Rodzinne Podolany prawie gotowe
Trwa realizacja osiedla Rodzinne Podolany, przy ulicy Heleny Rzepeckiej w Poznaniu, na Podolanach. Inwestycja została podzielona na cztery etapy, w ramach których powstanie dziewięć szeregów, a w nich domy z ogrodami oraz dwupoziomowe mieszkania z tarasami na dachu. Duża część osiedla została oddana do użytku. Trwa realizacja etapu IV, a w nim szeregów I i H.
Osiedle Rodzinne Podolany finalnie będzie liczyć 99 lokali, z czego 71 zostało już wybudowanych oraz oddanych w ręce nabywców. W ostatnich tygodniach nastąpiły odbiory w szeregach C i F, a klienci rozpoczęli prace wykończeniowe. - Finalnie w szeregu C powstało 16 lokali o powierzchniach 76 i 79 mkw. z przynależnym tarasem o metrażu aż do 20 mkw., natomiast w szeregu F 8 lokali o powierzchni 99 mkw. z ogrodami. Wszystkie zadania zostały wykonane. Estetyka każdego z budynków jest w pełni zbieżna z pozostałymi, dzięki czemu inwestycja wyróżnia się na tle innych projektów, tworząc spójną całość – mówi Katarzyna Wyszyńska, z biura sprzedaży Sky Investments. Warto podkreślić, że budynki C i F otrzymały prawomocne pozwolenie na użytkowanie, a przed klientami firmy Sky jeszcze wizyta u notariusza i przeniesienie własności w formie aktu notarialnego.
Zgodnie z harmonogramem inwestycji, trwa realizacja etapu IV. W szeregu H zostały postawione ściany pięter we wszystkich 16 lokalach. Natomiast w budynku oznaczonym literą I, gdzie znajdzie się 12 mieszkań, wykonano prace murarskie na parterze oraz częściowo na piętrze. Poszczególne mieszkania będą mieć powierzchnię 76 i 79 m kw. W budynkach H i I, deweloper klucze będzie przekazywać nabywcom w 2023 roku. - Osiedle Rodzinne Podolany to nasz sukces sprzedażowy. Dostępne są dosłownie ostatnie lokale. O popularności inwestycji decydują takie atuty, jak niska zabudowa, spokojne sąsiedztwo i lokalizacja. Przed firmą Sky Investments kolejne projekty. Nowy Gruszczyn w gminie Swarzędz już budujemy. Zakończenie I etapu z 14 lokalami bliźniaczymi planujemy na II kwartał 2023 roku. Jednocześnie nasz zespół przygotowuje premierę, na terenie Poznania – podsumowuje Katarzyna Wyszyńska z firmy Sky Investments.

EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.

Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?

Rewolucyjna świeca jodowa stworzona przez polskich naukowców już dostępna!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień
Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Bankowość
Phishing największym cyberzagrożeniem. Przestępcy będą coraz częściej sięgać po AI, by skutecznie docierać do potencjalnych ofiar

Choć liczba zablokowanych przez CyberTarczę fałszywych stron internetowych wyłudzających dane spadła w ubiegłym roku z 360 tys. do 305 tys., to wciąż najczęstszym typem ataku, po jaki sięgają cyberprzestępcy, jest phishing. Ten trend prawdopodobnie utrzyma się w najbliższych latach, m.in. dlatego że sztuczna inteligencja umożliwia hakerom dużo łatwiejsze podszywanie się pod cudzą tożsamość. Choć CyberTarcza działająca w sieci Orange Polska skutecznie chroni internautów przed atakami, to wciąż jednak to właśnie człowiek jest ich głównym celem.
Medycyna
Komisja Europejska pracuje nad nową dyrektywą tytoniową. Papierosy w Polsce mogą znacznie podrożeć

W Brukseli trwa dyskusja nad zmianami w unijnej dyrektywie tytoniowej. Minimalna stawka akcyzy na paczkę papierosów w UE może wzrosnąć nawet dwukrotnie: z 1,8 euro do 3,6 euro. Doprowadziłoby to do wyrównania cen papierosów pomiędzy państwami UE. Wzrost cen byłby najbardziej dotkliwy dla palaczy z tych państw, które przystąpiły do UE w 2004 roku, w tym Polski, z uwagi na znacznie niższy udział akcyzy w cenie paczki papierosów niż nowe minima unijne. Nad Wisłą paczka papierosów mogłaby kosztować nawet ok. 40 zł. Nowa dyrektywa tytoniowa może zostać otwarta już podczas duńskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.