Popularny Rodzinny Zakątek
Malejąca podaż oraz wysokie ceny mieszkań w Poznaniu powodują zwiększone zainteresowanie nieruchomościami w gminach ościennych. Dodatkowo w następstwie pandemii doceniono zalety życia na większym metrażu i w otoczeniu przyrody.
Mieszkanie w mieście czy dom na obrzeżach. Każde rozwiązanie ma swoje wady i zalety. Niemniej okres pandemii oraz wzrost cen mieszkań w granicach miasta spowodował, że przeprowadzka poza metropolie jest jeszcze bardziej atrakcyjna i pożądana niż kiedyś. Zwłaszcza kiedy mówimy o sprawdzonej lokalizacji i inwestycji, która ma wiele do zaoferowania.
W Błażejewie, w Gminie Kórnik powstaje już V etap osiedla Rodzinny Zakątek. Lokalizacja inwestycji, szereg udogodnień, a przede wszystkim cena powoduje, że projekt cieszy się od wielu lat sporym zainteresowaniem osób, które właśnie zamiast mieszkania w centrum wybrały dom na przedmieściach. - Nasze osiedle zlokalizowane jest w gminie Kórnik. Z jednej strony szybko i sprawnie dojedziemy do Poznania, a z drugiej strony jest tu wszystko, aby cieszyć się spokojnym życiem w otoczeniu przyrody. Nie brakuje też okolicznej infrastruktury, która gwarantuje komfort zamieszkiwania – wskazuje Maciej Bartczak, współwłaściciel KM Building. V etap osiedla Rodzinny Zakątek to domy w zabudowie szeregowej o powierzchni 74 i 92 mkw. Cena pierwszego wynosi 415 tys. zł brutto, drugiego natomiast – zależnie od powierzchni działki – od 480 do 530 tys. zł brutto. Na parterze znajduje się salon z aneksem kuchennym, łazienka i pomieszczenie gospodarcze, a na piętrze dwie lub trzy sypialnie oraz łazienka. Całość dopełnia strych, który można zaadoptować na dodatkowy pokój. Deweloper oferuje domy w podwyższonym standardzie deweloperskim, w ramach którego nabywca otrzymuje m.ni. trzyszybowe okna, skrzynki i prowadnice rolet zewnętrznych, ogrzewanie podłogowe czy kondensacyjny piec gazowy. Istnieje również możliwość zainstalowania kominka i przygotowania domu w standardzie „pod klucz”.
Aktualnie w Błażejewie trwa budowa V etapu inwestycji. – Szeregowce, których budowa zakończy się już w II kwartale bieżącego roku, mają wykonywane elewacje. Rozpoczęły się również prace wykończeniowe domów w podwyższonym standardzie deweloperskim, a także prace brukarskie przed posesjami. W pozostałych szeregowcach natomiast wykonywane są prace dekarskie oraz trwa montaż instalacji elektrycznej wewnątrz budynków – podsumował Maciej Bartczak. Warto dodać, że na terenie osiedla powstała komfortowa droga dojazdowa z kostki brukowej, miejsca postojowe przed każdą posesją, jak również dwa place zabaw i sklep spożywczy. W przyszłości powstanie także część handlowa i część rekreacyjno-sportowa o łącznej powierzchni 4500 mkw.
Błażejewo to miejscowość oddalona od Poznania o niecałe 20 kilometrów. Jest tutaj dużo terenów leśnych z licznymi ścieżkami pieszo - rowerowymi oraz jezior, które umożliwiają odpoczynek, regenerację i rekreację wśród przyrody. Pobliski Kórnik zapewnia realizację niezbędnych potrzeb, poprzez dostęp do licznych punktów handlowo-usługowych, obiektów kulturalnych czy placówek oświatowych oraz zdrowotnych. Trasa ekspresowa S11 oraz drogi powiatowe gwarantują dojazd do Poznania czy innych miejscowości regionu.
Bajkowy Dopiewiec przed konkurencją
I etap osiedla Junique z pozwoleniem na użytkowanie
Trust Investment rewolucjonizuje standard mieszkalnictwa w Kielcach
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Problemy społeczne
Dane satelitarne będą częściej pomagać w walce z żywiołami w Polsce. Nowy system testowany był w czasie wrześniowej powodzi
Światowa Organizacja Meteorologiczna podaje, że w ciągu ostatnich 50 lat pięciokrotnie zwiększyła się liczba katastrof naturalnych na świecie. Jednocześnie nowe możliwości w zakresie wczesnego ostrzegania i zarządzania kryzysowego pozwoliły ograniczyć liczbę ofiar trzykrotnie. Coraz częściej pomagają w tym dane satelitarne, czego przykładem było wykorzystanie nowego systemu Poland’s Civil Security Hub w trakcie wrześniowej powodzi na południowym zachodzie kraju.
Firma
Rośnie rola pracowników w podejmowaniu decyzji zarządczych. Firmy chętniej korzystają z ekspertów zewnętrznych
Szanse i zagrożenia związane z nowymi technologiami, w szczególności rozwój sztucznej inteligencji, cyberbezpieczeństwa oraz zrównoważonego rozwoju i zmienność geopolityczna – to te tematy zyskują na znaczeniu na agendzie zarządów oraz rad nadzorczych działających w Europie spółek giełdowych. Jak wskazuje Raport Board Monitor Europe 2024, rola tych organów w firmach rośnie. Podobnie jak zaangażowanie pracowników w podejmowaniu decyzji zarządczych.
Zdrowie
Ochrona zdrowia w Polsce ma być bardziej oparta na jakości. Obowiązująca od roku ustawa zostanie zmieniona
Od października placówki ochrony zdrowia mogą się ubiegać o akredytację na nowych zasadach. Nowe standardy zostały określone we wrześniowym obwieszczeniu resortu zdrowia i dotyczą m.in. kontroli zakażeń, sposobu postępowania z pacjentem w stanach nagłych czy opinii pacjentów z okresu hospitalizacji. Standardy akredytacyjne to uzupełnienie obowiązującej od stycznia br. ustawy o jakości w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwie pacjenta, która jest istotna dla całego systemu, jednak zdaniem resortu zdrowia wymaga poprawek.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.