Reduta Nowe Podolany – postaw na dogodną lokalizację
Podolany to część Poznania bardzo dobrze skomunikowana, posiadająca rozwiniętą infrastrukturę miejską, z dobrym zapleczem usługowo-handlowym oraz wyjątkowym klimatem. Z uwagi na te atuty coraz więcej osób decyduje się na kupno własnych czterech kątów właśnie tutaj. Reduta Nowe Podolany jest tego odzwierciedleniem. Obecnie EBF Development realizuje już 9 budynek osiedla. – Ulica Jasielska oraz najbliższe otoczenie mają wiele do zaoferowania przyszłym mieszkańcom – Agata Nowaczyk, specjalista z poznańskiego biura sprzedaży EBF Development. Udogodnienia typu: sklepy, placówki oświatowe czy ośrodki zdrowia, z których korzystamy niemal codziennie znajdują się na wyciągniecie ręki. Natomiast dzięki dobrze rozwiniętym ścieżkom rowerowym, mieszkańcy osiedla już w 11 minut mogą dobrzeć nad Jezioro Rusałka, które swoją infrastrukturą, skutecznie zachęca do aktywnego spędzania wolnego czasu. - Oczywiście oprócz atrakcyjnego położenia inwestycji dla kupujących ważną rolę odrywa także cena oraz standard wykonania – zaznacza Agata Nowaczyk. Reduta Nowe Podolany to kompleks nowoczesnych budynków o oryginalnej architekturze i elegancko wykończonych częściach wspólnych, a komfortowe odległości pomiędzy blokami, dają poczucie kameralności i prywatności. Całość uzupełniają cichobieżne windy, komórki lokatorskie, podziemne hale garażowe oraz dwa place zabaw.
Bogata oferta mieszkań
EBF Development obecnie realizuje dwa budynki na poznańskich Podolanach. Dla osób niecierpliwych, które jak najszybciej chcą zamieszkać na swoim, deweloper oferuje ostatnie lokale od 70 do 85 mkw. w budynku numer 8. Natomiast nowa część osiedla – budynek nr 9, to mieszkania o powierzchniach od 42 do 81 mkw. Deweloper, dbając o zróżnicowane potrzeby Klientów, proponuje lokale w układach 2-, 3-, 4- lub 5-pokojowy. Cena za metr kwadratowy rozpoczyna się już od 6 100 zł brutto.

Leśne Tarasy w podpoznańskim Zalasewie

Innowacyjne membrany dachowe – zaoszczędź czas i pieniądze

II etap projektu Nadolnik zyskuje na popularności
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Energetyka

Udział węgla w polskiej energetyce spadł do rekordowo niskich poziomów. Odejście od niego wymaga jednak budowy niskoemisyjnego miksu energetycznego
Choć Unia Europejska przeznaczyła 2 mld euro na pomoc Polsce w dekarbonizacji, to jesteśmy jedynym krajem w Europie, który obecnie zużywa do ogrzewania więcej węgla niż jeszcze w 1990 roku. W wyniku pandemii koronawirusa globalne zapotrzebowanie na energię w całym 2020 roku spadło o kilka procent, jednak wraz z upływem czasu będzie ono znacznie większe. Przyszłością są niskoemisyjne źródła energii – fotowoltaika, farmy wiatrowe i energetyka jądrowa. – Potrzebna jest nie tylko szybka przemiana energetyki w stronę pozyskiwania ze źródeł nieemisyjnych, ale i magazynowanie energii – przekonuje prof. dr hab. Szymon Malinowski, dyrektor Instytutu Geofizyki na Uniwersytecie Warszawskim.
Biotechnologia
Sztuczna inteligencja pozwala szybko opracowywać nowe linie leczenia chorób. Przyszłością medycyny mogą być też biokomputery

Wykorzystanie algorytmów uczenia maszynowego umożliwia wprowadzenie badań nad DNA na nieosiągalny dotychczas poziom. Dzięki rozwiązaniom bioinformatycznym można było w mniej niż dwa dni wytypować potencjalne leki na koronawirusa, a także zwiększyć wiedzę o wirusach zasiedlających ludzkie jelita. Naukowcy testują już nawet komputery bazujące na przesyłaniu informacji z wykorzystaniem ludzkich komórek. Światowy rynek bioinformatyki do 2027 roku zwiększy swoją wartość prawie trzykrotnie.