Produkty Häfele dostępne od jednego kliknięcia!
PR Expert
Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl
Firma Häfele rozpoczęła współpracę z Lignumsoft, jednym z wiodących producentów i dystrybutorów oprogramowania dla branży meblarskiej w Polsce. Oznacza to, że już wkrótce produkty Häfele będą dostępne od jednego kliknięcia!
Lignumsoft znany jest ze swojego bestsellerowego oprogramowania do projektowania mebli – Corpus. Stanowi on nieodzowne narzędzie przy konstruowaniu mebli kuchennych, mebli biurowych, mebli sypialnianych, mebli hotelowych, wszelkiego rodzaju szaf i komód, jak również mebli nietypowych, niestandardowych i w pełni spersonalizowanych. Już wkrótce w bibliotekach programu Corpus, a potem również i programu BAZIS, użytkownicy znajdą kilkaset produktów Häfele. Będą to m.in. innowacyjne systemy szuflad, podnośniki, zawiasy, prowadnice, profile ledowe, złącza, systemy regulacji, carga, gniazda czy podpórki półek.
– Häfele to bardzo ważny partner technologiczny na liście Lignumsoft. Nasze produkty są bardzo wysoko oceniane i chętnie wykorzystywane przez producentów mebli. Współpraca z Lignumsoft to krok do jeszcze większej dostępności naszego asortymentu. Produkty Häfele będą pojawiać się w bibliotekach stopniowo – zaczniemy od systemów szuflad, a następnie będziemy wprowadzać kolejne – mówi Michał Kichler, manager ds. doradztwa technicznego i szkoleń Häfele.
Jak działa Corpus?
Oprogramowanie Lignumsoft umożliwia szybkie i intuicyjne projektowanie 2D i 3D w czasie rzeczywistym, zarówno pojedynczych elementów mebli, jak i bardziej złożonych realizacji, aż po kompletne wnętrza. Zaletą programu Corpus jest dowolność oraz możliwość modyfikacji projektu na każdym jego etapie, co oznacza, że użytkownik może wybrać z biblioteki każdy element lub też cały mebel i zmieniać go wedle własnego uznania. – Projektując w programie Corpus lub BAZIS, po wybraniu danego produktu z biblioteki okuć i akcesoriów meblowych, oprogramowanie automatycznie nanosi w projekcie odpowiednie umiejscowienie oraz typ i rozmiar nawiertów, które później w formie wygenerowanych plików produkcyjnych można bez problemu przenieść na maszynę CNC, by wdrożyć produkcję – wyjaśnia Adam Wileński, właściciel Lignumsoft i dodaje, że każdy użytkownik może stworzyć własne biblioteki produktów, które będzie wykorzystywał przy późniejszych projektach.
Zaletą oprogramowania jest również fakt, że każdy element z biblioteki posiada numer katalogowy, szczegółowy opis, parametry techniczne i cenę, co pozwala na przygotowanie kompletnego kosztorysu dla klienta. Dodatkowo każdy użytkownik ma możliwość wygenerowania rysunków złożeniowych 3D, a także pełnej dokumentacji drukowanej. Corpus zapewnia także kompatybilność z szeroką gamą maszyn CNC producentów, tj. SCM, Infotec, Vitap, Felder, Biesse, Homag, Holzher czy Masterwood.
Häfele to globalna firma działająca od 1923 roku. Oferuje największy na rynku asortyment okuć meblowych, okuć budowlanych, oświetlenia meblowego LED, elektronicznych systemów kontroli dostępów oraz akcesoriów dla stolarzy i architektów – w sumie ponad 100 tys. produktów o wyjątkowej konstrukcji i designie, które można znaleźć w meblach i prestiżowych inwestycjach budowlanych na całym świecie. Firma jest wsparciem dla szerokiego grona stolarzy, przemysłu meblarskiego, architektów, projektantów, producentów drzwiowych i okiennych. W Häfele pracuje przeszło 6 tys. pracowników w kilkudziesięciu krajach. Firma ma ponad 160 tys. klientów na całym świecie, 5 zakładów produkcyjnych, 37 oddziałów i liczne biura sprzedaży.
Bajkowy Dopiewiec przed konkurencją
I etap osiedla Junique z pozwoleniem na użytkowanie
Trust Investment rewolucjonizuje standard mieszkalnictwa w Kielcach
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Problemy społeczne
Dane satelitarne będą częściej pomagać w walce z żywiołami w Polsce. Nowy system testowany był w czasie wrześniowej powodzi
Światowa Organizacja Meteorologiczna podaje, że w ciągu ostatnich 50 lat pięciokrotnie zwiększyła się liczba katastrof naturalnych na świecie. Jednocześnie nowe możliwości w zakresie wczesnego ostrzegania i zarządzania kryzysowego pozwoliły ograniczyć liczbę ofiar trzykrotnie. Coraz częściej pomagają w tym dane satelitarne, czego przykładem było wykorzystanie nowego systemu Poland’s Civil Security Hub w trakcie wrześniowej powodzi na południowym zachodzie kraju.
Firma
Rośnie rola pracowników w podejmowaniu decyzji zarządczych. Firmy chętniej korzystają z ekspertów zewnętrznych
Szanse i zagrożenia związane z nowymi technologiami, w szczególności rozwój sztucznej inteligencji, cyberbezpieczeństwa oraz zrównoważonego rozwoju i zmienność geopolityczna – to te tematy zyskują na znaczeniu na agendzie zarządów oraz rad nadzorczych działających w Europie spółek giełdowych. Jak wskazuje Raport Board Monitor Europe 2024, rola tych organów w firmach rośnie. Podobnie jak zaangażowanie pracowników w podejmowaniu decyzji zarządczych.
Zdrowie
Ochrona zdrowia w Polsce ma być bardziej oparta na jakości. Obowiązująca od roku ustawa zostanie zmieniona
Od października placówki ochrony zdrowia mogą się ubiegać o akredytację na nowych zasadach. Nowe standardy zostały określone we wrześniowym obwieszczeniu resortu zdrowia i dotyczą m.in. kontroli zakażeń, sposobu postępowania z pacjentem w stanach nagłych czy opinii pacjentów z okresu hospitalizacji. Standardy akredytacyjne to uzupełnienie obowiązującej od stycznia br. ustawy o jakości w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwie pacjenta, która jest istotna dla całego systemu, jednak zdaniem resortu zdrowia wymaga poprawek.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.