Ostatnie mieszkania na Rodzinnych Podolanach w budowie
Na poznańskiej inwestycji Rodzinne Podolany widoczne są kolejne postępy. Przy ulicy Heleny Rzepeckiej w Poznaniu powstają kolejne domy i mieszkania w zabudowie szeregowej. Duża część osiedla została oddana do użytku. Aktualnie trwa realizacja ostatnich mieszkań i domów.
Osiedle Rodzinne Podolany finalnie będzie liczyć 99 lokali, wśród których znajdą się zarówno domy szeregowe z ogrodami, jak i mieszkania dwupoziomowe z tarasami na dachu. W szeregach C i F niemal wszystkie elewacje zewnętrzne są gotowe, razem z ozdobną cegłą klinkierową, zamontowano w całości pokrycie dachowe. Pozostały do wykonania ostatnie prace, w tym postawienie płotów oddzielających poszczególne działki, na których postawiono lokale. Finalnie w szeregu F powstanie 8 lokali o powierzchni 99 m kw. z ogrodami, natomiast w szeregu C, 16 lokali o powierzchniach 76 lub 79 m kw. z przynależnym tarasem o metrażu aż do 20 mkw. – Aktualnie wykonywane zadania na inwestycji są czasochłonne, ale wpływają na estetykę każdego z budynków. Ich wykonanie zgodnie z najwyższymi standardami jest priorytetem, a każdą inwestycję traktujemy jak wizytówkę naszej pracy. Jako deweloper, tworzymy portfolio udanych projektów, dzięki czemu zyskujemy renomę na rynku – mówi Katarzyna Piwczyńska, z biura sprzedaży Sky Investments.
Ponadto wykonywane są prace murarskie w szeregach H i I. W pierwszym z nich budowlańcy postawili ściany parteru, a w połowie lokali również ściany piętra. Natomiast w szeregu I zostały wylane fundamenty i są gotowe pierwsze mury parteru. W ramach tych dwóch szeregów powstanie 28 lokali dwupoziomowych, o powierzchniach jak we wcześniejszych etapach, czyli 76 i 79 m kw. – Nasza inwestycja rozwija się bardzo regularnie, a już za kilka tygodni nastąpią odbiory w szeregu F. Wszystkie lokale w tej części osiedla znalazły swoich nabywców. W budynkach H i I, klucze będziemy przekazywać nabywcom w 2023 roku. Na terenie osiedla zostanie wykonany plac zabaw. Wówczas zakończy się też cały projekt – informuje Katarzyna Piwczyńska z firmy Sky Investments.
Osiedle Rodzinne Podolany od momentu premiery w 2019 roku, cieszy się popularnością i zamieszkały tutaj 74 rodziny. Inwestycja wyróżnia się niską zabudową, spokojnym sąsiedztwem, a także dogodną lokalizacją. Ul. Heleny Rzepeckiej znajduje się dość blisko Galerii Podolany, gdzie mieszkańcy mogą załatwić wiele podstawowych spraw, czy zrobić zakupy. Obok sąsiedniej ulicy Strzeszyńskiej biegnie nowa ścieżka rowerowa, którą można dojechać aż na Strzeszyn lub do Suchego Lasu. Z Podolan jest blisko do centrum Poznania, gdzie dotrzemy autobusem lub autem w kwadrans. Ponadto planowana jest realizacja inwestycji miejskiej – linii tramwajowej na Podolany.
Bajkowy Dopiewiec przed konkurencją
I etap osiedla Junique z pozwoleniem na użytkowanie
Trust Investment rewolucjonizuje standard mieszkalnictwa w Kielcach
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Problemy społeczne
Dane satelitarne będą częściej pomagać w walce z żywiołami w Polsce. Nowy system testowany był w czasie wrześniowej powodzi
Światowa Organizacja Meteorologiczna podaje, że w ciągu ostatnich 50 lat pięciokrotnie zwiększyła się liczba katastrof naturalnych na świecie. Jednocześnie nowe możliwości w zakresie wczesnego ostrzegania i zarządzania kryzysowego pozwoliły ograniczyć liczbę ofiar trzykrotnie. Coraz częściej pomagają w tym dane satelitarne, czego przykładem było wykorzystanie nowego systemu Poland’s Civil Security Hub w trakcie wrześniowej powodzi na południowym zachodzie kraju.
Firma
Rośnie rola pracowników w podejmowaniu decyzji zarządczych. Firmy chętniej korzystają z ekspertów zewnętrznych
Szanse i zagrożenia związane z nowymi technologiami, w szczególności rozwój sztucznej inteligencji, cyberbezpieczeństwa oraz zrównoważonego rozwoju i zmienność geopolityczna – to te tematy zyskują na znaczeniu na agendzie zarządów oraz rad nadzorczych działających w Europie spółek giełdowych. Jak wskazuje Raport Board Monitor Europe 2024, rola tych organów w firmach rośnie. Podobnie jak zaangażowanie pracowników w podejmowaniu decyzji zarządczych.
Zdrowie
Ochrona zdrowia w Polsce ma być bardziej oparta na jakości. Obowiązująca od roku ustawa zostanie zmieniona
Od października placówki ochrony zdrowia mogą się ubiegać o akredytację na nowych zasadach. Nowe standardy zostały określone we wrześniowym obwieszczeniu resortu zdrowia i dotyczą m.in. kontroli zakażeń, sposobu postępowania z pacjentem w stanach nagłych czy opinii pacjentów z okresu hospitalizacji. Standardy akredytacyjne to uzupełnienie obowiązującej od stycznia br. ustawy o jakości w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwie pacjenta, która jest istotna dla całego systemu, jednak zdaniem resortu zdrowia wymaga poprawek.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.