Komunikaty PR

Rezydencja Winiary stawia na standard i większe powierzchnie

2021-02-01  |  17:00

Firmy deweloperskie potwierdzają, że wśród klientów jest grupa poszukująca większego metrażu mieszkania, z trzema lub najlepiej czterema pokojami. To niekoniecznie musi być dom pod miastem – liczy się standard wykonania, opcje dodatkowe i przestrzeń. Dobrym rozwiązaniem jest wybór większego lokalu mieszkalnego na poznańskich Winiarach, co proponuje zdobywający duże uznanie deweloper Quadro.

 

O tym, jakie mieszkania w budownictwie wielorodzinnym cieszą się największym wzięciem, decyduje sporo czynników, jak zmieniające się trendy, oczekiwania klientów. Każda grupa ma inne, ale sprecyzowane preferencje. Kawalerki i mieszkania 2-pokojowe będą idealne na start: dla studentów, singli, par planujących wspólną przyszłość, a także dla klienta inwestującego w nieruchomości. Nietrudno dostrzec, że grup klienckich zainteresowanych kompaktowymi projektami w granicach do 50 m kw. jest sporo. – Projekt naszej poznańskiej inwestycji, Rezydencja Winiary, zakłada stworzenie aż 23 mieszkań kompaktowych 27-44 m kw. z myślą o wspomnianych grupach klientów. Funkcjonalne projekty spotkały się z dużym zainteresowaniem i wszystkie znalazły swoich nabywców. Dostrzegamy również, jak zmienia się rynek. Dziś nie możemy mówić o tym, że klient wybiera małe mieszkanie, a jeśli marzy o większej przestrzeni, to wyprowadza się do jednej z gmin ościennych Poznania. Alternatywą są mieszkania ponad 50 m kw., czy jeszcze większe apartamenty, również chętnie nabywane. W Rezydencji Winiary, mimo że budowa zakończy się za blisko półtora roku, zostały już ostatnie lokale z trzema pokojami. Reszta znalazła swoich nabywców – mówi Marek Smogór, reprezentujący Quadro Development. Aktualnie dostępnych jest sześć lokali mieszkalnych 56-59 m kw., ustawionych w różny sposób względem stron świata, a także z różnym rozkładem pomieszczeń. Niektóre mieszkania mają większą przestrzeń dzienną, tj. salon z aneksem kuchennym, a pozostałe cechują się większą strefą prywatną, np. sypialniami powyżej 14 m kw. Ceny zaczynają się już od 7200 zł brutto / m kw. Trwają prace budowlane, konkretnie w hali garażowej. Następnie będą stawiane ściany mieszkań parterowych i kolejnych kondygnacji, tak jak wskazuje harmonogram. Wybór własnego M na tym etapie inwestycyjnym pozwala na indywidualne zmiany i przestawienie ścianek działowych, rzecz jasna po uprzednim uzgodnieniu z deweloperem. Inwestycja w całości będzie gotowa w 2022 roku.

 

Nie tylko przestrzeń

W grupie klientów pytających o wspomniane mieszkania w większym metrażu, są rodziny z dziećmi. Rezydencja Winiary to budynek wielorodzinny przy ulicy Wyłom, zlokalizowany na poznańskich Winiarach, zapewnia komfort zamieszkiwania. – Stawiamy na kameralny charakter inwestycji, ponieważ znajdzie się w niej jedynie 31 mieszkań. Zaplanowaliśmy liczne udogodnienia, jak: winda, podziemna hala garażowa na auta, czy stojaki rowerowe. Videodomofony, rolety we wszystkich oknach oraz podstawowy system inteligentnego sterowania funkcjami mieszkania to kolejne rozwiązania, jakie zastosujemy. Natomiast sama lokalizacja pozwala sprawnie dotrzeć w każde miejsce w Poznaniu, korzystając z komunikacji publicznej. Dzięki temu można zaoszczędzić czas. Jesteśmy przekonani o tym, że połączenie wymienionych elementów wpłynie na wygodę życia naszych klientów, którzy zdecydują się na zakup mieszkania w inwestycji Rezydencja Winiary – zaznacza Marek Smogór z firmy Quadro Development. Deweloper większe przestrzenie proponuje także w projekcie niemal „po sąsiedzku” do Rezydencji Winiary, czyli Piątkowskiej 103. Powstaje tutaj budynek wielorodzinny z 42 mieszkaniami, a jedynie trzy zostały w sprzedaży, w tym ponad 70 m kw. To osiedle będzie gotowe już w tym roku.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Budowa podjazdu. Jakie czynniki mają znaczenie? Biuro prasowe
2024-04-25 | 15:35

Budowa podjazdu. Jakie czynniki mają znaczenie?

                 Jak szeroki i długi powinien być podjazd? Z których materiałów go wykonać i
Dom Sukces inwestycji mieszkalnej – o czym musisz pamiętać?
2024-04-16 | 13:15

Sukces inwestycji mieszkalnej – o czym musisz pamiętać?

Rozpoczynając przygodę z inwestycją mieszkalną, droga do sukcesu może być pełna pułapek i wyzwań. Dlatego też warto skorzystać z wiedzy ekspertów, którzy dzielą się
Dom Jakie codzienne obowiązki są najmniej lubiane przez Polaków?
2024-04-16 | 13:10

Jakie codzienne obowiązki są najmniej lubiane przez Polaków?

Jak pokazują najnowsze badania, 17% Polaków nie lubi robić prania. Nie lubimy też przyrządzania posiłków (34% badanych), sprzątania domu (32%) czy robienia codziennych

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Venture Cafe Warsaw

Transport

Chiny przyspieszają inwestycje w odnawialne źródła. Nie przestają jednak rozbudowywać mocy węglowych

Coraz dotkliwsze skutki zmian klimatycznych, ale przede wszystkim chęć zbudowania bezpieczeństwa energetycznego i uniezależnienia się od zewnętrznych dostaw surowców skłoniły rząd w Pekinie do ekspresowych inwestycji w nowe moce odnawialnej energii. W efekcie Chiny wyrastają na globalnego lidera transformacji energetycznej – odpowiadają dziś za największy na świecie przyrost mocy zainstalowanych w fotowoltaice i wiatrakach. Co ciekawe, nie rezygnują jednak przy tym również z inwestycji w energetykę węglową.

Infrastruktura

Polskie rolnictwo potrzebuje inwestycji infrastrukturalnych. Niezbędna jest budowa agroportów i rozwój połączeń kolejowych

Brak inwestycji w porty i kolej ogranicza potencjał eksportu rolnego, oznacza też problem z tranzytem ukraińskiego zboża. Konieczna jest przede wszystkim budowa agroportów. – Mierzymy się z dużą nadwyżką zboża, którą trzeba wywieźć jak najszybciej, żeby zwolnić powierzchnie magazynowe do żniw na kolejny sezon, i w związku z tym potrzebne jest coraz szybsze tempo wywożenia – mówi Stefan Krajewski, wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi. Część ekspertów zastanawia się jednak nad długofalowym uzasadnieniem takich inwestycji.

Ochrona środowiska

Ciech od czerwca będzie działać jako Qemetica. Chemiczny gigant ma globalne aspiracje i nową strategię na sześć lat

Globalizacja biznesu, w tym możliwe akwizycje w Europie i poza nią – to jeden z głównych celów nowej strategii Grupy Ciech. Przedstawione plany na sześć lat zakładają także m.in. większe wykorzystanie patentów, współpracę ze start-upami w obszarze czystych technologii i przestawienie biznesu na zielone tory. – Mamy ambitny cel obniżenia emisji CO2 o 45 proc. do 2029 roku – zapowiada prezes spółki Kamil Majczak. Nowej strategii towarzyszy zmiana nazwy, która ma podsumować prowadzoną w ostatnich latach transformację i lepiej podkreślać globalne aspiracje spółki. Ciech oficjalnie zacznie działać jako Qemetica od czerwca br.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.