Reduta Nowe Podolany. Budynek nr 9 z ostatnimi mieszkaniami
Jeszcze w tym roku nastąpi przekazanie kluczy nowym mieszkańcom projektu Reduta Nowe Podolany w Poznaniu. Tym razem będą to 142 lokale w ramach budynku nr 9. W sprzedaży zostały jeszcze wolne mieszkania z tego etapu.
Inwestycja Reduta Nowe Podolany to popularny projekt mieszkaniowy na terenie Poznania. Inwestor, spółka EBF Development zrealizowała do tej pory 8 budynków. Natomiast jeszcze w tym roku, w III kwartale będzie gotowy kolejny, sześciokondygnacyjny budynek o numerze 9. – Wszystko na to wskazuje, że w sierpniu bieżącego roku rozpoczniemy procedurę związaną z odbiorami mieszkań. W sprzedaży zostały jeszcze 4 lokale mieszkalne. – wskazuje Agata Nowaczyk, specjalista z poznańskiego biura sprzedaży EBF Development.
Budynek nr 9 to 142 mieszkania o powierzchni od 41,20 do 78,08 mkw. Tym samym powstaną lokale 2-, 3- i 4-pokojowe. Wszystkie mieszkania posiadają balkon, dostępne są także komórki lokatorskie oraz cichobieżne windy. Wielkim udogodnieniem jest podziemna hala garażowa zlokalizowana pod budynkiem mieszkalnym, uzupełniona o miejsca postojowe naziemne. Ponadto deweloper posiada wolne miejsca postojowe w halach garażowych z pierwszego etapu tej inwestycji. Warto dodać, że EBF Development wielka wagę przykłada do jakości wykonania, a części wspólne jak np. klatki schodowe wyróżniają się estetyką i aranżacją nawiązującą do stylu hotelowego. W kontekście całego osiedla deweloper dba również o elementy małej architektury. Są skwery zielone, drogi wewnętrzne, place zabaw, chodniki i oświetlenia.
Osiedle Reduta Nowe Podolany położone jest w północnej części Poznania. Ta lokalizacja umożliwia dogodny dojazd do centrum miasta, jak i głównych węzłów komunikacyjnych. Rodziców zadowoli dobre zaplecze szkolno - oświatowe oraz handlowo – usługowe. Miłośnicy aktywności fizycznej znajdą tu tereny zielone i rekreacyjne, a także obiekty sportowe. Z kolei przedsiębiorcy znajdą tu swoje miejsce na biznes. Deweloper posiada do sprzedaży jeszcze trzy lokale usługowe w inwestycji Reduta Nowe Podolany (w budynkach nr 5 i 9).

EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.

Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?

Rewolucyjna świeca jodowa stworzona przez polskich naukowców już dostępna!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień
Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Bankowość
Phishing największym cyberzagrożeniem. Przestępcy będą coraz częściej sięgać po AI, by skutecznie docierać do potencjalnych ofiar

Choć liczba zablokowanych przez CyberTarczę fałszywych stron internetowych wyłudzających dane spadła w ubiegłym roku z 360 tys. do 305 tys., to wciąż najczęstszym typem ataku, po jaki sięgają cyberprzestępcy, jest phishing. Ten trend prawdopodobnie utrzyma się w najbliższych latach, m.in. dlatego że sztuczna inteligencja umożliwia hakerom dużo łatwiejsze podszywanie się pod cudzą tożsamość. Choć CyberTarcza działająca w sieci Orange Polska skutecznie chroni internautów przed atakami, to wciąż jednak to właśnie człowiek jest ich głównym celem.
Medycyna
Komisja Europejska pracuje nad nową dyrektywą tytoniową. Papierosy w Polsce mogą znacznie podrożeć

W Brukseli trwa dyskusja nad zmianami w unijnej dyrektywie tytoniowej. Minimalna stawka akcyzy na paczkę papierosów w UE może wzrosnąć nawet dwukrotnie: z 1,8 euro do 3,6 euro. Doprowadziłoby to do wyrównania cen papierosów pomiędzy państwami UE. Wzrost cen byłby najbardziej dotkliwy dla palaczy z tych państw, które przystąpiły do UE w 2004 roku, w tym Polski, z uwagi na znacznie niższy udział akcyzy w cenie paczki papierosów niż nowe minima unijne. Nad Wisłą paczka papierosów mogłaby kosztować nawet ok. 40 zł. Nowa dyrektywa tytoniowa może zostać otwarta już podczas duńskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.