Komunikaty PR

Rok 2023 oczami firmy Proxin

2023-12-29  |  11:00

Rynek nieruchomości - szczególnie w ostatnich latach - ulega dynamicznym zmianom. Pomimo tego, że deweloperzy mierzą się z wieloma przeciwnościami, trzeba przyznać, że na ulicach Poznania pojawia się coraz więcej innowacyjnych i proekologicznych inwestycji. Wśród nich wyróżniają się projekty spółki Proxin, która ma za sobą kolejne 12 miesięcy obfitujące w sukcesy.

 

Od wiosny bieżącego roku obserwujemy odbudowę popytu na rynku mieszkaniowym. Wskutek złagodzenia kryteriów oceny zdolności kredytowej, wejścia w życie programu Bezpieczny Kredyt 2% oraz obniżek stóp procentowych zainteresowanie nieruchomościami zdecydowanie wzrosło. - Upływający rok postawił branży deweloperskiej kolejne wyzwania. Według naszych obserwacji – zarówno wśród deweloperów, jak i klientów – panował większy optymizm niż w roku ubiegłym. Z pewnością spory wpływ miał na to program „Bezpieczny Kredyt 2 procent” oraz obniżka stóp procentowych. Zmiana perspektywy wśród nabywców spowodowała, że w pewnym momencie podaż nie nadążała nad popytem. Proxin zawsze jest przygotowany na zmienność rynku i elastycznie reaguje na oczekiwania klientów, a nasze portfolio inwestycji sukcesywnie rośnie - wskazuje Piotr Łopatka, członek zarządu w grupie Proxin.

 

W drugiej połowie tego roku deweloper przekazał klucze nowym mieszkańcom inwestycji Słowackiego 7. W ścisłym centrum Poznania powstał, składający się z 3 segmentów, budynek wielorodzinny z 71 lokalami o powierzchni od 25 do 92 mkw. Warto wspomnieć, że projekt ten otrzymał w listopadzie prestiżową Nagrodę Architektoniczną Województwa Wielkopolskiego w kategorii „Budynek mieszkalny wielorodzinny”. Rok 2023 to dla dewelopera również kontynuacja rozbudowy osiedla Nowe Ogrody. W realizacji jest ostatni, czyli VIII etap inwestycji. Tym razem powstanie 107 mieszkań o powierzchni od 26 do 95 mkw. Ten popularny projekt jest przykładem przemyślanej koncepcji uzupełnianej w trakcie rozbudowy o aktualne trendy oraz nowe rozwiązania technologiczne.

 

W III kwartale bieżącego roku Proxin wprowadził do sprzedaży kolejną inwestycję premium. Wcześniej, w nadmorskim Darłówku zrealizowany został luksusowy apartamentowiec – Nautic Park. Tym razem na południu Polski, w Świeradowie Zdroju powstanie unikalny projekt „Izera Park”. Składająca się z 5 budynków inwestycja, otoczona lasami i strumieniem, nawiązywać będzie do lokalnych tradycji tego regionu. Deweloper proponuje 161 wygodnych apartamentów o powierzchniach od 26 do 103 mkw. Starannie zaprojektowane części wspólne oraz udogodnienia, takie jak recepcja, strefa saun, siłownia czy pokój zabaw dla dzieci zapewnią komfort i wygodę zamieszkiwania.

 

Końcówka roku to kolejny mocny akcent ze strony firmy Proxin. Premierę miał projekt „Kapitanat Garbary”. W inwestycji powstanie 76 mieszkań z możliwością ich wykończenia „pod klucz”. Budynek usytuowany 200 metrów od rzeki Warty i 800 metrów od Starego Rynku oferować będzie klimatyczne lobby oraz przestronne tarasy z widokiem na Park Cytadela, czy Katedrę na Ostrowie Tumskim. Deweloper zadba również o kwestie ekologiczne. Pojawi się min. ekstensywna zieleń na dachach i system odzyskiwania wody deszczowej - Pomimo otoczenia pełnego wyzwań konsekwentnie realizujemy naszą strategię i wprowadzamy na rynek nowe inwestycje, a klienci doceniają naszą architekturę, funkcjonalność i wysoką jakość realizacji – dodaje Piotr Łopatka, członek zarządu w grupie Proxin.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór Biuro prasowe
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie
Dom EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.
2024-12-20 | 01:00

EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.

EXTRA POWER 20 to odpowiedź firmy Termet na typowe problemy z eksploatacją pomp ciepła w okresie najwyższego zapotrzebowania na ciepło. Podczas silnych mrozów, gdy pompa ciepła nie
Dom Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?
2024-12-19 | 14:40

Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?

Choinka, mikołaj, prezenty, pierwsza gwiazdka, rodzinna atmosfera – z czym jeszcze kojarzy nam się Boże Narodzenie? Oczywiście, że z suto zastawionym stołem, na którym

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Polityka

Zmiany w obowiązku magazynowania gazu mogą obniżyć ceny surowca. To pomoże się przygotować do sezonu zimowego

Elastyczność bez zagrożenia dla bezpieczeństwa energetycznego – tak nową propozycję przepisów dotyczących uzupełniania zapasów gazu przed sezonem zimowym określają jej inicjatorzy z Parlamentu Europejskiego. Europosłowie proponują nieznaczne zmniejszenie wymaganego poziomu zapełnienia magazynów i rozciągnięcie w czasie terminu, w którym trzeba spełnić ten obowiązek. Jak podkreśla Borys Budka, ma to zapobiec spekulacjom na rynku gazu i tym samym pomóc obniżyć ceny surowca.

Konsument

Możliwość zakupu online może zachęcić kolejne grupy Polaków do ubezpieczeń zdrowotnych. Dziś korzysta z nich już prawie 5,5 mln osób

Polska jest jednym z liderów Europy w obszarze cyfryzacji sektora usług medycznych. Świadczą o tym m.in. popularność elektronicznych narzędzi zapewniających dostęp do danych zdrowotnych, e-recept czy wirtualna diagnostyka. Polacy są też otwarci na innowacje w zakresie ubezpieczeń zdrowotnych, z których korzysta już blisko 5,5 mln osób. Za pomocą nowej cyfrowej platformy Medicover chce zachęcić klientów do samodzielnej konfiguracji i zakupu polis online.

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności

Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.