Komunikaty PR

Postępy na Osiedlu Poznań Malarska

2023-05-08  |  09:00

Trwa rozbudowa projektu mieszkaniowego Osiedle Poznań Malarska. Na granicy stolicy Wielkopolski i Szczytnik powstaje inwestycja z lokalami w zabudowie bliźniaczej, szeregowej oraz wielorodzinnej. Pierwszy etap już zakończono, trwa realizacja kolejnych.

 

Osiedle Poznań Malarska to inwestycja KDM Deweloper, a swoją premierę na rynku mieszkaniowym miała w 2021 roku. Projekt realizowany jest przy ulicy Malarskiej w Poznaniu, na granicy z ulicą Cichą administracyjnie należącą do miejscowości Szczytniki. W pierwszym etapie powstało 38 mieszkań, zarówno w zabudowie szeregowej, jak i bliźniaczej. Wszystkie lokale zostały sprzedane i przekazane klientom. Z kolei w II kwartale bieżącego roku zakończy się realizacja etapu II. Tym razem powstanie 12 dwupoziomowych mieszkań w ramach wolnostojących domów 4 – lokalowych oraz 24 mieszkania w zabudowie szeregowej. W budowie oraz sprzedaży są także nieruchomości z etapu III. W jego ramach zrealizowane zostanie 12 mieszkań w zabudowie bliźniaczej oraz 24 mieszkania w zabudowie szeregowej. Ta pierwsza propozycja do dwupoziomowe lokale o powierzchni 106,71 i 149.96mkw. Na parterze będzie przestronny salon z aneksem kuchennym oraz łazienka. Z kolei piętro to przy lokalu mniejszym 3 sypialnie i łazienka, a przy większym – 2 łazienki, 5 sypialni oraz dodatkowo garderoba. Do każdego lokalu przynależy garaż oraz dodatkowe miejsce postojowe przed budynkiem. Powierzchnie uzupełniają ogródki oraz tarasy. Z kolei zabudowa szeregowa to powierzchnie od 66,07 do 123,82 mkw. Tu również właściciele otrzymają garaż i dodatkowe miejsce postojowe, a mieszkania na parterze posiadają ogródki. W zależności od wyboru konkretnego mieszkania, klient ma do dyspozycji salon z aneksem kuchennym, 2, 3 lub 4 sypialnie oraz 1 lub 2 łazienki. Zakończenie etapu III deweloper planuje na III kwartał tego roku. Inną propozycją są lokale z etapu IV. Obejmuje on budowę sześciu budynków wielorodzinnych, w których łącznie znajdować się będzie 36 mieszkań o powierzchni od 36,63 do 69,82 mkw. Dla komfortu i bezpieczeństwa powstaną hale garażowe, a mieszkania uzupełnią lokale usługowe na parterze.

Osiedle Poznań Malarska to przykład kompleksowo zaprojektowanej inwestycji.

Jesteśmy odpowiedzialni za wszelkie aspekty, począwszy od prac koncepcyjnych i projektu, poprzez prace budowalne, a skończywszy na usługach posprzedażowych. Kompleksowość rozumiemy również poprzez przygotowanie ergonomicznej, a zarazem estetycznej i funkcjonalnej przestrzeni, która dzięki swoim licznym udogodnieniom przyczyni się do komfortowego zamieszkiwania. Dlatego zaplanowaliśmy przedszkole, plac zabaw, lokale handlowo-usługowe, specjalną strefę sportową z boiskiem, tereny spacerowe oraz rozwiązania eko i rzecz jasna małą architekturę – mówi Marcin Ostojski, członek zarządu KDM Deweloper.

Inwestycja powstaje na granicy administracyjnej Poznania i Szczytnik. To gwarantuje sprawną komunikację zarówno z poznańską metropolią, jak i przy wyjazdach na autostradę, czy trasy szybkiego ruchu. Drogą ekspresową S11 dotrzemy do Poznania w kilkanaście minut. Dojazd jest możliwy również drogą przez Głuszynę i Starołękę. Sprawnie działa komunikacja miejska - autobusy linii 511 i 512. Dużym atutem inwestycji jest sąsiedztwo przyrody - urokliwe lasy i tereny zielone, a tym samym liczne trasy rowerowe i ścieżki spacerowe zadowolą osoby lubiące aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu. Mieszkańcy mogą cieszyć się sąsiedztwem doliny Michałówki, a w kilka minut dojadą autem nad jeziora: Kórnickie i Bnińskie.

 

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór Biuro prasowe
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie
Dom EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.
2024-12-20 | 01:00

EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.

EXTRA POWER 20 to odpowiedź firmy Termet na typowe problemy z eksploatacją pomp ciepła w okresie najwyższego zapotrzebowania na ciepło. Podczas silnych mrozów, gdy pompa ciepła nie
Dom Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?
2024-12-19 | 14:40

Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?

Choinka, mikołaj, prezenty, pierwsza gwiazdka, rodzinna atmosfera – z czym jeszcze kojarzy nam się Boże Narodzenie? Oczywiście, że z suto zastawionym stołem, na którym

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Handel

Polski e-commerce rośnie w siłę. Konsumentów przyciągają przede wszystkim promocje

Rynek e-commerce w Polsce jest już wart ok. 152 mld zł. Rośnie zarówno częstotliwość zakupów, jak i średnia wartość koszyka – wynika z raportu Strategy&. Polacy doceniają wygodę zakupów przez internet, szybką dostawę i łatwy zwrot. Coraz częściej zwracają też uwagę na cenę i chętnie korzystają z promocji. To właśnie ten trend wykorzystuje Amazon.pl, organizując co roku festiwal z okazji Prime Day. W tym roku zaplanowano go po raz pierwszy aż na cztery dni: 8–11 lipca, a nie dwa jak w poprzednich latach.

Problemy społeczne

Do 2029 roku rynek pracy skurczy się o milion pracowników. Przedsiębiorcy wskazują, jak zaktywizować cztery wykluczone dotąd zawodowo grupy [DEPESZA]

W latach 2020–2029 zmiana struktury społecznej doprowadzi do skurczenia się rynku pracy aż o milion pracowników. Trend ten wymusi na pracodawcach konieczność podejmowania konkretnych działań zmierzających do aktywizacji pomijanych dotąd grup społecznych. – Inkluzywność to nie tylko kwestia etyczna, to strategiczna odpowiedź na kryzys demograficzny i niedobór siły roboczej – wskazuje Związek Przedsiębiorców i Pracodawców.

Konsument

Za trzy miesiące ruszy w Polsce system kaucyjny. Wątpliwości budzą kwestie rozliczeń i podatków

Zaledwie trzy miesiące zostały do startu systemu kaucyjnego w Polsce. Kaucje obejmą szklane i plastikowe butelki oraz puszki z napojami. To duża zmiana dla producentów napojów, sklepów i konsumentów oraz pośredniczących w zbiórce operatorów systemów kaucyjnego. Na razie przepisy są na tyle niedoprecyzowane, że budzą wiele wątpliwości w kwestii rozliczania podatków czy rozliczeń z operatorami. Producenci będą musieli płacić podatek od niezwróconych butelek, co zwiększy ich koszty.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.