Rok 2023 oczami firmy Proxin
Rynek nieruchomości - szczególnie w ostatnich latach - ulega dynamicznym zmianom. Pomimo tego, że deweloperzy mierzą się z wieloma przeciwnościami, trzeba przyznać, że na ulicach Poznania pojawia się coraz więcej innowacyjnych i proekologicznych inwestycji. Wśród nich wyróżniają się projekty spółki Proxin, która ma za sobą kolejne 12 miesięcy obfitujące w sukcesy.
Od wiosny bieżącego roku obserwujemy odbudowę popytu na rynku mieszkaniowym. Wskutek złagodzenia kryteriów oceny zdolności kredytowej, wejścia w życie programu Bezpieczny Kredyt 2% oraz obniżek stóp procentowych zainteresowanie nieruchomościami zdecydowanie wzrosło. - Upływający rok postawił branży deweloperskiej kolejne wyzwania. Według naszych obserwacji – zarówno wśród deweloperów, jak i klientów – panował większy optymizm niż w roku ubiegłym. Z pewnością spory wpływ miał na to program „Bezpieczny Kredyt 2 procent” oraz obniżka stóp procentowych. Zmiana perspektywy wśród nabywców spowodowała, że w pewnym momencie podaż nie nadążała nad popytem. Proxin zawsze jest przygotowany na zmienność rynku i elastycznie reaguje na oczekiwania klientów, a nasze portfolio inwestycji sukcesywnie rośnie - wskazuje Piotr Łopatka, członek zarządu w grupie Proxin.
W drugiej połowie tego roku deweloper przekazał klucze nowym mieszkańcom inwestycji Słowackiego 7. W ścisłym centrum Poznania powstał, składający się z 3 segmentów, budynek wielorodzinny z 71 lokalami o powierzchni od 25 do 92 mkw. Warto wspomnieć, że projekt ten otrzymał w listopadzie prestiżową Nagrodę Architektoniczną Województwa Wielkopolskiego w kategorii „Budynek mieszkalny wielorodzinny”. Rok 2023 to dla dewelopera również kontynuacja rozbudowy osiedla Nowe Ogrody. W realizacji jest ostatni, czyli VIII etap inwestycji. Tym razem powstanie 107 mieszkań o powierzchni od 26 do 95 mkw. Ten popularny projekt jest przykładem przemyślanej koncepcji uzupełnianej w trakcie rozbudowy o aktualne trendy oraz nowe rozwiązania technologiczne.
W III kwartale bieżącego roku Proxin wprowadził do sprzedaży kolejną inwestycję premium. Wcześniej, w nadmorskim Darłówku zrealizowany został luksusowy apartamentowiec – Nautic Park. Tym razem na południu Polski, w Świeradowie Zdroju powstanie unikalny projekt „Izera Park”. Składająca się z 5 budynków inwestycja, otoczona lasami i strumieniem, nawiązywać będzie do lokalnych tradycji tego regionu. Deweloper proponuje 161 wygodnych apartamentów o powierzchniach od 26 do 103 mkw. Starannie zaprojektowane części wspólne oraz udogodnienia, takie jak recepcja, strefa saun, siłownia czy pokój zabaw dla dzieci zapewnią komfort i wygodę zamieszkiwania.
Końcówka roku to kolejny mocny akcent ze strony firmy Proxin. Premierę miał projekt „Kapitanat Garbary”. W inwestycji powstanie 76 mieszkań z możliwością ich wykończenia „pod klucz”. Budynek usytuowany 200 metrów od rzeki Warty i 800 metrów od Starego Rynku oferować będzie klimatyczne lobby oraz przestronne tarasy z widokiem na Park Cytadela, czy Katedrę na Ostrowie Tumskim. Deweloper zadba również o kwestie ekologiczne. Pojawi się min. ekstensywna zieleń na dachach i system odzyskiwania wody deszczowej - Pomimo otoczenia pełnego wyzwań konsekwentnie realizujemy naszą strategię i wprowadzamy na rynek nowe inwestycje, a klienci doceniają naszą architekturę, funkcjonalność i wysoką jakość realizacji – dodaje Piotr Łopatka, członek zarządu w grupie Proxin.
Bajkowy Dopiewiec przed konkurencją
I etap osiedla Junique z pozwoleniem na użytkowanie
Trust Investment rewolucjonizuje standard mieszkalnictwa w Kielcach
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Zdrowie
Ochrona zdrowia w Polsce ma być bardziej oparta na jakości. Obowiązująca od roku ustawa zostanie zmieniona
Od października placówki ochrony zdrowia mogą się ubiegać o akredytację na nowych zasadach. Nowe standardy zostały określone we wrześniowym obwieszczeniu resortu zdrowia i dotyczą m.in. kontroli zakażeń, sposobu postępowania z pacjentem w stanach nagłych czy opinii pacjentów z okresu hospitalizacji. Standardy akredytacyjne to uzupełnienie obowiązującej od stycznia br. ustawy o jakości w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwie pacjenta, która jest istotna dla całego systemu, jednak zdaniem resortu zdrowia wymaga poprawek.
Konsument
Media społecznościowe pełne treści reklamowych od influencerów. Konieczne lepsze ich dopasowanie do odbiorców
Ponad 60 proc. konsumentów kupiło produkt na podstawie rekomendacji lub promocji przez twórców internetowych. 74 proc. uważa, że treściom przekazywanym przez influencerów można zaufać – wynika z badania EY Future Consumer Index. W Polsce na influencer marketing może trafiać ok. 240–250 mln zł rocznie, a marki widzą ogromny potencjał w takiej współpracy. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się mikroinfluencerzy, czyli osoby posiadające od kilku do kilkudziesięciu tysięcy followersów, ale o silnym zaangażowaniu.
Ochrona środowiska
Polacy wprowadzają na razie tylko drobne nawyki proekologiczne. Do większych zmian potrzebują wsparcia
Zdecydowana większość Polaków dostrzega niekorzystne zmiany klimatu – wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie ING Banku Śląskiego. Są wprawdzie gotowi, by zmieniać swoje nawyki na bardziej ekologiczne, ale często odstraszają ich koszty i brak wiedzy. Jednocześnie liczą na większe wsparcie i zaangażowanie ze strony rządu i biznesu, a prawie 40 proc. Polaków oczekuje, że to start-upy będą pracowały nad innowacjami proklimatycznymi. One same chętnie się w ten obszar angażują, ale widzą wiele barier, m.in. w pozyskiwaniu kapitału.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.