Projekt Nadolnik. Kreatywna przestrzeń w nowej inwestycji.
Przy ulicy Nadolnik w Poznaniu, blisko Ronda Śródka, powstaje nowa inwestycja deweloperska, Nadolnik Compact Apartments. W kilku budynkach znajdą się smart apartamenty o powierzchni od 19 do 51 mkw. Ponadto w pełni zostanie zaaranżowany teren nieruchomości, dzięki czemu stworzy kreatywną przestrzeń wspólną z udogodnieniami rozrywkowymi, jak i zapleczem handlowym.
Według zamierzenia dewelopera, Nadolnik Compact Apartments ma pełnić funkcję kompleksu miniapartamentów. Znajdzie się tutaj ponad 1000 lokali kompaktowo zaprojektowanych, stanowiących alternatywę wobec mieszkań w wysokich cenach. Każdy lokal będzie posiadał przedpokój, łazienkę, kuchnię w formie aneksu oraz przestrzeń dzienną, w której można wypoczywać, czy pracować zdalnie. Lokal będzie mógł pełnić różne funkcje, w zależności od potrzeb jego nabywcy, bądź lokatora. – Smart apartament to ciekawa propozycja dla osób, które poszukują swojej pierwszej nieruchomości w Poznaniu, w przystępnej cenie. Wśród naszych klientów są także inwestorzy, zarówno z Polski, jak i zagranicy, którzy w nieruchomościach lokują nadwyżkę kapitału. Coraz częściej o ofertę pytają firmy, ponieważ smart apartament na własność, w biznesowym mieście, jakim jest Poznań, to lepsze rozwiązanie, niż częste korzystanie z hoteli, np. przez kadrę menedżerską. Lokal apartamentowy to większa stabilność i nieruchomość na własność, czyli dobra inwestycja – mówi Karolina Skrzypek z biura sprzedaży Grupy Partner, realizującej projekt Nadolnik. Każdy smart apartament jest oddawany w standardzie deweloperskim, co pozwala nabywcom na aranżację przestrzeni zgodnie z oczekiwaniami, a także wykorzystując proponowane przez biura projektowe rozwiązania smart, pozwalające zaoszczędzić sporo przestrzeni. Każdy lokal stanowi alternatywę wobec kawalerki, a jest równie ustawny.
Przestrzeń dla każdego odbiorcy
Inwestycja Nadolnik Compact Apartments zostanie zrealizowana kompleksowo, z elementami małej architektury, chodnikami, zapleczem handlowo-usługowym, czy terenami rekreacyjnymi.
- Nasz dział projektowy założył, że wspólnie stworzymy kreatywną przestrzeń, idealną dla różnych grup docelowych. W praktyce oznacza to, że każdy odnajdzie tutaj swoją inspirację i możliwości. W II etapie inwestycji, który właśnie realizujemy, na parterze budynku apartamentowego powstaną lokale handlowo-usługowe. Z jednej strony, jest to idealne miejsce na biznes, a z drugiej, duża wygoda dla klientów indywidualnych. Planujemy sale konferencyjne, które wraz z kawiarniami i restauracjami stworzą interesujące otoczenie biznesowe. Ponadto stworzymy kompleks rekreacyjny, z boiskami – informuje Karolina Skrzypek z biura sprzedaży Grupy Partner. Całość inwestycji Nadolnik Compact Apartments dopełnia sąsiedztwo niedawno zrewitalizowanego Parku ks. Tadeusza Kirschke. – Okolica inwestycji, wraz z licznymi udogodnieniami pozwoli być aktywnym, ale i zregenerować siły – podkreśla Karolina Skrzypek z Grupy Partner. Z inwestycji dosłownie w kilka minut dotrzemy do Ronda Śródka, ważnego komunikacyjnie w Poznaniu. Niedaleko znajduje się kompleks biurowy, zlokalizowany w sąsiedztwie Jeziora Maltańskiego.
Przyszłość studenta i nie tylko
Zakup smart apartamentu będzie dobrym pomysłem dla studentów, którzy w niedalekiej przyszłości powrócą do akademickich miast, w tym oczywiście do Poznania. Własny smart apartament zagwarantuje młodym ludziom niezależność, poczucie stabilizacji. Z pewnością docenią również walory lokalizacji i fakt, że wiele z codziennych spraw załatwią na miejscu.
- Chcemy, by poprzez projekt Nadolnik każdy mógł realizować swoje ambicje, od rozwoju osobistego i biznesowego, przez inwestycję w nieruchomości, aż do aktywności fizycznej i życia towarzyskiego. Z taką myślą zaplanowaliśmy cały kompleks na Nadolniku – podsumowuje Karolina Skrzypek, reprezentująca Grupę Partner.
Nadolnik Compact Apartments cieszy się dużą popularnością. W I etapie, który został już zrealizowany, 213 lokali zostało sprzedanych. Z kolei w II części inwestycji, gdzie znajdą się finalnie 224 smart apartamenty, ponad połowa lokali znalazła swoich nabywców. Aktualnie trwa realizacja II etapu, która zakończy się w przyszłym roku. Ceny apartamentów zaczynają się od 130 000 zł netto. Ponadto Grupa Partner realizuje inwestycję mieszkaniową Śródka OdNowa 2, przy ulicy Bernata w Poznaniu.
EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.
Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?
Rewolucyjna świeca jodowa stworzona przez polskich naukowców już dostępna!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Problemy społeczne
Przeciętny Polak spędza w sieci ponad trzy godziny dziennie. Tylko 11 proc. podejmuje próby ograniczenia tego czasu
Polacy średnio spędzają w internecie ponad trzy godziny dziennie. Jednocześnie, według badania na temat higieny cyfrowej, jedynie 14 proc. respondentów kontroluje swój czas ekranowy, a co piąty ogranicza liczbę powiadomień w telefonie czy komputerze. Nadmierne korzystanie z ekranów może wpływać na zaniedbywanie obowiązków i relacji z innymi, a także obniżenie nastroju i samooceny. Kampania Fundacji Orange „Nie przescrolluj życia” zwraca uwagę na potrzebę dbania o higienę cyfrową. Szczególnie okres świątecznego wypoczynku sprzyja takiej refleksji.
Prawo
Pediatrzy: Słodkie e-papierosy nie są przebadane. Państwo musi przejąć inicjatywę w sprawie kontroli ich jakości
Co trzeci uczeń pierwszą styczność z nikotyną miał w wieku 13 lat. Dla 70 proc. pierwszym w życiu wyrobem z nikotyną był e-papieros. Wśród uczniów używających obecnie nikotyny najwięcej, bo 80 proc., używa e-papierosów, najczęściej o słodkich smakach – wynika z badań CBOS. W dodatku z badań wynika, że zakaz sprzedaży takich produktów niepełnoletnim jest skutecznie omijany. Polskie Towarzystwo Pediatryczne, wspierane przez lekarzy innych specjalności, apeluje do premiera o wycofanie ze sprzedaży smakowych e-papierosów z nikotyną i bez niej. Zwłaszcza słodkie substancje smakowe dodawane do e-liquidów dla osiągnięcia atrakcyjnego smaku wciąż nie są wystarczająco przebadane – alarmują toksykolodzy.
Infrastruktura
Prąd z największej prywatnej inwestycji energetycznej w Polsce popłynie w 2027 roku. Polenergia dostała właśnie potężny zastrzyk finansowania
Polenergia S.A. i Bank Gospodarstwa Krajowego podpisały umowę pożyczki ze środków Krajowego Planu Odbudowy (KPO) na budowę morskich farm wiatrowych. Finansowanie wyniesie 750 mln zł i zostanie wykorzystane do budowy dwóch farm o łącznej mocy 1440 MW. Największa prywatna grupa energetyczna w Polsce realizuje ten projekt z norweskim Equinorem. Prace związane z budową fundamentów turbin na Bałtyku mają się rozpocząć w 2026 roku. Projekty offshorowe będą jednym z filarów nowej strategii Polenergii, nad którą spółka właśnie pracuje.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.