W Zalasewie dla rodzin, dla dzieci.
Jeszcze w tym roku zakończy się budowa dwóch budynków wielorodzinnych w ramach projektu Radosna 4 w podpoznańskim Zalasewie. Wraz z rozbudową osiedla zmienia się także jego infrastruktura.
Radosna 4 to kontynuacja popularnego projektu mieszkaniowego na terenie podpoznańskiego Zalasewa. Obecnie trwają prace przy realizacji czterech trzypiętrowych budynków wielorodzinnych, łącznie 236 mieszkania. Przyszli lokatorzy do wyboru mają lokale, 2-, 3- i 4- pokojowe o powierzchni od 34,10 do 68,94 mkw. Mieszkania usytuowane na parterze będą posiadały ogródki, natomiast lokale na wyższych kondygnacjach ciekawie wykończone balkony. Co istotne, do dyspozycji mieszkańców będą również windy oraz komórki lokatorskie. Dla zmotoryzowanych przewidziano miejsca postojowe. Wraz z rozbudową osiedla powstają też kolejne udogodnienia dla mieszkańców lokali z poprzednich etapów inwestycji. Dzięki łagodzeniu obostrzeń covidowych możliwe było uroczyste otwarcie na terenie osiedla Radosna 3 nowoczesnego i bezpiecznego placu zabaw. Były oczywiście przemowy zaproszonych przedstawicieli władz samorządowych, ale przede wszystkim zabawy i konkursy dla najmłodszych, którzy licznie stawili się na imprezie. Dzieci bawiły się w piaskownicy, na zjeżdżalni, wspinały się na linach, skakały przez skakankę, przesadzały kwiaty, jednocześnie ucząc się, czym te rośliny się cechują… wymieniać można długo. - Firma Agrobex od lat stara się tworzyć przy swoich osiedlach takie miejsca, jak ten plac zabaw. Po pierwsze, dokładamy wszelkich starań, by były atrakcyjne, a po drugie, dbamy o bezpieczeństwo ich użytkowników. Deklaruję, że w kolejnych lokalizacjach inwestycji także taką przestrzeń stworzymy – mówił na imprezie Krzysztof Kruszona, prezes zarządu firmy Agrobex. Warto podkreślić, że to już czwarty plac zabaw, który Agrobex przygotował w Zalasewie. Firma regularnie podejmuje działania z myślą o lokalnej społeczności, w tym mieszkańcach realizowanych przez siebie osiedli.
Rozbudowa osiedla Radosna 4 przebiega zgodnie z harmonogramem. Planowane zakończenie realizacji tego etapu to III kwartał bieżącego roku - 2 budynki, oraz II kwartał 2022 roku – budynek 3 i 4. Ceny rozpoczynają się od 6400 zł brutto za mkw. Zaletą lokalizacji inwestycji jest szybki dojazd do Poznania (kilka dróg dojazdowych) oraz bardzo dobrze rozwinięta komunikacja publiczna gminy Swarzędz. Działają również autobusowe linie poznańskie. Ponadto, w najbliższej okolicy znajdują się także liczne punkty handlowo - usługowe (m.in. Biedronka, Lidl, Dino). Rodziców zadowoli dobre zaplecze szkolno-oświatowe, bowiem kilka minut od inwestycji znajduje się nowa szkoła podstawowa, przedszkole oraz kluby malucha. Natomiast miłośnicy aktywności fizycznej znajdą tu tereny zielone i rekreacyjne, a w okolicy pływalnię, kluby fitness, boiska sportowe oraz ścieżki pieszo-rowerowe.
EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.
Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?
Rewolucyjna świeca jodowa stworzona przez polskich naukowców już dostępna!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Problemy społeczne
Przeciętny Polak spędza w sieci ponad trzy godziny dziennie. Tylko 11 proc. podejmuje próby ograniczenia tego czasu
Polacy średnio spędzają w internecie ponad trzy godziny dziennie. Jednocześnie, według badania na temat higieny cyfrowej, jedynie 14 proc. respondentów kontroluje swój czas ekranowy, a co piąty ogranicza liczbę powiadomień w telefonie czy komputerze. Nadmierne korzystanie z ekranów może wpływać na zaniedbywanie obowiązków i relacji z innymi, a także obniżenie nastroju i samooceny. Kampania Fundacji Orange „Nie przescrolluj życia” zwraca uwagę na potrzebę dbania o higienę cyfrową. Szczególnie okres świątecznego wypoczynku sprzyja takiej refleksji.
Prawo
Pediatrzy: Słodkie e-papierosy nie są przebadane. Państwo musi przejąć inicjatywę w sprawie kontroli ich jakości
Co trzeci uczeń pierwszą styczność z nikotyną miał w wieku 13 lat. Dla 70 proc. pierwszym w życiu wyrobem z nikotyną był e-papieros. Wśród uczniów używających obecnie nikotyny najwięcej, bo 80 proc., używa e-papierosów, najczęściej o słodkich smakach – wynika z badań CBOS. W dodatku z badań wynika, że zakaz sprzedaży takich produktów niepełnoletnim jest skutecznie omijany. Polskie Towarzystwo Pediatryczne, wspierane przez lekarzy innych specjalności, apeluje do premiera o wycofanie ze sprzedaży smakowych e-papierosów z nikotyną i bez niej. Zwłaszcza słodkie substancje smakowe dodawane do e-liquidów dla osiągnięcia atrakcyjnego smaku wciąż nie są wystarczająco przebadane – alarmują toksykolodzy.
Infrastruktura
Prąd z największej prywatnej inwestycji energetycznej w Polsce popłynie w 2027 roku. Polenergia dostała właśnie potężny zastrzyk finansowania
Polenergia S.A. i Bank Gospodarstwa Krajowego podpisały umowę pożyczki ze środków Krajowego Planu Odbudowy (KPO) na budowę morskich farm wiatrowych. Finansowanie wyniesie 750 mln zł i zostanie wykorzystane do budowy dwóch farm o łącznej mocy 1440 MW. Największa prywatna grupa energetyczna w Polsce realizuje ten projekt z norweskim Equinorem. Prace związane z budową fundamentów turbin na Bałtyku mają się rozpocząć w 2026 roku. Projekty offshorowe będą jednym z filarów nowej strategii Polenergii, nad którą spółka właśnie pracuje.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.