Pobiedziska od Agrobexu po raz drugi
Pobiedziska zachęcają swoją ciszą i spokojem. Przyciągają malowniczym krajobrazem i bogactwem otaczającej przyrody. Tu naprawdę dobrze się żyje. Spółka Agrobex znów postawiła na to miasto i wprowadziła do sprzedaży projekt mieszkaniowy Nowe Pobiedziska 2.
Korki czy smog, sprawiają, że często mamy ochotę wyjechać poza poznańską metropolię i zregenerować się w otoczeniu pięknej przyrody. W Pobiedziskach mamy to na wyciągnięcie ręki. Miasto dużą wagę przykłada do dbałości o ochronę klimatu i zachowania istniejącej zieleni, a jego włodarze podkreślają, że przyszłość to innowacyjność szanująca naturalne środowisko i dziedzictwo kulturowe oraz stwarzanie jak najlepszych warunków dla życia mieszkańców. A miasto i gmina do zaoferowania mają bardzo wiele. W pobliżu znajdują się dwa parki krajobrazowe: Puszcza Zielonka i Promno. Atrakcją jest również duża liczba jezior (m. in. Stęszewskie, Wronczyńskie, Kowalskie, Biezdruchowo, Dębiniec, Brzostek). Nie brakuje także lasów, ścieżek pieszych, czy tras rowerowych. Ponadto, w ramach projektu „Zielono-niebieskie Pobiedziska” rewitalizacji ulegną tereny wokół jeziora Małego. Powstaną m.in.: parki malucha i dla młodych, ścieżki edukacyjne oraz promenada. Wszystko z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii. Właśnie w takim otoczeniu, w miejscu przyjaznym zarówno dla osób, które szukają spokoju, jak i dla ludzi aktywnych powstaje najnowsza inwestycja Agrobexu – Nowe Pobiedziska 2. Na dodatek zostanie zrealizowana w sąsiedztwie wcześniejszych inwestycji spółki. Jako pierwszy do sprzedaży trafił budynek wielorodzinny z 65 komfortowymi mieszkaniami o powierzchni od 37 do 56 mkw., a wśród nich kawalerki oraz lokale 2- i 3-pokojowe. Do każdego z mieszkań przypisana zostanie komórka lokatorska. Będą również windy, przydomowe ogródki dla lokali na parterze oraz tarasy i przestronne balkony. Zmotoryzowani mieszkańcy osiedla będą mogli korzystać z garaży lub miejsc postojowych naziemnych. Agrobex dużą aktywność wykazuje w obszarze ekobudownictwa. Dlatego, podobnie jak przy innych projektach dewelopera, mieszkańcy osiedla będą czerpać korzyści płynące z zamontowania paneli fotowoltaicznych. Budowa projektu już trwa, a planowane zakończenie realizacji pierwszego budynku to koniec III kwartału przyszłego roku. Docelowo w ramach inwestycji powstaną 2 budynki wielorodzinne, a niedługo kolejny trafi do oferty. Ceny dostępnych mieszkań rozpoczynają się od 6950 zł za mkw.
Z Poznania do Pobiedzisk można dotrzeć w 25 minut pociągiem lub 35 minut samochodem. Dlatego projektem interesują się zarówno mieszkańcy najbliższej okolicy, jak również osoby z różnych części Poznania. Na dodatek bardzo dobrze rozwinięta infrastruktura handlowo-usługowa miasta pozwala na komfort życia i realizację wszystkich potrzeb na miejscu.

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.

Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Ochrona środowiska
Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.
Problemy społeczne
Poziom wyszczepienia Ukraińców jest o 20 pp. niższy niż Polaków. Ukraińskie mamy w Polsce wskazują na szereg barier

Różnice w kalendarzu szczepień, bariery językowe, nieznajomość polskiego systemu szczepień oraz obawy przed skutkami ubocznymi szczepionek – to jedne z najczęstszych problemów, które prowadzą do tego, że poziom wyszczepienia Ukraińców w Polsce jest niższy niż Polaków. To może mieć wpływ na bezpieczeństwo zdrowotne w całym kraju. Fundacja Instytutu Matki i Dziecka podejmuje inicjatywę mającą budować postawy proszczepienne wśród imigrantów.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.