Uzyskaj wewnętrzny spokój z detektorem jakości powietrza
Smog od dawna nie daje nam wszystkim żyć, szczególnie w większych miastach. Dlatego marka Hama uzupełniła swoją ofertę o mobilny czujnik jakości powietrza, mierzący stężenie dwutlenku węgla w domu i ostrzegający przed przekroczeniem bezpiecznego limitu głośnym alarmem. W dodatku urządzenie ma wbudowany termometr i podaje też wilgotność powietrza.
Wysoka zawartość dwutlenku węgla w powietrzu powoduje nagłe bóle głowy, problemy z koncentracją, senność i osłabienie całego organizmu. Wdychając go, po prostu powoli się trujemy i pogarszamy jakość swojego życia. Dlatego na rynku pojawiły się czujniki zawartości CO2 w powietrzu, pomagające w zmianie codziennych nawyków. Jednym z nich jest najnowszy detektor jakości powietrza CO2 Safe od marki Hama, który w dodatku poda nam też temperaturę w pomieszczeniu i jego wilgotność.
Zacznijmy od mobilności, gdyż czujnik jest zamknięty w kompaktowej obudowie, a jego wymiary wynoszą jedynie 7,5 x 7,5 x 3,5 cm. Urządzenie spokojnie można więc zabrać ze sobą w dowolne miejsce. Utrzymane zostało w stonowanej czarnej kolorystyce.
Detektor Hama CO2, dzięki wbudowanemu precyzyjnemu czujnikowi NDIR, na czytelnym ekranie szczegółowo wyświetla poziom zawartości szkodliwego CO2 w jednostkach ppm (ang. Parts Per Milion) w zakresie 400-5000. Czujnik informuje użytkownika o jakości powietrza w prosty trzystopniowy sposób: dobra jakość (zielony kolor), średnia (żółty) i słaba (czerwony). W detektorze nie zabrakło funkcji zapisania wartości minimalnych i maksymalnych dla koncentracji dwutlenku węgla w powietrzu. Przy osiągnięciu niepokojąco wysokiej wartości czujnik uruchamia alarm akustyczny, powiadamiając nas, że najwyższy czas na przewietrzenie pomieszczenia lub włączenie oczyszczacza powietrza.
Co więcej, detektor Hama może się pochwalić wbudowanym termometrem z możliwością ustawienia jednostek w których prezentowana jest temperatura powietrza pomiędzy Celsjuszem a Farenheitem od 0 do 50°C. Następną interesującą opcją jest mierzenie wilgotności powietrza w zakresie 20-95 proc. Wraz z pomiarem jakości powietrza taka kombinacja funkcjonalności pomaga znaleźć właściwą równowagę pomiędzy wentylacją i ogrzewaniem, gwarantując optymalne warunki w domu.
Po jednokrotnym naładowaniu akumulator czujnika umożliwia mu nieprzerwaną pracę przez około 3,5 godz. Do zestawu dołączony jest kabel micro USB do ładowania detektora (5V). O stopniu rozładowania baterii poinformuje wskaźnik w postaci wyświetlanych czterech kresek.
Detektor Hama ma europejski certyfikat CE i unijny RoHS (Restriction of Hazardous Substance). Warto podkreślić, że opakowanie produktu zostało wykonane z kartonu i w całości nadaje się do recyklingu.
Sugerowana centa detaliczna detektora jakości powietrza CO2 Hama Safe wynosi 329 zł.
Więcej na temat tej nowości od niemieckiego producenta Hama można przeczytać na stronie https://pl.hama.com.

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.

Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Bankowość

Rośnie liczba i wartość udzielonych konsumentom kredytów gotówkowych. Gorzej mają się kredyty ratalne oraz te udzielane firmom
Rynek kredytowy w Polsce co do zasady rośnie, choć nierównomiernie. Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że najlepiej rozwija się segment kredytów gotówkowych dla konsumentów. Wartościowo wzrosła też kwota udzielonych limitów w kartach kredytowych. Według prognoz BIK w całym roku wzrośnie wartość zarówno udzielonych kredytów mieszkaniowych, jak i gotówkowych, choć tych pierwszych poniżej inflacji. Wcześniejsze cięcia stóp procentowych przez RPP nie zmieniły tej prognozy.
Transport
37,5 proc. środków z Planu Społeczno-Klimatycznego trafi na walkę z ubóstwem transportowym. Organizacje branżowe apelują o zmianę priorytetowych projektów [DEPESZA]

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej z końcem czerwca zakończyło konsultacje Planu Społeczno-Klimatycznego, który otwiera drogę do pozyskania 65 mld zł (11,4 mld euro) z unijnego Społecznego Funduszu Klimatycznego. Polska będzie jego największym beneficjentem, a 37,5 proc. budżetu zostanie przeznaczone na bezpośrednie wsparcie osób narażonych na ubóstwo transportowe. Organizacje branżowe oceniają jednak, że walka z tym zjawiskiem może się okazać nieskuteczna. W toku konsultacji zgłosiły swoje zastrzeżenia co do priorytetów w wydatkach i sposobu wsparcia inwestycji w transport rowerowy.
Konsument
Proces deregulacji nie dotyczy branży tytoniowej. Jest propozycja kolejnej ustawy w ciągu kilku miesięcy

Najpierw wprowadzenie podatku akcyzowego na saszetki nikotynowe, potem propozycja przepisów, które zmierzają do wycofania tych produktów z rynku – przedstawiciele środowisk biznesowych podkreślają, że przygotowywane przez resort zdrowia przepisy wprowadzają chaos legislacyjny w branży tytoniowej. To tym bardziej dziwi przedsiębiorców, że stoi w opozycji do prowadzonego przez rząd procesu deregulacji w gospodarce. W dodatku może mieć negatywne skutki dla budżetu państwa i doprowadzić do skokowego wzrostu szarej strefy.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.