W Kleszczewie od Agrobexu
Zamieszkać w okolicy gwarantującej ciszę i spokój, w otoczeniu przyrody to nie od dziś marzenie wielu osób szukających własnego miejsca na ziemi. To chęć uzyskania wewnętrznej równowagi i nabierania sił na każdy dzień. Takie miejsce staje się przepustką do koncentracji na każdej chwili, drogą do szczęśliwego życia. Dodatkowo, nowoczesne i ekologiczne rozwiązania, sprawna i szybka komunikacja z metropolią oraz cena, dużo niższa niż w centrum miasta decydują o popularności takiego projektu wśród klientów.
Kleszczewo Park to jedna z najnowszych inwestycji spółki Agrobex. Jeszcze w tym roku zakończy się realizacja I etapu. Powstanie 75 mieszkań o powierzchni od 32 do 66 mkw. Niedawno ruszyła budowa drugiego budynku. Tym razem do sprzedaży trafiło 47 lokali o metrażu od 42,50 do 75,43 mkw. Dostępne są mieszkania 2- i 3- pokojowe. Lokale na parterze będą posiadały ogródki, a pozostałe mieszkania - przestronne balkony. Co istotne, pomimo niskiej kondygnacji budynków do dyspozycji mieszkańców będą windy. Każdy właściciel lokalu otrzyma również komórkę lokatorską. Nie zabraknie także miejsc parkingowych przed budynkiem. Podobnie jak w innych projektach spółki, np. Wilczak 20 czy Nowe Żegrze, również w ramach inwestycji Kleszczewo Park zostaną wykorzystane panele fotowoltaiczne, które pozwolą m.in. na oświetlenie klatki schodowej, komórek lokatorskich, drogi wewnętrznej czy parkingu. – Inwestycja, ze względu na urzekającą lokalizację, funkcjonalność proponowanych mieszkań, szereg udogodnień oraz cenę przyciąga zarówno Poznaniaków jak i klientów z innych okolic. – podkreśla Lucyna Jarczyńska, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu spółki Agrobex. Deweloper planuje zakończenie realizacji pierwszego budynku w III kwartale 2021 roku, a budynku drugiego – II kwartał 2022. Ceny rozpoczynają się od 4600 zł za mkw.
Miejscowość Kleszczewo znajduje się około 20 km od Poznania. Zaletą tej lokalizacji są szybkie i sprawne połączenia z Poznaniem dzięki rozbudowanej sieci dróg powiatowych, wojewódzkich i autostradzie. Dojazd do Ronda Rataje w Poznaniu trwa zaledwie 15-20 minut. Co istotne, do Kleszczewa można dojechać również komunikacją podmiejską. Przyszli mieszkańcy mogą liczyć również na bliskość szkoły i przedszkola oraz dobre zaplecze usługowo-handlowe. Inwestycja graniczy z urokliwym, zabytkowym parkiem, który w latach 2011-2012 przeszedł rewitalizację. Otoczenie inwestycji to również gwarantujące wypoczynek i regenerację sił liczne tereny zielone pełne ścieżek spacerowych i tras rowerowych.
Bajkowy Dopiewiec przed konkurencją
I etap osiedla Junique z pozwoleniem na użytkowanie
Trust Investment rewolucjonizuje standard mieszkalnictwa w Kielcach
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Problemy społeczne
Dane satelitarne będą częściej pomagać w walce z żywiołami w Polsce. Nowy system testowany był w czasie wrześniowej powodzi
Światowa Organizacja Meteorologiczna podaje, że w ciągu ostatnich 50 lat pięciokrotnie zwiększyła się liczba katastrof naturalnych na świecie. Jednocześnie nowe możliwości w zakresie wczesnego ostrzegania i zarządzania kryzysowego pozwoliły ograniczyć liczbę ofiar trzykrotnie. Coraz częściej pomagają w tym dane satelitarne, czego przykładem było wykorzystanie nowego systemu Poland’s Civil Security Hub w trakcie wrześniowej powodzi na południowym zachodzie kraju.
Firma
Rośnie rola pracowników w podejmowaniu decyzji zarządczych. Firmy chętniej korzystają z ekspertów zewnętrznych
Szanse i zagrożenia związane z nowymi technologiami, w szczególności rozwój sztucznej inteligencji, cyberbezpieczeństwa oraz zrównoważonego rozwoju i zmienność geopolityczna – to te tematy zyskują na znaczeniu na agendzie zarządów oraz rad nadzorczych działających w Europie spółek giełdowych. Jak wskazuje Raport Board Monitor Europe 2024, rola tych organów w firmach rośnie. Podobnie jak zaangażowanie pracowników w podejmowaniu decyzji zarządczych.
Zdrowie
Ochrona zdrowia w Polsce ma być bardziej oparta na jakości. Obowiązująca od roku ustawa zostanie zmieniona
Od października placówki ochrony zdrowia mogą się ubiegać o akredytację na nowych zasadach. Nowe standardy zostały określone we wrześniowym obwieszczeniu resortu zdrowia i dotyczą m.in. kontroli zakażeń, sposobu postępowania z pacjentem w stanach nagłych czy opinii pacjentów z okresu hospitalizacji. Standardy akredytacyjne to uzupełnienie obowiązującej od stycznia br. ustawy o jakości w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwie pacjenta, która jest istotna dla całego systemu, jednak zdaniem resortu zdrowia wymaga poprawek.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.