Pierwsze odbiory w II etapie Osiedla Przy Jeziorach
Osiedle Przy Jeziorach, zlokalizowane przy ul. Golęczewskiej w Poznaniu regularnie się rozwija. Przybywa nowych mieszkańców. W ostatnich dniach nastąpiły pierwsze odbiory w ramach II etapu inwestycji. Ponadto zainteresowani mogą rezerwować domy w trzeciej części osiedla.
Inwestycja zlokalizowana przy ulicy Golęczewskiej w Poznaniu od momentu startu cieszy się dużą popularnością. W I etapie powstało 6 domów w zabudowie bliźniaczej, czyli łącznie 12 lokali. Z kolei II etap osiedla, który obejmuje 8 budynków - 16 lokali, właśnie się kończy. Część z nich trafiła już w ręce nabywców, którzy mogą przeprowadzać prace wykończeniowe wewnątrz domów oraz w najbliższym otoczeniu. – Z radością przekazaliśmy klucze naszym klientom. Zostały również dopełnione niezbędne formalności, jak chociażby uzupełnienie protokołu odbiorczego. To bardzo pozytywny moment zarówno dla nas, jako inwestorów osiedla, jak i jego przyszłych mieszkańców. Mamy dużą satysfakcję, że dotrzymaliśmy umówionych terminów, ponieważ jest to jeden z elementów wyróżniających solidnego dewelopera - mówi Tomasz Pietrzyński, członek zarządu firmy More Place. Aktualnie trwają ostatnie prace w kolejnych domach bliźniaczych w II etapie, które będą sukcesywnie przekazywane aż do 2022 roku. Deweloper wprowadził do sprzedaży lokale bliźniacze z III etapu Osiedla Przy Jeziorach. W tej części inwestycji powstanie 28 lokali, każdy położony na działce, 446 - 507 mkw. Do wyboru klientów są dwa warianty powierzchni, tj.: 111,47 i 110,44 m kw. oraz dwa układy pomieszczeń 4- i 5-pokojowy. – Dwa etapy inwestycji zostały szybko wyprzedane, co potwierdza atrakcyjność naszego osiedla. Propozycja bazująca na przestrzeni wnętrz, jak i otoczenia, lokalizacji blisko Jezior: Strzeszyńskiego, Kierskiego i Kierskiego Małego z pewnością wyróżnia się na rynku, a kolejne zapytania do naszego biura sprzedaży stanowią tego potwierdzenie – opisuje Tomasz Pietrzyński z firmy More Place.
Każdy lokal na Osiedlu Przy Jeziorach wyróżnia się powierzchnią ponad 100 mkw. oraz projektem przestrzeni w układzie dwupoziomowym. Na parterze znajdą się: salon, kuchnia, pokój i garderoba lub, w drugim wariancie, dwa pokoje. Na piętrze zaprojektowano dwie sypialnie, łazienkę i pomieszczenie gospodarcze (może być pralnią lub suszarnią). W tej samej kondygnacji zaplanowano osobną, dodatkową garderobę. Lokale na Osiedlu Przy Jeziorach posiadają łazienkę na każdym z poziomów. – Podział przestrzeni na parter i piętro, spadzisty dach, przestronny, zielony ogród, eleganckie furtki do każdej posesji i wiaty garażowe lub miejsca postojowe tuż przed każdym budynkiem to klasyczne rozwiązania dla zabudowy bliźniaczej, które nasi klienci bardzo sobie cenią – mówi Tomasz Pietrzyński z More Place.
W ramach osiedla deweloper proponuje szereg opcji dodatkowych, jak: instalacja inteligentnego domu, fotowoltaika, rolety zewnętrzne, czy wiata garażowa. - Każde z udogodnień cieszy się zainteresowaniem, które zależne jest od preferencji klientów. Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom, zapewniając wiele możliwości dogodnych dla każdego – podsumowuje Tomasz Pietrzyński.

EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.

Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?

Rewolucyjna świeca jodowa stworzona przez polskich naukowców już dostępna!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień
Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Bankowość
Phishing największym cyberzagrożeniem. Przestępcy będą coraz częściej sięgać po AI, by skutecznie docierać do potencjalnych ofiar

Choć liczba zablokowanych przez CyberTarczę fałszywych stron internetowych wyłudzających dane spadła w ubiegłym roku z 360 tys. do 305 tys., to wciąż najczęstszym typem ataku, po jaki sięgają cyberprzestępcy, jest phishing. Ten trend prawdopodobnie utrzyma się w najbliższych latach, m.in. dlatego że sztuczna inteligencja umożliwia hakerom dużo łatwiejsze podszywanie się pod cudzą tożsamość. Choć CyberTarcza działająca w sieci Orange Polska skutecznie chroni internautów przed atakami, to wciąż jednak to właśnie człowiek jest ich głównym celem.
Medycyna
Komisja Europejska pracuje nad nową dyrektywą tytoniową. Papierosy w Polsce mogą znacznie podrożeć

W Brukseli trwa dyskusja nad zmianami w unijnej dyrektywie tytoniowej. Minimalna stawka akcyzy na paczkę papierosów w UE może wzrosnąć nawet dwukrotnie: z 1,8 euro do 3,6 euro. Doprowadziłoby to do wyrównania cen papierosów pomiędzy państwami UE. Wzrost cen byłby najbardziej dotkliwy dla palaczy z tych państw, które przystąpiły do UE w 2004 roku, w tym Polski, z uwagi na znacznie niższy udział akcyzy w cenie paczki papierosów niż nowe minima unijne. Nad Wisłą paczka papierosów mogłaby kosztować nawet ok. 40 zł. Nowa dyrektywa tytoniowa może zostać otwarta już podczas duńskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.