Subtelna odsłona betonu
To już trzecia w tym sezonie odsłona nowości Opoczno. Tym razem projektanci polskiej marki postawili na wzór betonu. Cel: stworzyć płytki odwzorowujące łagodne cementowe powierzchnie z ciekawą strukturą. Tak powstały kolekcje dedykowane wielbicielom stylowych wnętrz w popularnych szarościach, jednak w nowym, wyjątkowo przytulnym wydaniu. Efekty tych prac właśnie pojawiają się w sklepach w całej Polsce. Nowe kolekcje zaskakują różnorodnością wzoru betonu: od lekkiego, „chmurkowego”, poprzez delikatnie przecierany, aż po mocny w wyrazie, z widocznym linearnymi smugami.
Nowe propozycje Opoczna, to nie tylko interesujące wzornictwo, ale również atrakcyjne i praktyczne formaty 30x60 cm oraz 24x74 cm. Unikalną cechą kolekcji jest zastosowanie płytek w optyce betonu w dwóch wersjach: gładkiej oraz ze strukturą (trójkątów, linearną, z motywem fali) lub z efektem 3D. Daje to możliwość tworzenia przyciągających wzrok kompozycji ściennych. Beton to wykończenie, które tworzy klimat i nadaje charakter. Potrafi sprawić, że pomieszczenie będzie kwintesencją industrialnego stylu, podkreśli aranżację w stylistyce boho lub będzie bazą do stworzenia nowoczesnej łazienki.
Kolekcję Vidal w formacie 30x60 cm charakteryzuje łagodne, wręcz organiczne oblicze. Płytki zdobi subtelna grafika betonu. Niebanalne zestawienie tworzą gładkie oraz strukturalne płytki z linearną fakturą przypominającą łupek. - Inspiracją do stworzenia tej ciekawej struktury była chęć połączenia dwóch silnych trendów: linearnego i naturalnego. Obecnie do najmodniejszych struktur należą cienkie i delikatne paski oraz te przypominające naturalne kamienie. Dlatego pomyślałam o połączeniu tych dwóch kierunków – wyjaśnia Marcelina Skupińska, Senior Product Manager Opoczno. Autorka kolekcji sięgnęła po inspiracje betonem. - Powoli kończy się era mocnego, zacieranego, scratchowego cementu, którego miejsce zajmuje delikatny, lekko „chmurkowy”, stanowiący bazę we wnętrzu, a nie jego główny motyw. Kolorystyka również ulega uspokojeniu. Odchodzimy od ciemnych szarości i industrialnych wzorów z mocnymi zaciekami i wyraźnym szalunkiem w stronę jasnych barw, ciepłych beżów oraz lekko zacieranego wzoru cementu – dodaje Marcelina Skupińska.
Premierowe płytki Vidal występują w trzech wersjach kolorystycznych: beige, grey, white. Jasne barwy i poziomy wzór struktury sprawiają, że polecane są zwłaszcza do małych łazienek, gdzie optycznie powiększą przestrzeń, wprowadzając pogodną, kojącą atmosferę. Płytki Vidal beige w połączeniu z klasyczną bielą, ciepłą miedzią dekoracyjnych listew oraz armatury, a także dodatkami, jak wazony z opalizującego szkła, to gotowy przepis na łazienkę w stylu nowoczesnej elegancji. Wyeksponowane na większych fragmentach ścian płytki ze strukturą łupka oraz dodatek drewna o równie delikatnym rysunku, w jasnym wybarwieniu sprawią natomiast, że aranżacja zyska naturalny charakter. Z kolei płytki Vidal grey&white w połączeniu z podłogą z płyt gresowych Nerina, o wzorze betonu w nieco bardziej surowej estetyce, to pomysł na stworzenie wnętrza opartego na koncepcji total look. Efektownym łącznikiem pomiędzy gładkimi a strukturalnymi płytkami ściennymi będzie srebrna listwa dekoracyjna, korespondująca z linearnym wzorem.
Gratką dla fanów przytulnych łazienek z klimatem oraz betonowych szarości będę również nowe propozycje Opoczno w formacie 24x74 cm. Kolekcja Dapper to wysublimowana wersja tego surowego z natury materiału. Wyjątkowej delikatności dodaje płytce satynowe wykończenie. Gładką płaszczyznę o wzorze betonu z łagodnymi przetarciami, przełamuje oryginalna struktura złożona z odwróconych trójkątów, która budzi skojarzenia ze sztuką origami. Oferowane w dwóch odcieniach szarości płytki to trafny wybór do łazienek urządzonych w duchu minimalizmu. Jednak dzięki odpowiednio dobranym detalom możemy wykreować również niezwykle eleganckie wnętrza w stylu boho. Kamionkowe wazony, armatura o smukłych liniach, nastrojowe oświetlenie, to dodatki, które pozwolą odkryć zmysłowy charakter wzoru Dapper. Taka wersja betonu dobrze harmonizuje z naturalnymi materiałami. Dlatego na podłodze efektownie zaprezentują się drewnopodobne gresy, odwzorowujące rysunek, kolor i strukturę dębowych desek w ciepłym odcieniu.
Wzór kolekcji Rakaro balansuje pomiędzy chłodem cementowych powierzchni a przytulną fakturą tkaniny. Odwzorowana na płytkach grafika betonu ma surowy, przemysłowy wygląd, o czym świadczą liczne lecz subtelne przetarcia oraz jaśniejsze i ciemniejsze plamki imitujące ubytki na cementowej powierzchni. Rysunek ciekawie przełamuje struktura drobnych, pionowych i poziomych prążków, dającą efekt trójwymiarowej powierzchni. Ta kolekcja stanowi propozycję dla osób poszukujących oryginalnych, a zarazem ponadczasowych rozwiązań. Będzie niezawodną bazą aranżacji łazienki w minimalistycznym stylu. Zestawienie płytek ściennych Rakaro z podłogowym gresem Newstone Grey doda aranżacyjnego pazura. Obie kolekcje łączy industrialny rys. W takiej stylizacji warto postawić na oszczędne w formie, nowoczesne wyposażenie: prysznic walk-in, podtynkową armaturę oraz podwieszane meble i ceramikę sanitarną.
Jak wdzięcznym materiałem może być beton pokazuje kolekcja Manuka. Na powierzchni płytki odkryjemy charakterystyczne przetarcia, z typowymi dla cementowej powierzchni smugami. Miękkie, satynowe szkliwo sprawia, że płytkę, aż chce się dotknąć. Z kolei struktura z motywem fali daje efekt płynącej ściany, który przyciąga uwagę. Ta nowatorska odsłona betonu w dwóch odcieniach, szarym i kremowym, wyróżnia się wyjątkową lekkością. Połączenie struktury, satynowego szkliwa oraz grafiki betonu sprawia, że płytki Manuka mogą być bazą projektu łazienki w stylu soft loft, jak również eleganckiego salonu SPA. Stylowy charakter aranżacji podkreśli dekoracyjna miedziana listwa i podłoga z drewnopodobnych gresów ułożonych we wzór jodełki francuskiej.
Orientacyjne ceny: od 108 do 123 zł/mkw.
Bajkowy Dopiewiec przed konkurencją
I etap osiedla Junique z pozwoleniem na użytkowanie
Trust Investment rewolucjonizuje standard mieszkalnictwa w Kielcach
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Problemy społeczne
Dane satelitarne będą częściej pomagać w walce z żywiołami w Polsce. Nowy system testowany był w czasie wrześniowej powodzi
Światowa Organizacja Meteorologiczna podaje, że w ciągu ostatnich 50 lat pięciokrotnie zwiększyła się liczba katastrof naturalnych na świecie. Jednocześnie nowe możliwości w zakresie wczesnego ostrzegania i zarządzania kryzysowego pozwoliły ograniczyć liczbę ofiar trzykrotnie. Coraz częściej pomagają w tym dane satelitarne, czego przykładem było wykorzystanie nowego systemu Poland’s Civil Security Hub w trakcie wrześniowej powodzi na południowym zachodzie kraju.
Firma
Rośnie rola pracowników w podejmowaniu decyzji zarządczych. Firmy chętniej korzystają z ekspertów zewnętrznych
Szanse i zagrożenia związane z nowymi technologiami, w szczególności rozwój sztucznej inteligencji, cyberbezpieczeństwa oraz zrównoważonego rozwoju i zmienność geopolityczna – to te tematy zyskują na znaczeniu na agendzie zarządów oraz rad nadzorczych działających w Europie spółek giełdowych. Jak wskazuje Raport Board Monitor Europe 2024, rola tych organów w firmach rośnie. Podobnie jak zaangażowanie pracowników w podejmowaniu decyzji zarządczych.
Zdrowie
Ochrona zdrowia w Polsce ma być bardziej oparta na jakości. Obowiązująca od roku ustawa zostanie zmieniona
Od października placówki ochrony zdrowia mogą się ubiegać o akredytację na nowych zasadach. Nowe standardy zostały określone we wrześniowym obwieszczeniu resortu zdrowia i dotyczą m.in. kontroli zakażeń, sposobu postępowania z pacjentem w stanach nagłych czy opinii pacjentów z okresu hospitalizacji. Standardy akredytacyjne to uzupełnienie obowiązującej od stycznia br. ustawy o jakości w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwie pacjenta, która jest istotna dla całego systemu, jednak zdaniem resortu zdrowia wymaga poprawek.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.