Słowackiego 7 – adres pełen korzyści
Niecały rok temu spółka Proxin rozpoczęła prace związane z realizacją inwestycji Słowackiego 7. W centrum Poznania, w otoczeniu historycznej zabudowy powstaje kameralny projekt mieszkaniowy z 61 mieszkaniami oraz 10 lokalami usługowymi.
Każda nieruchomość z adresem w centrum miasta to gwarancja komfortu i wygody. To także oszczędność czasu i dostęp do pełnej infrastruktury. Inwestycja Słowackiego 7 pozwala pełnymi garściami korzystać z przywilejów, jakie daje poznańska metropolia. Kameralny budynek składa się z trzech segmentów, a jego oryginalna elewacja wpisuje się w klimat dawnych stylowych kamienic Poznania. Arkadowe podcienia zastosowane w charakterystycznych miejscach są nawiązaniem do architektury dzielnicy Jeżyce. Dla przyszłych mieszkańców zaprojektowano 61 mieszkań, z czego lokale 2-, 3- i 4-pokojowe o powierzchni od 31 do 89 mkw. są nadal dostępne. Niektóre z mieszkań będą posiadały tarasy, z możliwością aranżacji zielonego zakątka, a pozostałe - przestronne balkony. Na parterze budynku powstanie 10 lokali usługowych z dużymi przeszkleniami.
– Budowa to już mocno zaawansowany stan prac. Zakończyliśmy stan surowy segmentu A, a także montaż stolarki okiennej oraz wykonanie pionów kanalizacyjnych i wentylacyjnych budynków B i C. Trwają również prace związane z m.in. wykonywaniem izolacji balkonów, a już niedługo przystąpimy do termoizolacji samych budynków. Zakończenie realizacji inwestycji planujemy na 28 lutego 2023 i zostało nam ostatnie dziesięć lokali w sprzedaży - mówi Piotr Łopatka, członek zarządu firmy Proxin. Dla komfortu mieszkańców powstanie hala garażowa, komórki lokatorskie, boks rowerowy oraz rowerownia. Pojawią się także energooszczędne instalacje oświetlenia części wspólnych oraz przytulny skwer umożlwiający relaks na świeżym powietrzu. Na froncie terenu inwestycji zostanie zachowane stare drzewo rosnące w tym miejscu od kilkudziesięciu lat.
Lokalizacja to bez wątpienia nieoceniona zaleta projektu. To gwarancja dostępu do komunikacji miejskiej, budynków użyteczności publicznej, placówek dydaktycznych, obiektów sportowych i kulturalnych oraz licznych sklepów oraz punktów usługowych. Niedaleko inwestycji znajduje się m.in. Stare Zoo, a spacer do Starego Rynku, zajmie około 10 minut.
EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.
Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?
Rewolucyjna świeca jodowa stworzona przez polskich naukowców już dostępna!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Problemy społeczne
Przeciętny Polak spędza w sieci ponad trzy godziny dziennie. Tylko 11 proc. podejmuje próby ograniczenia tego czasu
Polacy średnio spędzają w internecie ponad trzy godziny dziennie. Jednocześnie, według badania na temat higieny cyfrowej, jedynie 14 proc. respondentów kontroluje swój czas ekranowy, a co piąty ogranicza liczbę powiadomień w telefonie czy komputerze. Nadmierne korzystanie z ekranów może wpływać na zaniedbywanie obowiązków i relacji z innymi, a także obniżenie nastroju i samooceny. Kampania Fundacji Orange „Nie przescrolluj życia” zwraca uwagę na potrzebę dbania o higienę cyfrową. Szczególnie okres świątecznego wypoczynku sprzyja takiej refleksji.
Prawo
Pediatrzy: Słodkie e-papierosy nie są przebadane. Państwo musi przejąć inicjatywę w sprawie kontroli ich jakości
Co trzeci uczeń pierwszą styczność z nikotyną miał w wieku 13 lat. Dla 70 proc. pierwszym w życiu wyrobem z nikotyną był e-papieros. Wśród uczniów używających obecnie nikotyny najwięcej, bo 80 proc., używa e-papierosów, najczęściej o słodkich smakach – wynika z badań CBOS. W dodatku z badań wynika, że zakaz sprzedaży takich produktów niepełnoletnim jest skutecznie omijany. Polskie Towarzystwo Pediatryczne, wspierane przez lekarzy innych specjalności, apeluje do premiera o wycofanie ze sprzedaży smakowych e-papierosów z nikotyną i bez niej. Zwłaszcza słodkie substancje smakowe dodawane do e-liquidów dla osiągnięcia atrakcyjnego smaku wciąż nie są wystarczająco przebadane – alarmują toksykolodzy.
Infrastruktura
Prąd z największej prywatnej inwestycji energetycznej w Polsce popłynie w 2027 roku. Polenergia dostała właśnie potężny zastrzyk finansowania
Polenergia S.A. i Bank Gospodarstwa Krajowego podpisały umowę pożyczki ze środków Krajowego Planu Odbudowy (KPO) na budowę morskich farm wiatrowych. Finansowanie wyniesie 750 mln zł i zostanie wykorzystane do budowy dwóch farm o łącznej mocy 1440 MW. Największa prywatna grupa energetyczna w Polsce realizuje ten projekt z norweskim Equinorem. Prace związane z budową fundamentów turbin na Bałtyku mają się rozpocząć w 2026 roku. Projekty offshorowe będą jednym z filarów nowej strategii Polenergii, nad którą spółka właśnie pracuje.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.