Świeże powietrze w nowym i modernizowanym budynku od STIEBEL ELTRON
Nowoczesna technologia wentylacji STIEBEL ELTRON to więcej niż tylko wymiana powietrza
Podczas gdy tradycyjne metody wentylacji pomieszczeń nie znajdują dziś zastosowania, coraz więcej na popularności zyskuje wentylacja mechaniczna z rekuperacją. Nowoczesne systemy wentylacyjne zapewniają regulowaną wymianę powietrza bez marnowania energii. W zależności od urządzenia przejmują także funkcje ogrzewania i przygotowania ciepłej wody. Dzięki temu użytkownicy uzyskują pełen zakres cyrkulacji przy jednoczesnej możliwości odzysku energii cieplnej pochodzącej ze zużytego powietrza. Poniżej wyjaśniamy, na czym dokładnie polega rekuperacja oraz jakie systemy wentylacji można zastosować we własnym domu lub lokalu.
System wentylacji w nowym budynku:
Postaw najwyższe wymagania w swoim nowym domu. LWZ 8 CS Premium STIEBEL ELTRON
je spełnia. Wentyluje, grzeje, przygotowuje ciepłą wodę i chłodzi. Zawsze cieszysz się dobrym, przefiltrowanym powietrzem.
System wentylacji do modernizacji:
Czy pamiętasz swoje ostatnie wakacje? Morskie powietrze. Wspaniałe! Twój system wentylacji zapewnia komfortowy klimat, także podczas remontu. Ci, którzy zostają w domu, nie muszą rezygnować ze świeżego powietrza.
System wentylacji w apartamentowcu:
W każdym mieszkaniu jest miejsce na instalację wentylacji. Centrala wentylacyjna LWZ 130 STIEBEL ELTRON znika niewidocznie w suficie i zapewnia maksymalną wydajność. Dzień i noc.
Rodzaje systemów wentylacyjnych STIEBEL ELTRON:
-
Decentralna wentylacja
Zdecentralizowane systemy wentylacyjne z odzyskiem ciepła zapewniają przestrzeń dla dobrego powietrza. Twój Instalator montuje poszczególne urządzenia w ścianie zewnętrznej, podczas renowacji lub w nowym budynku.
Decentralna wentylacja ścienna nie posiada systemu dystrybucji powietrza, a poszczególne jednostki rekuperacyjne są zamontowane w bezpośrednio w ścianie zewnętrznej. Jest to idealne rozwiązanie
dla istniejącego domu z problemami wentylacji oraz po dociepleniu ścian i wymianie okien, kiedy dom przestaje "oddychać". Bardzo istotne w tym systemie jest szczególnie prosta instalacja oraz niski koszt inwestycyjny.
Korzyści dla Twojego domu z decentralną jednostką wentylacyjną VLR 70:
-
Rekuperator decentralny do pokojów ze ścianą zewnętrzną,
-
Aluminiowy wymiennik ciepła umożliwia wyjątkową higienę i szybkie, łatwe czyszczenie
pod bieżącą wodą, -
Wysoki przepływ powietrza do 70 m³/h np. intensywna wentylacja przy niskim poziomie hałasu
-
Zastosowanie dwóch filtrów na wentylator poprawia jakość powietrza w pomieszczeniu
i wydłuża jego żywotność, -
Filtr drobnego kurzu i pyłków idealny dla alergików oraz do walki ze smogiem,
-
Cicha praca. 25 db w odległości 1 m przy 40 m3/h,
-
Oszczędność kosztów ogrzewania dzięki wysokiemu odzyskowi ciepła do 89%,
-
Na elewacji nie ma żadnych śladów spowodowanych odprowadzaniem kondensatu z muru,
Dowiedź się więcej o PRODUKTACH: https://bit.ly/3DjnDes
-
Centralna wentylacja
Centralne systemy wentylacyjne gwarantują komfort życia godny energooszczędnego domu.
Z dodatkowymi funkcjami, takimi jak ogrzewanie, przygotowanie ciepłej wody i chłodzenie, jeśli chcesz. Wspaniałe osiągnięcia, które stały się możliwe dopiero dzięki inteligentnemu wykorzystaniu najnowocześniejszej technologii inwerterowej.
Dzięki centralnej wentylacji pojedyncza jednostka (rekuperator) dostarcza i odprowadza powietrze do/z wnętrza budynku za pomocą systemu wentylacji. Potrzebne do tego kanały wentylacyjne mogą być wpuszczone w ścianach betonowych lub podwieszanych sufitach, w podłogach lub umieszczone pod strychem - nawet na otwartej przestrzeni. Ta opcja jest doskonała w przypadku nowych projektów i kompleksowych projektów modernizacyjnych. Jego główną zaletą jest równomierne dostarczanie świeżego powietrza w całym budynku. Energia odzyskana z powietrza wywiewanego może być wykorzystana do podgrzania powietrza nawiewanego. Efektywność i zdrowy tryb życia idą w parze.
Co sprawia, że ten produkt jest przekonujący?
-
Cicha praca dzięki bardzo dobrej izolacji akustycznej,
-
Energooszczędne i ciche wentylatory EC,
-
Najlepsza jakość powietrza dzięki filtrze M5 oraz opcjonalnemu filtru dokładnemu F7,
-
Łatwe czyszczenie i wymiana filtra dla optymalnej higieny,
-
Odzysk do 94% energii cieplnej z powietrza wywiewanego,
-
Jeszcze przyjemniejsze powietrze w pomieszczeniu dzięki wymiennikom ciepła z odzyskiem wilgoci (tylko w modelach Enthalpie),
-
Wbudowane czujniki wilgotności,
-
Chłodzenie pasywne poprzez automatyczny Bypass (z funkcją okresów przejściowych),
-
Funkcja wietrzenia,
-
Technologia Constant Flow dla utrzymania stałego dostarczenia powietrza niezależnie
od stopnia zabrudzenia filtrów, -
5 lat gwarancji przy zakupie z pompą ciepła STIEBEL ELTRON.
ZAPYTAJ ekspertów STIEBEL ELTRON o niezobowiązującą ofertę: https://bit.ly/30w9jkr
Więcej na: www.stiebel-eltron.pl
EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.
Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?
Rewolucyjna świeca jodowa stworzona przez polskich naukowców już dostępna!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Problemy społeczne
Przeciętny Polak spędza w sieci ponad trzy godziny dziennie. Tylko 11 proc. podejmuje próby ograniczenia tego czasu
Polacy średnio spędzają w internecie ponad trzy godziny dziennie. Jednocześnie, według badania na temat higieny cyfrowej, jedynie 14 proc. respondentów kontroluje swój czas ekranowy, a co piąty ogranicza liczbę powiadomień w telefonie czy komputerze. Nadmierne korzystanie z ekranów może wpływać na zaniedbywanie obowiązków i relacji z innymi, a także obniżenie nastroju i samooceny. Kampania Fundacji Orange „Nie przescrolluj życia” zwraca uwagę na potrzebę dbania o higienę cyfrową. Szczególnie okres świątecznego wypoczynku sprzyja takiej refleksji.
Prawo
Pediatrzy: Słodkie e-papierosy nie są przebadane. Państwo musi przejąć inicjatywę w sprawie kontroli ich jakości
Co trzeci uczeń pierwszą styczność z nikotyną miał w wieku 13 lat. Dla 70 proc. pierwszym w życiu wyrobem z nikotyną był e-papieros. Wśród uczniów używających obecnie nikotyny najwięcej, bo 80 proc., używa e-papierosów, najczęściej o słodkich smakach – wynika z badań CBOS. W dodatku z badań wynika, że zakaz sprzedaży takich produktów niepełnoletnim jest skutecznie omijany. Polskie Towarzystwo Pediatryczne, wspierane przez lekarzy innych specjalności, apeluje do premiera o wycofanie ze sprzedaży smakowych e-papierosów z nikotyną i bez niej. Zwłaszcza słodkie substancje smakowe dodawane do e-liquidów dla osiągnięcia atrakcyjnego smaku wciąż nie są wystarczająco przebadane – alarmują toksykolodzy.
Infrastruktura
Prąd z największej prywatnej inwestycji energetycznej w Polsce popłynie w 2027 roku. Polenergia dostała właśnie potężny zastrzyk finansowania
Polenergia S.A. i Bank Gospodarstwa Krajowego podpisały umowę pożyczki ze środków Krajowego Planu Odbudowy (KPO) na budowę morskich farm wiatrowych. Finansowanie wyniesie 750 mln zł i zostanie wykorzystane do budowy dwóch farm o łącznej mocy 1440 MW. Największa prywatna grupa energetyczna w Polsce realizuje ten projekt z norweskim Equinorem. Prace związane z budową fundamentów turbin na Bałtyku mają się rozpocząć w 2026 roku. Projekty offshorowe będą jednym z filarów nowej strategii Polenergii, nad którą spółka właśnie pracuje.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.