Pierwsze odbiory w II etapie Osiedla Przy Jeziorach
Osiedle Przy Jeziorach, zlokalizowane przy ul. Golęczewskiej w Poznaniu regularnie się rozwija. Przybywa nowych mieszkańców. W ostatnich dniach nastąpiły pierwsze odbiory w ramach II etapu inwestycji. Ponadto zainteresowani mogą rezerwować domy w trzeciej części osiedla.
Inwestycja zlokalizowana przy ulicy Golęczewskiej w Poznaniu od momentu startu cieszy się dużą popularnością. W I etapie powstało 6 domów w zabudowie bliźniaczej, czyli łącznie 12 lokali. Z kolei II etap osiedla, który obejmuje 8 budynków - 16 lokali, właśnie się kończy. Część z nich trafiła już w ręce nabywców, którzy mogą przeprowadzać prace wykończeniowe wewnątrz domów oraz w najbliższym otoczeniu. – Z radością przekazaliśmy klucze naszym klientom. Zostały również dopełnione niezbędne formalności, jak chociażby uzupełnienie protokołu odbiorczego. To bardzo pozytywny moment zarówno dla nas, jako inwestorów osiedla, jak i jego przyszłych mieszkańców. Mamy dużą satysfakcję, że dotrzymaliśmy umówionych terminów, ponieważ jest to jeden z elementów wyróżniających solidnego dewelopera - mówi Tomasz Pietrzyński, członek zarządu firmy More Place. Aktualnie trwają ostatnie prace w kolejnych domach bliźniaczych w II etapie, które będą sukcesywnie przekazywane aż do 2022 roku. Deweloper wprowadził do sprzedaży lokale bliźniacze z III etapu Osiedla Przy Jeziorach. W tej części inwestycji powstanie 28 lokali, każdy położony na działce, 446 - 507 mkw. Do wyboru klientów są dwa warianty powierzchni, tj.: 111,47 i 110,44 m kw. oraz dwa układy pomieszczeń 4- i 5-pokojowy. – Dwa etapy inwestycji zostały szybko wyprzedane, co potwierdza atrakcyjność naszego osiedla. Propozycja bazująca na przestrzeni wnętrz, jak i otoczenia, lokalizacji blisko Jezior: Strzeszyńskiego, Kierskiego i Kierskiego Małego z pewnością wyróżnia się na rynku, a kolejne zapytania do naszego biura sprzedaży stanowią tego potwierdzenie – opisuje Tomasz Pietrzyński z firmy More Place.
Każdy lokal na Osiedlu Przy Jeziorach wyróżnia się powierzchnią ponad 100 mkw. oraz projektem przestrzeni w układzie dwupoziomowym. Na parterze znajdą się: salon, kuchnia, pokój i garderoba lub, w drugim wariancie, dwa pokoje. Na piętrze zaprojektowano dwie sypialnie, łazienkę i pomieszczenie gospodarcze (może być pralnią lub suszarnią). W tej samej kondygnacji zaplanowano osobną, dodatkową garderobę. Lokale na Osiedlu Przy Jeziorach posiadają łazienkę na każdym z poziomów. – Podział przestrzeni na parter i piętro, spadzisty dach, przestronny, zielony ogród, eleganckie furtki do każdej posesji i wiaty garażowe lub miejsca postojowe tuż przed każdym budynkiem to klasyczne rozwiązania dla zabudowy bliźniaczej, które nasi klienci bardzo sobie cenią – mówi Tomasz Pietrzyński z More Place.
W ramach osiedla deweloper proponuje szereg opcji dodatkowych, jak: instalacja inteligentnego domu, fotowoltaika, rolety zewnętrzne, czy wiata garażowa. - Każde z udogodnień cieszy się zainteresowaniem, które zależne jest od preferencji klientów. Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom, zapewniając wiele możliwości dogodnych dla każdego – podsumowuje Tomasz Pietrzyński.
Jaki kamień naturalny wybrać na podłogę? Porady i inspiracje
Nowa Murowana z miesiącem korzyści
Bajkowy Dopiewiec przed konkurencją
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media i PR
Sztuczna inteligencja rewolucjonizuje marketing. Narzędzia AI dają drugie życie tradycyjnym formom reklamy
Z badań GroupM wynika, że już w najbliższym czasie połowa inwestycji w media będzie oparta na decyzjach wspomaganych przez sztuczną inteligencję, a do 2028 roku będą to już dwie na trzy transakcje. Prawie 9 na 10 przedstawicieli branży wskazuje AI jako technologię, która będzie mieć w najbliższym czasie największy wpływ na marketing. Debata o potencjale tej technologii rozgrzewa branżę, a możliwości jej wykorzystania wciąż przybywa – od planowania i optymalizowania kampanii reklamowych, przez influencer marketing, po media postrzegane jako tradycyjne, które dzięki innowacjom zyskują „drugie życie”.
Farmacja
Polscy naukowcy pracują nad personalizowaną terapią raka płuca. Faza badań klinicznych coraz bliżej
Zespół naukowców z Międzynarodowego Centrum Badań nad Szczepionkami Przeciwnowotworowymi (ICCVS) na Uniwersytecie Gdańskim prowadzi zaawansowane badania nad nową terapią raka płuca, w której rolę leku będą pełnić limfocyty wyizolowane z krwi chorego. – To terapia szyta na miarę. Dla każdego z pacjentów wybieramy inny rodzaj komórek – mówi prof. dr hab. Natalia Marek-Trzonkowska. Jak wskazuje, projekt SWIFT jest już coraz bliżej rozpoczęcia fazy badań klinicznych. Jego realizację umożliwiły środki unijne w ramach działania Międzynarodowe Agendy Badawcze (MAB) z programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG) przyznane przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej.
Rolnictwo
Dane satelitarne w użyciu urbanistów i samorządowców. Mogą im służyć do przygotowania na zmiany klimatu
Do 2031 roku rynek usług związanych z danymi satelitarnymi ma wzrosnąć ponad czterokrotnie – przewidują analitycy. Na rosnącą podaż wpływ może mieć nałożony na dużą część przedsiębiorców, w tym producentów rolnych, obowiązek raportowania wpływu środowiskowego. Dane satelitarne są jednak cennym narzędziem również w rękach urbanistów i samorządowców. Z dokładnością do milimetrów pokazują zjawiska takie jak np. osiadanie gruntów, co pozwala na wczesne podejmowanie decyzji o kluczowych modernizacjach infrastruktury.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.