Radosna IV – Od Agrobexu na przedmieściach.
Jeszcze w tym roku zakończy się budowa IV etapu osiedla Radosna w podpoznańskim Zalasewie. Docelowo powstaną cztery budynki wielorodzinne. Dwa z nich są już gotowe, a dwa kolejne na zaawansowanym etapie prac.
Zamieszkać na przedmieściach Poznania to cel dla wielu osób poszukujących nieruchomości. Zwłaszcza jeśli chodzi o taką miejscowość jak Zalasewo, która poza atrakcyjną lokalizacją w ostatnich latach mocno polepszyła infrastrukturę. Są nowe ulice i drogi dojazdowe, sprawnie działa komunikacja, funkcjonują nowoczesne szkoły podstawowe oraz przedszkola i żłobki. Nie brakuje większych marketów, mniejszych sklepów, punktów usługowych, obiektów sportowych a przede wszystkim licznych terenów zielonych oraz ścieżek rowerowych. To właśnie na terenie Zalasewa od wielu lat działalność deweloperską prowadzi spółka Agrobex. Obecnie w budowie jest IV etap osiedla Radosna, który składa się z 4 trzypiętrowych budynków o nowoczesnej architekturze. Łącznie 236 mieszkań. W zeszłym roku zakończyły się prace przy realizacji dwóch budynków – 19 i 21. Natomiast w budowie pozostają jeszcze dwa budynki – 23 i 25, czyli 128 mieszkań o powierzchni od 25 do 69 mkw.
- W minionym roku przekazaliśmy mieszkańcom lokale z dwóch budynków. W tym roku zakończymy realizacje pozostałych. W sprzedaży zostało kilkanaście ostatnich mieszkań. Potencjał tej miejscowości jest ogromny. Nie należy zapominać także o aspekcie finansowym, gdyż w porównaniu do Poznania proponujemy duże niższe ceny – mówi Lucyna Jarczyńska, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu firmy Agrobex. Mieszkania usytuowane na parterze będą posiadały ogródki, natomiast lokale na wyższych kondygnacjach przestronne balkony. Do dyspozycji będą również windy oraz komórki lokatorskie, a dla zmotoryzowanych przewidziano miejsca postojowe. Deweloper nie zapomniał o najmłodszych mieszkańcach, dla których powstały już bezpieczne place zabaw. Zresztą Agrobex od wielu lat na każdej inwestycji tworzy atrakcyjne przestrzenie, które służą zabawie dzieci oraz integracji wszystkich mieszkańców. Zakończenie realizacji IV etapu osiedla nastąpi w tym roku. Jako pierwszy, w II kwartale powstanie budynek nr 3 (Radosna 23) , a w kwartale kolejnym – budynek nr 4 (Radosna 25). Ceny rozpoczynają się od 6900 zł brutto za mkw.
Zalasewo położone jest na terenie gminy Swarzędz, jedynie 3 km od granic Poznania. Jej popularność wynika z zapewnienia osobom poszukującym miejsca do zamieszkania większej przestrzeni życiowej, bliskości terenów rekreacyjnych i czystszego powietrza. Na dodatek sukcesywnie wzbogacana infrastruktura usługowa i społeczna spełnia większość oczekiwań, dając poczucie komfortu i zadowolenia z miejsca zamieszkania. W końcu na przedmieściach żyje się spokojnie i wygodnie.
Bajkowy Dopiewiec przed konkurencją
I etap osiedla Junique z pozwoleniem na użytkowanie
Trust Investment rewolucjonizuje standard mieszkalnictwa w Kielcach
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Problemy społeczne
Dane satelitarne będą częściej pomagać w walce z żywiołami w Polsce. Nowy system testowany był w czasie wrześniowej powodzi
Światowa Organizacja Meteorologiczna podaje, że w ciągu ostatnich 50 lat pięciokrotnie zwiększyła się liczba katastrof naturalnych na świecie. Jednocześnie nowe możliwości w zakresie wczesnego ostrzegania i zarządzania kryzysowego pozwoliły ograniczyć liczbę ofiar trzykrotnie. Coraz częściej pomagają w tym dane satelitarne, czego przykładem było wykorzystanie nowego systemu Poland’s Civil Security Hub w trakcie wrześniowej powodzi na południowym zachodzie kraju.
Firma
Rośnie rola pracowników w podejmowaniu decyzji zarządczych. Firmy chętniej korzystają z ekspertów zewnętrznych
Szanse i zagrożenia związane z nowymi technologiami, w szczególności rozwój sztucznej inteligencji, cyberbezpieczeństwa oraz zrównoważonego rozwoju i zmienność geopolityczna – to te tematy zyskują na znaczeniu na agendzie zarządów oraz rad nadzorczych działających w Europie spółek giełdowych. Jak wskazuje Raport Board Monitor Europe 2024, rola tych organów w firmach rośnie. Podobnie jak zaangażowanie pracowników w podejmowaniu decyzji zarządczych.
Zdrowie
Ochrona zdrowia w Polsce ma być bardziej oparta na jakości. Obowiązująca od roku ustawa zostanie zmieniona
Od października placówki ochrony zdrowia mogą się ubiegać o akredytację na nowych zasadach. Nowe standardy zostały określone we wrześniowym obwieszczeniu resortu zdrowia i dotyczą m.in. kontroli zakażeń, sposobu postępowania z pacjentem w stanach nagłych czy opinii pacjentów z okresu hospitalizacji. Standardy akredytacyjne to uzupełnienie obowiązującej od stycznia br. ustawy o jakości w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwie pacjenta, która jest istotna dla całego systemu, jednak zdaniem resortu zdrowia wymaga poprawek.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.