Rodzinne Podolany. Ponad 70 lokali znalazło swoich nabywców.
Preferencje mieszkaniowe klientów na poznańskim rynku nieruchomości zmierzają ku większej przestrzeni i przyrodzie. Dobrze, kiedy nowa inwestycja cechuje się kameralną zabudową i sąsiaduje z niewielkimi budynkami, np. domami jednorodzinnymi. Taki trend potwierdza deweloper Sky Investments, który w ramach osiedla Rodzinne Podolany w Poznaniu sprzedał już ponad 70 mieszkań dwupoziomowych i domów.
Przy ul. Heleny Rzepeckiej w Poznaniu powstaje kompleksowe osiedle złożone z domów jednorodzinnych szeregowych z ogrodami oraz mieszkań dwupoziomowych, z tarasami na dachu. Projekt zakłada zbudowanie dziewięciu szeregów, z czego pięć zostało wykonanych, a lokale przekazane nabywcom. Kolejne szeregi są w budowie, na różnym etapie zaawansowania, a wszystkie prace przebiegają zgodnie z harmonogramem. W całej inwestycji pozostało jedynie 14 lokali o powierzchni 76 lub 78 m kw. Pozostałe 73 domy i mieszkania znalazły już swoich nabywców. – Cieszymy się, że przygotowana przez nas propozycja spotkała się z pozytywnym odbiorem klientów na rynku nieruchomości. Przemyślany układ pomieszczeń, pełna architektura, a przede wszystkim lokalizacja sprawiły, że Rodzinne Podolany stały się miejscem rozpoznawalnym dla osób poszukujących miejsca do zamieszkania w tej części Poznania – mówi Katarzyna Piwczyńska z biura sprzedaży Sky Investments.
Jak podkreśla przedstawiciel dewelopera, lokalizacja nowego osiedla została dokładnie przemyślana przez zespół projektowy i inwestycyjny. W okolicy ul. Heleny Rzepeckiej znajduje się głównie niska zabudowa jednorodzinna. Przez niemal całą ulicę Strzeszyńską prowadzi nowa ścieżka rowerowa, którą dojedziemy nad Strzeszynek i Rusałkę. Latem jest tutaj bardzo zielono, a sam Strzeszyn i Podolany, które można traktować jako całość, są chętnie wybierane przez osoby poszukujące nowej nieruchomości. Przy ulicy Strzeszyńskiej znajduje się Galeria Podolany (a w niej dyskont, poczta, punkt odbioru przesyłek kurierskich, klub fitness), apteka, a także przystanki autobusowe.
Poznaniacy szukają przestrzeni
Zdaniem wielu ekspertów rynku mieszkaniowego, okres pandemii był bardzo pouczający zarówno dla nabywców, jak i deweloperów. Okazuje się, że kompaktowy lokal z niewielkim balkonem, nawet w centrum miasta, nie jest idealnym rozwiązaniem, kiedy zaczynamy spędzać w nim więcej czasu. – By mieszkać komfortowo, każdy domownik potrzebuje swojej przestrzeni do wypoczynku, rozwijania własnych pasji, a czasami pracy zdalnej. Kiedy wybieramy dom z ogrodem lub dwupoziomowe mieszkanie o powierzchni ponad 70 mkw., łatwiej taką przestrzeń zaplanować. Stąd zainteresowanie naszym osiedlem jest bardzo duże. Proponujemy większe przestrzenie, a ich naturalnym uzupełnieniem są ogrody przynależne do domów szeregowych oraz tarasy o powierzchni około 19 mkw. przy mieszkaniach dwupoziomowych – zauważa Katarzyna Piwczyńska. Bez względu na wybrany metraż, nabywca może liczyć na przemyślany układ pomieszczeń, w tym: salon z aneksem kuchennym na parterze, a także trzy sypialnie i łazienkę na piętrze.
Dziś klient dewelopera poszukuje również przestrzeni wokół siebie, nie tylko tej mieszkalnej. Projekt osiedla Rodzinne Podolany zakłada realizację układu komunikacyjnego, który będzie odpowiedni dla mieszkańców zmotoryzowanych, poruszających się pieszo, jak i rowerzystów. - Drogi wewnętrzne, oświetlenie, chodniki pozwalają mieszkańcom na poczucie swobody oraz bezpieczeństwa – mówi Katarzyna Piwczyńska z firmy Sky. - Czasami klienci, spotykając się z nami w biurze sprzedaży, wspominają, że decydują się na zakup, ponieważ oferujemy domy z ogrodami i mieszkania dwupoziomowe w granicach miasta, a dotąd takich propozycji na poznańskim rynku brakowało, albo były w gminach ościennych – dodaje. Przy ul. Heleny Rzepeckiej w Poznaniu aktualnie są realizowane: etap II (szeregi C i F) oraz etap IV (szeregi H, I) osiedla Rodzinne Podolany. Całość inwestycji będzie gotowa w I kwartale 2023.
EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.
Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?
Rewolucyjna świeca jodowa stworzona przez polskich naukowców już dostępna!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Problemy społeczne
Przeciętny Polak spędza w sieci ponad trzy godziny dziennie. Tylko 11 proc. podejmuje próby ograniczenia tego czasu
Polacy średnio spędzają w internecie ponad trzy godziny dziennie. Jednocześnie, według badania na temat higieny cyfrowej, jedynie 14 proc. respondentów kontroluje swój czas ekranowy, a co piąty ogranicza liczbę powiadomień w telefonie czy komputerze. Nadmierne korzystanie z ekranów może wpływać na zaniedbywanie obowiązków i relacji z innymi, a także obniżenie nastroju i samooceny. Kampania Fundacji Orange „Nie przescrolluj życia” zwraca uwagę na potrzebę dbania o higienę cyfrową. Szczególnie okres świątecznego wypoczynku sprzyja takiej refleksji.
Prawo
Pediatrzy: Słodkie e-papierosy nie są przebadane. Państwo musi przejąć inicjatywę w sprawie kontroli ich jakości
Co trzeci uczeń pierwszą styczność z nikotyną miał w wieku 13 lat. Dla 70 proc. pierwszym w życiu wyrobem z nikotyną był e-papieros. Wśród uczniów używających obecnie nikotyny najwięcej, bo 80 proc., używa e-papierosów, najczęściej o słodkich smakach – wynika z badań CBOS. W dodatku z badań wynika, że zakaz sprzedaży takich produktów niepełnoletnim jest skutecznie omijany. Polskie Towarzystwo Pediatryczne, wspierane przez lekarzy innych specjalności, apeluje do premiera o wycofanie ze sprzedaży smakowych e-papierosów z nikotyną i bez niej. Zwłaszcza słodkie substancje smakowe dodawane do e-liquidów dla osiągnięcia atrakcyjnego smaku wciąż nie są wystarczająco przebadane – alarmują toksykolodzy.
Infrastruktura
Prąd z największej prywatnej inwestycji energetycznej w Polsce popłynie w 2027 roku. Polenergia dostała właśnie potężny zastrzyk finansowania
Polenergia S.A. i Bank Gospodarstwa Krajowego podpisały umowę pożyczki ze środków Krajowego Planu Odbudowy (KPO) na budowę morskich farm wiatrowych. Finansowanie wyniesie 750 mln zł i zostanie wykorzystane do budowy dwóch farm o łącznej mocy 1440 MW. Największa prywatna grupa energetyczna w Polsce realizuje ten projekt z norweskim Equinorem. Prace związane z budową fundamentów turbin na Bałtyku mają się rozpocząć w 2026 roku. Projekty offshorowe będą jednym z filarów nowej strategii Polenergii, nad którą spółka właśnie pracuje.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.