W centrum, dla mieszkańców i biznesu
Słowackiego 7 na Jeżycach to adres, a jednocześnie nazwa inwestycji spółki Proxin, która realizowana jest w centrum Poznania. Powstanie kameralny budynek wielorodzinny z 61 mieszkaniami. Uzupełnieniem powierzchni mieszkalnych jest 10 lokali usługowych, które ze względu na lokalizację projektu są pożądanym miejscem na prowadzenie biznesu, czy lokowania kapitału.
Jeżyce w okolicy Mostu Teatralnego to centrum miasta, bo to stąd liczy się odległości do Poznania na większości map. To także modna, różnorodna dzielnica, która w ostatnim okresie przeżywa dynamiczny rozwój, i równie dynamicznie zwiększa się liczba mieszkańców. W końcu jest przyjazna dla rodzin, singli, ale też biznesu. Funkcjonują tu liczne restauracje i knajpki, obiekty kulturalne, czy słynne targowisko. Nie brakuje również terenów zielonych. Mieszkańcy inwestycji Słowackiego 7 z pewnością pełnymi garściami będą czerpać ze swoistego klimatu dzielnicy Jeżyce. Z takie lokalizacji korzyści wyniosą również osoby prowadzące tu mniejszy lub większy biznes. Inwestorzy indywidualni chętnie kupują lokale usługowo-handlowe, powstające w nowych inwestycjach. Jest to alternatywa dla lokowania kapitału w mieszkania. Poziom osiąganego dochodu jest większy, a z drugiej strony to oszczędność poświęconego czasu. – Poza 61 mieszkaniami nasz projekt to także 10 przestronnych lokali usługowych z dużymi przeszkleniami. Proponujemy powierzchnie od 35 do 99 mkw., a na dwa wybrane lokale usługowe obowiązuje promocja. Mówimy o ścisłym centrum Poznania, z perspektywami na wielu klientów. Ponadto możliwość dostosowania do indywidualnych potrzeb spełnia wymagania nowoczesnego biznesu. - mówi Piotr Łopatka, członek zarządu firmy Proxin.
Sama inwestycja to kameralny budynek składający się z 3 segmentów, a architektonicznie nawiązujący do stylowych kamienic w tej części Poznania. Powstanie tylko 61 mieszkań, a obecnie w ofercie pozostały ostatnie mieszkania o powierzchni od 31 do 89 mkw., a wśród nich zarówno lokale 2-, 3- i 4-pokojowe. Wybrane mieszkania będą posiadały tarasy, z możliwością aranżacji zielonego zakątka, a pozostałe - przestronne balkony. – Realizacja inwestycji postępuje zgodnie z założonym wcześniej planem. Budynek oznaczony cyfrą 7, znajdujący się najbliżej ulicy Słowackiego, właśnie osiągnął stan surowy zamknięty, więc ma już wstawione okna. W dwóch kolejnych budynkach, czyli 7A i 7B, stan prac jest podobny, ale dodatkowo trwa też wykonanie elewacji zewnętrznej - informuje Piotr Łopatka. Dla komfortu mieszkańców powstanie hala garażowa, komórki lokatorskie, boks rowerowy oraz przytulny skwer umożlwiający relaks na świeżym powietrzu. Na froncie terenu inwestycji zostanie zachowane stare drzewo rosnące w tym miejscu od kilkudziesięciu lat.
Lokalizacja projektu umożliwia dostęp do pełnej infrastruktury miasta. Komunikacja miejska pozwala na dotarcie do praktycznie każdego zakątka miasta, a bliskość dworca PKP daje możliwość dalszych podróży. Nie brakuje dróg rowerowych, placówek dydaktycznych i zdrowotnych oraz obiektów sportowych i kulturalnych. Niedaleko inwestycji znajduje się m.in. Stare Zoo, a spacer na Stary Rynek, zajmie około 10 minut.
Bajkowy Dopiewiec przed konkurencją
I etap osiedla Junique z pozwoleniem na użytkowanie
Trust Investment rewolucjonizuje standard mieszkalnictwa w Kielcach
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Problemy społeczne
Dane satelitarne będą częściej pomagać w walce z żywiołami w Polsce. Nowy system testowany był w czasie wrześniowej powodzi
Światowa Organizacja Meteorologiczna podaje, że w ciągu ostatnich 50 lat pięciokrotnie zwiększyła się liczba katastrof naturalnych na świecie. Jednocześnie nowe możliwości w zakresie wczesnego ostrzegania i zarządzania kryzysowego pozwoliły ograniczyć liczbę ofiar trzykrotnie. Coraz częściej pomagają w tym dane satelitarne, czego przykładem było wykorzystanie nowego systemu Poland’s Civil Security Hub w trakcie wrześniowej powodzi na południowym zachodzie kraju.
Firma
Rośnie rola pracowników w podejmowaniu decyzji zarządczych. Firmy chętniej korzystają z ekspertów zewnętrznych
Szanse i zagrożenia związane z nowymi technologiami, w szczególności rozwój sztucznej inteligencji, cyberbezpieczeństwa oraz zrównoważonego rozwoju i zmienność geopolityczna – to te tematy zyskują na znaczeniu na agendzie zarządów oraz rad nadzorczych działających w Europie spółek giełdowych. Jak wskazuje Raport Board Monitor Europe 2024, rola tych organów w firmach rośnie. Podobnie jak zaangażowanie pracowników w podejmowaniu decyzji zarządczych.
Zdrowie
Ochrona zdrowia w Polsce ma być bardziej oparta na jakości. Obowiązująca od roku ustawa zostanie zmieniona
Od października placówki ochrony zdrowia mogą się ubiegać o akredytację na nowych zasadach. Nowe standardy zostały określone we wrześniowym obwieszczeniu resortu zdrowia i dotyczą m.in. kontroli zakażeń, sposobu postępowania z pacjentem w stanach nagłych czy opinii pacjentów z okresu hospitalizacji. Standardy akredytacyjne to uzupełnienie obowiązującej od stycznia br. ustawy o jakości w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwie pacjenta, która jest istotna dla całego systemu, jednak zdaniem resortu zdrowia wymaga poprawek.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.