Sky Investments z dwoma projektami
Dwa projekty – jeden w Poznaniu, a drugi na jego obrzeżach – aktualnie realizuje Sky Investments. Prace budowlane trwają w IV etapie Rodzinnych Podolan i w pierwszej części osiedla Nowy Gruszczyn w gminie Swarzędz. Klienci mają do wyboru dwupoziomowe mieszkania oraz domy w zabudowie bliźniaczej o zróżnicowanej powierzchni.
- Preferencje klientów są zróżnicowane. Część osób poszukujących nieruchomości, planuje pozostać w granicach miasta, by korzystać z jego infrastruktury. Z drugiej strony, część klientów marzy o spokoju przedmieść, przestrzeni i dużym, zielonym ogrodzie. Dzięki zróżnicowanej ofercie Rodzinnych Podolan i Nowego Gruszczyna możemy na takie oczekiwania odpowiedzieć. „Wybierzcie metraż optymalny dla Was.” – mówimy klientom odwiedzającym biuro sprzedaży, a taka myśl towarzyszy naszemu zespołowi projektowemu – tłumaczy Katarzyna Wyszyńska z biura sprzedaży Sky Investments, wspominając o inwestycjach Rodzinne Podolany i Nowy Gruszczyn.
W ramach projektu Rodzinne Podolany, przy ul. Heleny Rzepeckiej w Poznaniu powstanie łącznie 99 domów i dwupoziomowych mieszkań szeregowych. Część z nich posiada ogródek, a reszta atrakcyjne tarasy na dachu. Aktualnie w budowie są szeregi H i I (czyli etap IV), gdzie powstanie łącznie 28 lokali dwupoziomowych o powierzchni od 73 do 78 mkw. W szeregu H zostały wstawione okna i wykonana elewacja budynku. Natomiast w szeregu I trwa docieplanie oraz wykonywanie elewacji. IV etap inwestycji będzie gotowy w I kwartale 2023. Projekt każdego mieszkania dwupoziomowego przewiduje klasyczny układ. Na parterze znajdzie się salon z aneksem kuchennym, toaleta i pomieszczenie gospodarcze. Natomiast na piętrze zaplanowano trzy pokoje oraz łazienkę. Do dyspozycji domowników będzie poddasze, idealne do stworzenia przestrzeni do przechowywania oraz taras na dachu. Aktualnie trwa budowa etapu IV.
Ponadto Sky Investments realizuje premierowy projekt w podpoznańskim Gruszczynie, w gminie Swarzędz. Przy ulicy Katarzyńskiej powstanie kameralne osiedle nowoczesnych domów w zabudowie bliźniaczej o nazwie Nowy Gruszczyn. W pierwszym z sześciu etapów inwestycji znajdzie się 7 domów, czyli 14 lokali mieszkalnych, w zabudowie bliźniaczej. W ostatnich tygodniach zakończyły się prace murarskie, montaż stolarki okiennej i pokrycia dachowego. Pracownicy budowlani wykonują tynki wewnątrz. Pierwsze domy w Gruszczynie będą gotowe w przyszłym roku.
- Parter z kuchnią, salonem i łazienką tworzą strefę dzienną, a piętro z trzema sypialniami, dwiema garderobami i łazienką – strefę wypoczynkową. Stawiamy na przestrzeń, począwszy od salonu ponad 42 mkw. aż do zielonego, dużego ogrodu z tarasem – opisuje Katarzyna Wyszyńska. – Przed nami kolejne projekty, zarówno w granicach miasta, w tym na poznańskim Świerczewie, jak i na obrzeżach – podsumowuje przedstawicielka firmy deweloperskiej.

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.

Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Handel

Ze względu na różnice w cenach surowce wtórne przegrywają z pierwotnymi. To powoduje problemy branży recyklingowej
Rozporządzenie PPWR stawia ambitne cele w zakresie wykorzystania recyklatów w poszczególnych rodzajach opakowań. To będzie oznaczało wzrost popytu na materiały wtórne pochodzące z recyklingu. Obecnie problemy branży recyklingu mogą spowodować, że popyt będzie zaspokajany głównie przez import. Dziś do dobrowolnego wykorzystania recyklatów nie zachęcają przede wszystkim ceny – surowiec pierwotny można kupić taniej niż ten z recyklingu.
Transport
Infrastruktury ładowania elektryków przybywa w szybkim tempie. Inwestorzy jednak napotykają szereg barier

Liczba punktów ładowania samochodów elektrycznych wynosi dziś ok. 10 tys., a tempo wzrostu wynosi ok. 50 proc. r/r. Dynamika ta przez wiele miesięcy była wyższa niż wyniki samego rynku samochodów elektrycznych, na które w poprzednim roku wpływało zawieszenie rządowych dopłat do zakupu elektryka. Pierwszy kwartał br. zamknął się 22-proc. wzrostem liczby rejestracji w ujęciu rocznym, ale kwiecień przyniósł już wyraźne odbicie – o 100 proc.
Farmacja
Polacy leczą samodzielnie ponad połowę lekkich dolegliwości zdrowotnych. Jesteśmy liderem UE

Szacuje się, że w Unii Europejskiej codziennie występuje ok. 3,3 mln przypadków lekkich dolegliwości. Gdyby każdy pacjent zgłaszał się z nimi do lekarza, potrzebnych byłoby dodatkowo 120 tys. lekarzy pierwszego kontaktu lub obecni lekarze musieliby pracować dodatkowe 144 minuty dziennie. Polska pod względem samoleczenia, ze wskaźnikiem na poziomie 55 proc., plasuje się w czołówce UE. – Samodzielne leczenie to nie tylko kwestia wygody pacjenta, ale przede wszystkim realne odciążenie systemu ochrony zdrowia – przekonuje Ewa Królikowska z PASMI.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.