnym – informuje Patrycja Waligóra z biura sprzedaży mieszkań. Jeszcze mocniej zaawansowana jest budowa osiedla Nowe Szczytniki. Przy ulicy Choinkowej powstanie 12 dwupoziomowych mieszkań, z ogrodami. Deweloper w ostatnim czasie zamknął stan surowy, teraz czas na elewacje.

W podpoznańskim Błażejewie KM Building realizuje V etap inwestycji Rodzinny Zakątek. Deweloper proponuje domy w zabudowie szeregowej o metrażu 74 i 92 mkw. i cenie odpowiednio 465 i 550 tysięcy złotych. Część domów jest już gotowa, a w pozostałych trwają prace wykończeniowe. - Klientów zapraszamy do biura zlokalizowanego na terenie inwestycji. Prezentujemy zarówno mniejszy jak i większy dom. To doskonała okazja do zapoznania się z jakością wykonania, układem pomieszczeń, czy nawet pierwszych przymiarek do ich aranżacji. - wskazuje Maciej Bartczak, współwłaściciel KM Building. Rodzinny Zakątek to domy o podwyższonym standardzie deweloperskim. W cenie nieruchomości dostępne są m.in. trzyszybowe okna, skrzynki i prowadnice rolet zewnętrznych, okablowanie alarmowe, ogrzewanie podłogowe, taras, wejście i chodniki wykonane z kostki brukowej, opłotowanie ogrodu. Domy są przygotowane pod instalację systemu fotowoltaicznego i systemu indywidualnego sterowania ogrzewaniem. Położenie osiedla to z kolei gwarancja spokoju, nieograniczonego dostępu do terenów zielonych oraz sprawny dojazd do Poznania.

Pozytywne ożywienie dostrzegają nie tylko przedstawiciele firm deweloperskich i klienci, ale także statystycy. Główny Urząd Statystyczny dosłownie kilka dni temu opublikował kwartalny raport „Budownictwo mieszkaniowe w okresie styczeń-marzec 2024 roku”. Z przygotowanego zestawienia możemy się dowiedzieć, że marzec był o wiele lepszy od lutego, czyli widać tendencję wzrostową na rynku. - W porównaniu do poprzedniego miesiąca, wzrosła liczba mieszkań oddanych do użytkowania (o 11,8%), liczba mieszkań, na których budowę wydano pozwolenia lub dokonano zgłoszenia z projektem budowlanym (o 26,8%) oraz liczba mieszkań, których budowę rozpoczęto (o 15,8%) – czytamy w raporcie opublikowanym na oficjalnej stronie GUS. Bardzo pozytywnym zjawiskiem jest zgranie tych nowych działań ze zwiększonym popytem. O tym, że do biur sprzedaży firm deweloperskich zgłasza się coraz więcej chętnych, nikogo nie trzeba przekonywać. - Widać wśród klientów sporą mobilizację, by starać się o własne cztery kąty teraz. Nie jest tajemnicą, że spodziewany program mieszkaniowy „Na start” może oznaczać podwyżki, ale też mniejszy wybór mieszkań. A przy tak poważnym zobowiązaniu każdy chce wybrać dokładnie takie mieszkanie, o jakim marzył, a nie takie, które jeszcze jest w sprzedaży. Zawierając umowę deweloperską, nabywca ma gwarancję niezmienności ceny – podsumowuje Patrycja Waligóra z biura sprzedaży inwestycji Nowa Murowana i Nowe Szczytniki.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Jaki kamień naturalny wybrać na podłogę? Porady i inspiracje Biuro prasowe
2024-11-25 | 10:00

Jaki kamień naturalny wybrać na podłogę? Porady i inspiracje

Kamień naturalny od lat cieszy się popularnością jako element wykończeniowy podłogi, łącząc wyjątkowe walory estetyczne z trwałością. Dzięki swojej różnorodności, znajduje
Dom Nowa Murowana z miesiącem korzyści
2024-11-25 | 09:00

Nowa Murowana z miesiącem korzyści

Zakupowe szaleństwo z okazji Black Friday zbliża się wielkimi krokami. Od jakiegoś czasu rabaty dotykają każdą branżę, w tym deweloperską. Inwestor, realizujący dwa osiedla pod
Dom Bajkowy Dopiewiec przed konkurencją
2024-11-07 | 11:00

Bajkowy Dopiewiec przed konkurencją

Scandic Park wprowadził do sprzedaży kolejny etap inwestycji Bajkowy Dopiewiec. Powstaje 10 domów parterowych w zabudowie bliźniaczej. Deweloper proponuje eko rozwiązania, gdzie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm

Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.

Farmacja

Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów

Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.

Polityka

Konkurencyjność UE priorytetem nowej Komisji Europejskiej. Wśród barier do eliminacji nadmierna biurokracja

Komisja Europejska w nowym składzie, pod wodzą Ursuli von der Leyen, właśnie rozpoczyna swoją kadencję. Zgodnie z zapowiedziami ma się skupić na ożywieniu stojącej w miejscu gospodarki UE, zwiększeniu konkurencyjności, odblokowaniu inwestycji i zniwelowaniu luki innowacyjnej dzielącej ją od Stanów Zjednoczonych i Chin. Dużym wyzwaniem będzie także zmniejszenie uciążliwej biurokracji, również w dostępie do europejskich funduszy.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.