Komunikaty PR

Trendy mieszkaniowe 2021. Zobacz, jakie mieszkania są popularne w tym roku

2021-02-10  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt

Joanna Jakubowska
PB Lechbud

ul. Strzelecka 78
62-050 Mosina
biuro|pblechbud.pl| |biuro|pblechbud.pl
61 813 21 13
https://pblechbud.pl/

Trwająca pandemia COVID ma wpływ na sektory gospodarki, w tym także na rynek nieruchomości. Jak kształtuje się rynek pod wpływem zmian związanych z pandemią? Czy trendy mieszkaniowe w 2021 roku będą inne niż w latach ubiegłych? Czego szukają klienci? Zachęcamy do lektury.

Gdzie chcą mieszkać Polacy?

Pierwszy kwartał 2020 roku nie zapowiadał zmian - ceny mieszkań od kilku lat sukcesywnie rosły, choć specjaliści sugerowali, że prędzej czy później ten trend się odwróci. Mimo pandemii tak się nie stało - rynek się zatrzymał, a ceny mieszkań nie spadły. Deweloperzy skupiali się na realizacji rozpoczętych już inwestycji, a klienci po pierwszym zamrożeniu rynku, związanego z nową i niepewną sytuacją, wrócili do wysyłania zapytań. 

Doświadczenia II kwartału 2020, zmieniły nieco charakter poszukiwanych nieruchomości. Więcej osób szukało przestronnych mieszkań lub domów na obrzeżach miast. Dlaczego? Wpływ na zmianę trendu miała bez wątpienia pandemia i przymusowa izolacja, której wielu doświadczyło. Większe mieszkanie, np. z balkonem lub ogródkiem, a także nieruchomość w zabudowie szeregowej czy dom wolnostojący, dają większe poczucie bezpieczeństwa i prywatności, niż niewielkie mieszkanie w centrum. Klienci coraz częściej poszukują nowoczesnych nieruchomości blisko zieleni i z dala od miejskiego zgiełku - mieszkań, które zapewnią im wszystko to, czego będą potrzebować do życia.

Inwestycja w nieruchomość - czy to się opłaca?

W ubiegłych latach odsetek klientów kupujących nieruchomości w celach inwestycyjnych był dość spory. Wielu inwestorów zarówno na rynku pierwotnym, jak i wtórnym, kupowało mieszkania na wynajem na pokoje. Obecnie ten trend jest mniejszy. Wynika to ze spadku cen wynajmu - wiele osób, w tym studentów, którzy stanowią potężną grupę wynajmujących, zdecydowało się na powrót do domów rodzinnych, rezygnując z wynajmowanych dotychczas mieszkań.

Wszystko wskazuje jednak na to, że trend ten jest chwilowy, a ceny mieszkań na wynajem powrócą do poprzednich kwot w momencie zwiększonego popytu. Nieruchomości pozostają więc doskonałą inwestycją kapitału. Ile wartą? To zależy od momentu sprzedaży. 

Na co zwrócić uwagę, kupując mieszkanie?

Osobom szukającym nieruchomości, polecamy mieszkania lub segmenty w zabudowie szeregowej, zlokalizowane w atrakcyjnej okolicy - np. w Mosinie koło Poznania. Świetna komunikacja z centrum miasta, przy jednoczesnej bliskości terenów zielonych otuliny Wielkopolskiego Parku Narodowego sprawiają, że nieruchomości te często wybierają zarówno osoby preferujące aktywny tryb życia, rodziny z dziećmi, jak i seniorzy. 

Joanna Jakubowska, PB LEchbud

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Dziesiątka od EBF Development na ostatniej prostej Biuro prasowe
2024-05-07 | 11:00

Dziesiątka od EBF Development na ostatniej prostej

Jeszcze tym roku gotowy będzie kolejny budynek wielorodzinny w ramach projektu Reduta Nowe Podolany. Powstanie 95 mieszkań o powierzchni od 29 do 74 mkw. Jednocześnie deweloper EBF Development
Dom Wielkopolanie rezerwują mieszkania, deweloperzy budują
2024-05-06 | 09:00

Wielkopolanie rezerwują mieszkania, deweloperzy budują

W związku ze spodziewanym programem „Mieszkanie Na Start”, eksperci prognozują, że może zabraknąć mieszkań na sprzedaż, a z pewnością takich w najbardziej pożądanych
Dom Perfekcja w detalach - gresy na elewacjach
2024-04-30 | 01:00

Perfekcja w detalach - gresy na elewacjach

Wyjątkowe właściwości TAS (Tubądzin Airflow System) łączy w sobie piękno z wyjątkową funkcjonalnością. Zastosowanie gresów na elewacjach zapewnia nie tylko estetyczne

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Venture Cafe Warsaw

Handel

Francuskie firmy z potężnym wkładem w polską gospodarkę. Reinwestują tu połowę wypracowywanych zysków i zatrudniają prawie 230 tys. osób

Polska jest dziś dla Francji kluczowym partnerem gospodarczym w Europie Środkowo-Wschodniej. Na naszym rynku francuskie firmy ulokowały blisko połowę wszystkich swoich inwestycji w regionie CEE – obecnie działa ich tu 1,2 tys., tworzą łącznie 227 tys. bezpośrednich miejsc pracy i co najmniej drugie tyle pośrednich, u swoich dostawców i partnerów. Skumulowana wartość bezpośrednich inwestycji francuskich firm w Polsce wyniosła dotąd 108 mld zł. Szybko jednak rośnie, ponieważ przedsiębiorstwa znad Sekwany reinwestują 50 proc. wypracowanych przez siebie zysków, głównie w automatyzację i innowacje środowiskowe – wynika z nowego raportu, opublikowanego przez Francusko-Polską Izbę Gospodarczą we współpracy z Instytutem Debaty Eksperckiej i Analiz Quant Tank.

Transport

Europejski Bank Inwestycyjny stawia na projekty niskoemisyjnej energetyki i bezpieczeństwa. Finansowanie dla Polski to 5 mld euro rocznie

Ponad 85 mld  euro w ciągu ostatnich 20 lat zainwestował w Polsce Europejski Bank Inwestycyjny. Środki te przeznaczono przede wszystkim na budowę infrastruktury: dróg czy kolei. Obecnie najwyższy priorytet mają energetyka oraz bezpieczeństwo. Kolejnym etapem powinna być cyfryzacja oraz inwestycje w nowoczesne technologie i podniesienie innowacyjności. Cel to zwiększenie liczby patentów i licencji powstających w Polsce, a w konsekwencji – wzrost konkurencyjności naszego kraju.

Handel

Tylko co czwarta firma planuje inwestycje zagraniczne. Ich zapał osłabia niestabilna sytuacja geopolityczna

Wartość bezpośrednich inwestycji zagranicznych polskich firm w 2022 roku wyniosła 28 mld euro, co stanowiło zaledwie 5 proc. krajowego PKB, podczas gdy średnia w krajach UE to aż 88 proc. PKB. To pokazuje, że rodzime przedsiębiorstwa do tej pory stosunkowo niewiele inwestowały za granicą, głównie na rynkach Unii Europejskiej i w Stanach Zjednoczonych. Barierą wciąż pozostaje dla nich m.in. brak elastycznego finansowania i wiedzy na temat korzyści, jakie może zapewnić firmie ekspansja zagraniczna. Zapał potencjalnych inwestorów osłabia też niepewna sytuacja geopolityczna. W efekcie tylko co czwarte przedsiębiorstwo rozważa obecnie zainwestowanie na międzynarodowym rynku, co jest wynikiem dużo niższym od globalnej średniej – wynika z badania przeprowadzonego przez PFR TFI.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.