Ostatnie 3 domy na Osiedlu Przy Jeziorach
Poznańskie Osiedle Przy Jeziorach cieszy się od dawna niesłabnącą popularnością. Przy ulicy Golęczewskiej deweloper More Place wybudował już 44 lokale bliźniacze i wszystkie znalazły swoich nabywców. W aktualnie realizowanym etapie inwestycji zostały tylko trzy domy, więc warto się decydować, zwłaszcza, że po wakacjach zwykle klientów na rynku nieruchomości przybywa.
Od premiery w 2019 roku Osiedle Przy Jeziorach stało się bardzo ciekawym punktem na inwestycyjnej mapie w Poznaniu, ale i w Wielkopolsce. Klienci poszukujący własnego domu chętnie wybrali propozycję dewelopera More Place, by zamieszkać w okolicy poznańskich jezior, tj. Strzeszyńskiego, Kierskiego, Kierskiego Małego oraz Rusałki. – Cieszymy się, że nasza oferta przypadła do gustu klientom. Nasze biuro sprzedaży do dziś spotyka się z wieloma pozytywnymi opiniami. Nasze portfolio jako dewelopera tworzą 44 wybudowane lokale na Osiedlu Przy Jeziorach oraz udane inwestycje w podpoznańskich Złotnikach – mówi Tomasz Pietrzyński, członek zarządu firmy More Place.
O sporym sukcesie sprzedażowym inwestycji zlokalizowanej w zachodniej części Poznania zdecydowało z pewnością kilka czynników. Większa przestrzeń mieszkalna, miejsca postojowe w cenie nieruchomości, duża działka gwarantująca aranżację ogrodu oraz lokalizacja w spokojnym, zacisznym miejscu to podstawowe atuty Osiedla Przy Jeziorach. Każdy dom ma ponad 100 mkw., z klasycznym podziałem na strefę dzienną na parterze oraz strefę nocną na piętrze. W tej pierwszej przestrzeni znajduje się salon, osobna kuchnia, toaleta oraz dwa pokoje. Z kolei na poziomie pierwszym do dyspozycji przyszłych mieszkańców są: dwa przestronne pokoje, oddzielna garderoba, toaleta oraz dodatkowe pomieszczenie np. na pralnio-suszarnię. – Ponadto nabywcy chętnie wybierają opcje dodatkowe, np. wiatę garażową z bramą segmentową, panele fotowoltaiczne, czy taras z kostki brukowej. Widać, że są to klienci doceniający klasyczną architekturę naszych domów, a jednocześnie stawiający mocno na poczucie komfortu. Jako deweloper odpowiadamy na te potrzeby – podkreśla przedstawiciel firmy More Place.
Wiele wskazuje na to, że zainteresowanie domami znów wzrasta. Pokazują to dane zgromadzone w raporcie „Szczęśliwy dom 2024”, który Otodom wydał wraz ze swoimi partnerami oraz szerokim gronem ekspertów. Z przygotowanego zestawienia możemy wywnioskować między innymi, że Polacy wstrzymują się z decyzją zakupu mieszkania, ponieważ liczą na zapowiadany nowy program dopłat do kredytów. W praktyce to oznacza, że popyt na lokale mieszkalne w II kwartale 2024 nieco zmalał. Z drugiej strony, ta tendencja nie dotyczy domów. - Z danych Otodom Analytics wynika, że od maja do czerwca na siedmiu głównych rynkach sprzedano prawie 1,7 tys. domów deweloperskich. To o 5 proc. więcej niż w pierwszym kwartale roku i o jedną trzecią więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku – czytamy na portalu forsal.pl, który na początku sierpnia mocno przeanalizował dane z Otodom Analytics oraz wspomnianego raportu.
W świetle informacji płynących z rynku, warto zdecydować się na własny dom, zwłaszcza, jeśli mamy do dyspozycji ofertę sprawdzonego, rzetelnego dewelopera. Dotychczasowe realizacje, opinie w Internecie, czy nawet wizyta na inwestycji z pewnością ułatwią podjęcie właściwej decyzji. – Nasi klienci przed zakupem chętnie odwiedzają Osiedle Przy Jeziorach. Dzięki temu mogą zauważyć, że realizujemy inwestycję kompleksowo, zapewniając drogę wewnętrzną do każdego lokalu, chodniki, miejsca postojowe, czy bramę wjazdową z kontrolą dostępu. Tak prezentuje się standard naszego osiedla od samego początku i tego konsekwentnie się trzymamy – zauważa Tomasz Pietrzyński. W aktualnie realizowanym etapie pozostały tylko trzy lokale bliźniacze, każdy o powierzchni 111,47 mkw. Działka przynależna do każdego z nich posiada około 490 mkw. Domy będą gotowe na początku przyszłego roku. - Co ważne, po okresie wakacyjnym, zawsze zainteresowanie nieruchomościami jest większe. Pokazuje to praktyka naszej pracy w branży deweloperskiej. Jedynie poprzednie wakacje były bardziej gorące pod kątem popytu, ale wynikało to z faktu, że wówczas został uruchomiony. Nie zmienia to faktu, że ta jesień będzie ciekawa, a klienci poszukujący domu już nie odkładają decyzji – podsumowuje Tomasz Pietrzyński.

EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.

Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?

Rewolucyjna świeca jodowa stworzona przez polskich naukowców już dostępna!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień
Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Bankowość
Phishing największym cyberzagrożeniem. Przestępcy będą coraz częściej sięgać po AI, by skutecznie docierać do potencjalnych ofiar

Choć liczba zablokowanych przez CyberTarczę fałszywych stron internetowych wyłudzających dane spadła w ubiegłym roku z 360 tys. do 305 tys., to wciąż najczęstszym typem ataku, po jaki sięgają cyberprzestępcy, jest phishing. Ten trend prawdopodobnie utrzyma się w najbliższych latach, m.in. dlatego że sztuczna inteligencja umożliwia hakerom dużo łatwiejsze podszywanie się pod cudzą tożsamość. Choć CyberTarcza działająca w sieci Orange Polska skutecznie chroni internautów przed atakami, to wciąż jednak to właśnie człowiek jest ich głównym celem.
Medycyna
Komisja Europejska pracuje nad nową dyrektywą tytoniową. Papierosy w Polsce mogą znacznie podrożeć

W Brukseli trwa dyskusja nad zmianami w unijnej dyrektywie tytoniowej. Minimalna stawka akcyzy na paczkę papierosów w UE może wzrosnąć nawet dwukrotnie: z 1,8 euro do 3,6 euro. Doprowadziłoby to do wyrównania cen papierosów pomiędzy państwami UE. Wzrost cen byłby najbardziej dotkliwy dla palaczy z tych państw, które przystąpiły do UE w 2004 roku, w tym Polski, z uwagi na znacznie niższy udział akcyzy w cenie paczki papierosów niż nowe minima unijne. Nad Wisłą paczka papierosów mogłaby kosztować nawet ok. 40 zł. Nowa dyrektywa tytoniowa może zostać otwarta już podczas duńskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.