Smog i klimatyzator — co ich łączy?

Barbara Trepka
2moro
Mazowiecka 125/1
30-023 Kraków
basia|2moro.pl| |basia|2moro.pl
503 119 029
2moro.pl
Klimatyzatory kojarzone są głównie z chłodzeniem pomieszczeń. Jednak nie każdy wie, że mogą one być używane przez cały rok także zimą. Klimatyzator może pełnić również funkcję ogrzewania, osuszania, a także filtrowania powietrza.
Kończące się lato zwiastuje nielubiany przez wszystkich smog, który dokucza nam szczególnie po rozpoczęciu sezonu grzewczego. Przy niskich temperaturach i bezwietrznej pogodzie poziom zanieczyszczeń powietrza stale się nasila i staje się zagrożeniem dla naszego zdrowia. W związku z tym ludzie coraz częściej sięgają po urządzenia oczyszczające powietrze. Cząsteczki, z których składa się smog, są na tyle małe, że nie każdy filtr jest w stanie je wyłapać i usunąć.
Jednak, zamiast kupować kolejne urządzenie do domu, które będzie służyło tylko do filtrowania i oczyszczania powietrza, warto pomyśleć o montażu klimatyzatora, który będzie ochładzał latem, ogrzewał zimą, a w dodatku filtrował powietrze i oczyszczał z uciążliwych dla zdrowia pyłów smogu.
Takie funkcje posiadają m.in. klimatyzatory marki ANDE, które są wyposażone w filtr PM 2.5. Filtr ten zapewnia świeże i czyste powietrze w klimatyzowanym pomieszczeniu. Dodatkowo dzięki elektrostatycznej jonizacji, użyte filtry usuwają 99.9% szkodliwych mikrocząsteczek, które są szkodliwe dla naszych dróg oddechowych.
Klimatyzatory z oferty ANDE nie tylko oczyszczą powietrze w twoim pomieszczeniu, ale mogą pochwalić się również ekologiczną wydajnością. Dzięki zastosowaniu silników wentylatorów sprężarek typu BLDC osiągają klasę energetyczną A++ a nawet A+++ w modelu Queen.
Zwróć uwagę na to, jak wiele zalet niesie za sobą montaż klimatyzatora z odpowiednimi filtrami. Dzięki nim, modele z oferty ANDE tworzą w pomieszczeniu zdrowy i naturalny klimat. Bez względu na to, jakie warunki panują na zewnątrz, zawsze zapewniają odpowiednią temperaturę, optymalny poziom wilgotności, a także oczyszczają powietrze. W nadchodzącym czasie nawrotu smogu jest to spore udogodnienie dla organizmu, a także świetne rozwiązanie dla dzieci i alergików.
Właściciel marki ANDE w Polsce:
ANG Klimatyzacja Sp. z o.o.
ul. Częstochowska 26,
32-085 Modlnica
tel. (12) 398 07 00
bok@myande.pl
www.myande.pl
***
Klimatyzatory ANDE cechuje najwyższa jakość wykonania, dbałość o każdy detal, design zaprojektowany przez renomowane biura projektowe z Japonii. Podzespoły czołowych producentów: Hitachi, Mitsubishi Motors, Toshiba, LG, Nichicon, GMCC, Highly, Zhipu, Renesas, Welling są wytwarzane w najnowocześniejszych fabrykach klimatyzacji 2.0.

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.

Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Konsument

Proces deregulacji nie dotyczy branży tytoniowej. Jest propozycja kolejnej ustawy w ciągu kilku miesięcy
Najpierw wprowadzenie podatku akcyzowego na saszetki nikotynowe, potem propozycja przepisów, które zmierzają do wycofania tych produktów z rynku – przedstawiciele środowisk biznesowych podkreślają, że przygotowywane przez resort zdrowia przepisy wprowadzają chaos legislacyjny w branży tytoniowej. To tym bardziej dziwi przedsiębiorców, że stoi w opozycji do prowadzonego przez rząd procesu deregulacji w gospodarce. W dodatku może mieć negatywne skutki dla budżetu państwa i doprowadzić do skokowego wzrostu szarej strefy
Bankowość
Grzyby rozkładające tekstylia nagrodzone w konkursie ING. 1 mln zł trafi na innowacyjne projekty dla zrównoważonych miast

Firma Myco Renew, która opracowała technologię rozkładającą tekstylia za pomocą grzybów, została laureatem siódmej edycji Programu Grantowego ING. Motywem przewodnim konkursu skierowanego do start-upów i młodych naukowców był tym razem zrównoważony rozwój miast i społeczności. Łącznie na nagrodzone innowacyjne projekty trafił 1 mln zł. Wśród nich są także bezzałogowe statki powietrzne dostarczające defibrylatory czy system do zbierania deszczówki w blokach.
Ochrona środowiska
Rusza budowa lądowej infrastruktury dla projektów Bałtyk 2 i Bałtyk 3. Prąd z tych farm wiatrowych popłynie w 2027 roku

Ruszyła budowa lądowej infrastruktury dla morskich farm wiatrowych Bałtyk 2 i Bałtyk 3 rozwijanych przez Equinor i Grupę Polenergia. To przede wszystkim baza serwisowa w Łebie i dwie stacje elektroenergetyczne. Jednocześnie trwają przygotowania do rozpoczęcia prac na morzu. Pierwszy prąd z obu projektów popłynie w 2027 roku, a w kolejce czeka morska farma wiatrowa Bałtyk 1 – największy i najbardziej zaawansowany projekt II fazy rozwoju offshore.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.