Prysznic GROHE Everstream z funkcją recyklingu wody trafi na rynek w 2024 roku
- Ważnym punktem drugiego dnia konferencji GROHE X Summit była prezentacja prysznica z funkcją recyklingu wody GROHE Everstream
- Marka GROHE chce, aby każdy prysznic podtynkowy marki posiadał do 2030 roku funkcję recyklingu wody
- GROHE Everstream zapewnia “Pure Freude an Wasser”, jednocześnie zmniejszając zużycie wody do 75% i energii do 66% w przypadku 10-minutowego prysznica – w taki sposób czteroosobowa rodzina może zaoszczędzić nawet 5800 zł rocznie[1]
Warszawa, 9 marca 2023 – Najważniejszym punktem wczorajszego programu GROHE X Summit było ogłoszenie wprowadzenia na rynek w 2024 roku innowacyjnego prysznica GROHE Everstream z funkcją recyklingu wody. Marka GROHE rozszerza tym samym swoje portfolio produktów łazienkowych i kuchennych, promujących efektywne zużycie wody i ułatwiających podejmowanie świadomych decyzji w trosce o zasoby naturalne naszej planety.
Prysznic będzie dostępny dla klientów na wiosnę 2024 roku. Obecnie produkt jest testowany, zaś w drugiej połowie tego roku planowane jest uruchomienie szkoleń dla instalatorów. Ponadto, marka GROHE planuje, aby do 2030 roku każdy prysznic podtynkowy z jej oferty posiadał funkcję recyklingu wody.
Prysznic GROHE Everstream został zaprojektowany w celu zapewnienia jak najwyższego komfortu kąpieli przy jednoczesnym zużyciu niedużej ilości bieżącej wody oraz energii.
Nowy system prysznicowy wykorzystuje zaledwie 1/4 wody oraz 1/3 energii w porównaniu z tradycyjnymi rozwiązaniami, co bezpośrednio przekłada się na oszczędności w wysokości nawet do 65% dla czteroosobowej rodziny oraz redukcję emisji CO2 nawet do 70%, w zależności od indywidualnych nawyków i zwyczajów pielęgancyjnych.
Ostatnie lato w Europie było jednym z najsuchszych w historii, a skutki niedoboru wody odczuwamy wszyscy. Jako producent z branży sanitarnej mamy obowiązek zapewniania rozwiązań, które pomagają konsumentom dokonywać zmian. Rozszerzenie oferty GROHE o technologię recyrkulacji wody wprowadza nowe standardy, zgodne ze zrównoważonym rozwojem i jest kamieniem milowym dla całej naszej organizacji. – mówi Jonas Brennwald, Leader, LIXIL EMENA
Jak to działa?
Prysznic GROHE Everstream pokazuje, że nasz dom może mieć pozytywny wpływ na planetę i jej zasoby. Produkt dzieli kąpiel pod prysznicem na trzy etapy dzięki czemu można cieszyć się chwilą relaksu bez obawy o marnotrastwo wody.
- Początkowo wykorzystywana jest bieżąca woda, tak jak w przypadku standardowego prysznica.
- Po zaaplikowaniu szamponu lub mydła, użytkownik ma możliwość zmiany trybu: woda, która została zebrana w odpływie, zostaje przepomopowana, oczyszczona i ponownie trafia do obiegu, zachowując przy tym odpowiednią temperaturę.
- Po zakończeniu użytkowania następuje czyszczenie systemu, aby przygotować prysznic dla następnego użytkownika.
Odpowiedzialne korzystanie z wody
Naszą misją jest dostarczenie najnowocześniejszych technologii, które pozwolą korzystać z zasobów wodnych w sposób ekologiczny. Zastosowanie funkcji cyrkulacji w produktach odgrywa ważną rolę w dążeniu do gospodarki obiegu zamkniętego. GROHE Everstream wprowadza naszą technologię na nowy poziom. Z niecierpliwością czekamy na wyniki testów produktu, aby dopracować go przed wprowadzeniem na rynek w 2024 roku – mówi David Mainka, Leader Electronics and Innovation R&D Fittings, LIXIL International
Jako część silnego portfolio marki LIXIL, aktywności związane z zrównoważonym rozwojem oraz innowacje produktowe firmy GROHE, są wpisane w koncepcję LIXIL Enviromental Vision, która określa dążenie do osiągnięcia zerowej emisji dwutlenku węgla i gospodarki obiegu zamkniętego. Odpowiedzialne korzystanie z wody jest jednym z najważniejszych punktów tego planu. Celem organizacji jest pomoc ludziom w cieszeniu się wodą, jednocześnie zapewniając zrównoważone wykorzystanie zasobów wody na skalę globalną, tym samym zwiększając pozytywny wpływ człowieka na planetę.
Dowiedz się więcej o kluczowych tematach, które zostały omówione w trakcie pierwszej konferencji GROHE X Summit 2023 "Caring for Water" na internetowej platformie GROHE X.
[1] W oparciu o 300 10-minutowych pryszniców na osobę rocznie. W zależności od indywidualnych nawyków

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.

Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Handel

Polski e-commerce rośnie w siłę. Konsumentów przyciągają przede wszystkim promocje
Rynek e-commerce w Polsce jest już wart ok. 152 mld zł. Rośnie zarówno częstotliwość zakupów, jak i średnia wartość koszyka – wynika z raportu Strategy&. Polacy doceniają wygodę zakupów przez internet, szybką dostawę i łatwy zwrot. Coraz częściej zwracają też uwagę na cenę i chętnie korzystają z promocji. To właśnie ten trend wykorzystuje Amazon.pl, organizując co roku festiwal z okazji Prime Day. W tym roku zaplanowano go po raz pierwszy aż na cztery dni: 8–11 lipca, a nie dwa jak w poprzednich latach.
Problemy społeczne
Do 2029 roku rynek pracy skurczy się o milion pracowników. Przedsiębiorcy wskazują, jak zaktywizować cztery wykluczone dotąd zawodowo grupy [DEPESZA]

W latach 2020–2029 zmiana struktury społecznej doprowadzi do skurczenia się rynku pracy aż o milion pracowników. Trend ten wymusi na pracodawcach konieczność podejmowania konkretnych działań zmierzających do aktywizacji pomijanych dotąd grup społecznych. – Inkluzywność to nie tylko kwestia etyczna, to strategiczna odpowiedź na kryzys demograficzny i niedobór siły roboczej – wskazuje Związek Przedsiębiorców i Pracodawców.
Konsument
Za trzy miesiące ruszy w Polsce system kaucyjny. Wątpliwości budzą kwestie rozliczeń i podatków

Zaledwie trzy miesiące zostały do startu systemu kaucyjnego w Polsce. Kaucje obejmą szklane i plastikowe butelki oraz puszki z napojami. To duża zmiana dla producentów napojów, sklepów i konsumentów oraz pośredniczących w zbiórce operatorów systemów kaucyjnego. Na razie przepisy są na tyle niedoprecyzowane, że budzą wiele wątpliwości w kwestii rozliczania podatków czy rozliczeń z operatorami. Producenci będą musieli płacić podatek od niezwróconych butelek, co zwiększy ich koszty.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.