Komunikaty PR

Somfy Climate: odpowiedź na pojawiające się wyzwania klimatyczne

2024-02-20  |  12:45
Biuro prasowe

Komfort termiczny dla domu i biura

Problemy klimatyczne stają się coraz bardziej realne. Fale upałów z każdym rokiem są dłuższe i intensywniejsze. Lipiec ubiegłego roku był globalnie najgorętszym miesiącem w historii pomiarów temperatury. Zimą zużywamy duże ilości energii na ogrzewanie, nie zastanawiając się nad wyczerpalnością źródeł. W odpowiedzi na te problemy, Somfy stworzyło linię produktów, które mają zapewnić lepszy komfort termiczny i poprawić efektywność energetyczną naszych domów przez cały rok.

Najłatwiejsze rozwiązania okazują się często tymi najlepszymi. Promienie wpadające przez szyby generują 500 W energii na metr kwadratowy, dlatego w pierwszej kolejności warto zadbać o okna, a dokładnie o ich zasłanianie oraz ekspozycję na słońce – w zależności od pory roku. Do tego dobrze sprawdzają się inteligentne napędy, które zimą w ciągu dnia odsłaniają rolety, aby naturalnie ogrzać dom ciepłem słonecznym, a wieczorem zamykają je, aby zatrzymać energię wewnątrz. Dzięki automatyzacji możliwe jest zmniejszenie zużycia ciepła nawet o 30% .

Latem, gdy promienie słońca są najbardziej intensywne, osłony okienne zamykają się automatycznie, aby utrzymać dom w chłodzie. Dzięki temu możliwe jest obniżenie temperatury w pomieszczeniach od 4 do 7°C podczas fal upałów, a także zmniejszenie pracy klimatyzacji nawet o 70% .

Somfy słynie z napędów do automatyzacji rolet, osłon czy bram. Dotychczas wystarczyło ustawić w centrali TaHoma switch odpowiedni scenariusz, by wprawić konkretne elementy systemu w ruch. Teraz firma poszła o krok dalej i stworzyła Amy io, przełącznik ścienny, zawierający czujnik temperatury wewnętrznej i wbudowane procesory, które przewidują szczyty ciepła i automatycznie uruchamiają funkcje, które zapewniają komfortową temperaturę w domu podczas upałów. Jest to przydatne na przykład podczas pracy zdalnej, kiedy pochłonięci piętrzącymi się obowiązkami, nie mamy przestrzeni na zajmowanie się swoim otoczeniem i reagujemy dopiero wtedy, kiedy temperatura staje się nie do wytrzymania.

Amy io zdobyło nagrodę Gold Innovation Award w kategorii „Building Automation” podczas targów R+T 2024 w Stuttgardzie. Wyróżnienia były przyznawane za przyszłościowe osiągnięcia techniczne, wyróżniające się projekty lub szczególnie zrównoważone i energooszczędne produkty ze świata rolet, drzwi i osłon przeciwsłonecznych.

Producent rozwiązań smart home przy tworzeniu serii Climate pomyślał również o zarządzaniu większymi budynkami. Animeo suite to ekosystem automatyzacji zacieniania dla budynków komercyjnych, który jest połączony ze stacją pogodową i dostosowuje ustawienie rolet w biurowcach do aktualnych warunków atmosferycznych. Możliwe jest również zdefiniowanie różnych stref w budynku w celu dostosowania automatyki do pozycji słońca, co przekłada się na lepszą efektywność energetyczną i wygodę użytkowników, a także ułatwia pracę administracji budynku poprzez zautomatyzowanie części procesów.

Innowacje dla zrównoważonej przyszłości

Somfy Climate to nie tylko inteligentne rozwiązania do zarządzania komfortem termicznym, ale także technologie, które sprawiają, że domy stają się jeszcze bardziej przyjazne dla środowiska i wygodniejsze w użytkowaniu. Można się o tym przekonać podczas trwających od 19 do 23 lutego targów R+T w Stuttgardzie. To międzynarodowe wydarzenie branżowe, poświęcone roletom, bramom i osłonom przeciwsłonecznym.

– Somfy zaprezentuje wszystkie swoje innowacje podczas targów branżowych R+T. To właśnie na tym międzynarodowym forum nasza firma przybliży funkcjonalność nowych produktów do automatyzacji okien, drzwi oraz innych elementów inteligentnych budynków. Będzie to doskonała okazja dla specjalistów z branży do zapoznania się z nową linią Somfy Climate oraz pozostałymi rozwiązaniami, które firma wprowadza na rynek – powiedział Krzysztof Majewski, Country Manager Somfy.

Do nowości należy m.in. napęd do rolet J4S, który wytwarza mniej hałasu i wibracji, niż jego poprzednicy. Oprócz poprawy komfortu użytkownika, wpływa to także na zwiększenie wydajności odbiornika sterującego napędem. Dodatkowo w ofercie Somfy pojawi się nowa gama napędów, przeznaczonych do osłon wewnętrznych. Dzięki zastosowaniu protokołu Zigbee 3.0. użytkownik otrzyma informację zwrotną i będzie mógł sprawdzić status urządzeń w aplikacji TaHoma®. Otwartość protokołu umożliwia wykorzystanie dodatkowych akcesoriów pochodzących od producentów innych marek. Dużym usprawnieniem jest zapowiedziany przez Somfy napęd do bram Dexxo Compact io, który dotychczas był dostępny wyłącznie z protokołem RTS. Dzięki protokołowi io, użytkownik będzie miał podgląd w aplikacji TaHoma®, na jakim etapie zamykania lub otwierania jest jego brama oraz otrzyma komunikat, jeśli brama napotka na przeszkodę. Dexxo Copact io umożliwia również otwieranie zdalne, co pomaga w sytuacjach, gdy chcemy wpuścić na posesję kuriera lub kogoś z rodziny gdy nie ma nas w domu.

Firma wprowadzi również nowe funkcjonalności do linii wideodomofonów, umożliwiające m.in. zarządzanie bramami, alarmami i scenariuszami aplikacji TaHoma® bezpośrednio z monitora samochodowego, a w 2025 roku pojawi się Suneis io – nowy czujnik temperatury i nasłonecznienia.

Somfy zobowiązuje się do redukcji emisji CO2

Rozwiązania Somfy wspierają efektywność energetyczną i tym samym pomagają ograniczyć emisję dwutlenku węgla. Marka, we współpracy z niezależną firmą konsultingową specjalizującą się w strategii klimatycznej, obliczyła, że produkowane przez nią urządzenia przyczyniają się do zmniejszenia dwukrotnie większej emisji CO2 niż same generują przez cały cykl życia.

Od 2015 roku Somfy należy do „Act for Green”. Wszystkie produkty sygnowane tym oznaczeniem są zaprojektowane w sposób ekologiczny i zmniejszają wpływ na środowisko od wydobycia surowców do końca eksploatacji. W 2024 roku ponad 65% produktów Somfy sprzedawanych na świecie to produkty „Act for Green”. Celem firmy jest osiągnięcie 100% do 2030 roku.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Przygotuj się do sezonu budowlanego 2024 z Somfy Biuro prasowe
2024-04-26 | 14:00

Przygotuj się do sezonu budowlanego 2024 z Somfy

Wraz z nadejściem wiosny i cieplejszych dni, rozpoczyna się sezon budowlany. Czym będzie się charakteryzował i z jakimi wyzwaniami będą mierzyć się konsumenci w 2024 roku? Na jakie
Dom Budowa podjazdu. Jakie czynniki mają znaczenie?
2024-04-25 | 15:35

Budowa podjazdu. Jakie czynniki mają znaczenie?

                 Jak szeroki i długi powinien być podjazd? Z których materiałów go wykonać i
Dom Sukces inwestycji mieszkalnej – o czym musisz pamiętać?
2024-04-16 | 13:15

Sukces inwestycji mieszkalnej – o czym musisz pamiętać?

Rozpoczynając przygodę z inwestycją mieszkalną, droga do sukcesu może być pełna pułapek i wyzwań. Dlatego też warto skorzystać z wiedzy ekspertów, którzy dzielą się

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Venture Cafe Warsaw

Konsument

Konsument

Od 28 kwietnia Polacy żyją na ekologiczny kredyt. Zmiana zachowań konsumentów może odwrócić negatywny trend

Dzień Długu Ekologicznego, czyli data, do której zużyliśmy wszystkie zasoby, jakie w ciągu roku może zapewnić Ziemia, w tym roku w Polsce przypada 28 kwietnia, kilka dni wcześniej niż rok temu. Coroczne przyspieszenie tego terminu to sygnał, że czerpiemy bez umiaru z naturalnych systemów, nie dając im czasu na odbudowę. – Polskie społeczeństwo staje się coraz bardziej konsumpcyjne, kupujemy i wyrzucamy coraz więcej. Ale też nie mamy tak naprawdę efektywnego narzędzia, żeby temu zapobiec – ocenia Filip Piotrowski, ekspert ds. gospodarki obiegu zamkniętego z UNEP/GRID-Warszawa.

Transport

Chiny przyspieszają inwestycje w odnawialne źródła. Nie przestają jednak rozbudowywać mocy węglowych

Coraz dotkliwsze skutki zmian klimatycznych, ale przede wszystkim chęć zbudowania bezpieczeństwa energetycznego i uniezależnienia się od zewnętrznych dostaw surowców skłoniły rząd w Pekinie do ekspresowych inwestycji w nowe moce odnawialnej energii. W efekcie Chiny wyrastają na globalnego lidera transformacji energetycznej – odpowiadają dziś za największy na świecie przyrost mocy zainstalowanych w fotowoltaice i wiatrakach. Co ciekawe, nie rezygnują jednak przy tym również z inwestycji w energetykę węglową.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.