Komunikaty PR

Osiedle Rodzinne Podolany powiększa się o kolejne budynki i zyskuje mieszkańców

2021-02-02  |  08:15

Osiedle Rodzinne Podolany złożone z dwupoziomowych mieszkań i domów szeregowych, regularnie się powiększa. Zostały przekazane klucze nabywcom nieruchomości w etapie I i III, dzięki czemu mieszkańcy zaczęli wykańczać wnętrza. Jednocześnie trwają także prace budowlane związane z kolejnymi szeregami.

 

Rodzinne Podolany znajdują się przy ulicy Heleny Rzepeckiej w Poznaniu. Na architekturę osiedla składają się zarówno dwupoziomowe mieszkania o powierzchni ok. 76 i 79 m kw., do których przynależą tarasy, jak i domy z ogrodami o powierzchni ok. 99 m kw. Obie propozycje to wygodny układ pomieszczeń z podziałem na strefę dzienną i nocną. Na parterze znajduje się pokój dzienny z aneksem kuchennym, pomieszczenie gospodarcze oraz toaleta, na piętrze – trzy pokoje oraz łazienka. Projekt Sky Investments okazał się przysłowiowym „strzałem w dziesiątkę”, ponieważ już ponad 60 lokali zostało sprzedanych lub zarezerwowanych. Etapy: I i III, na które składają się szeregi oznaczone literami A, B, D, E oraz G został zakończony, a lokale zostały przekazane przyszłym mieszkańcom.

Wskazana część inwestycji otrzymała pozwolenie na użytkowanie, co zgodnie z przepisami, pozwala nam wręczać klucze nabywcom. Cieszymy się, że mimo trwającej pandemii, możemy przeprowadzać całą procedurę - rzecz jasna z zachowaniem wymaganych środków ostrożności. Naszych klientów czeka jeszcze przeniesienie własności w formie aktu notarialnego – wyjaśnia Małgorzata Walczak-Łondka, Manager Rozwoju Biznesu i Sprzedaży Sky Investments.

 

Rodzinne Podolany będą większe

Zgodnie z wcześniejszymi planami, projekt od Sky Investments będzie się konsekwentnie rozwijał. Aktualnie trwa budowa etapu II, w ramach którego powstają szeregi C i F. W pierwszym z nich jest budowanych 16 mieszkań dwupoziomowych, o powierzchni ok. 76 i 79 m kw z tarasami na ostatniej kondygnacji. Natomiast w szeregu oznaczonym literą F będzie gotowych osiem domów o powierzchni ok. 99 mkw., położonych na działkach 252-448 m kw.

Wykonawcy wymurowali ściany parteru i piętra w każdym z szeregów, co oznacza, że osiągnięto stan surowy otwarty. Po zakończeniu tego etapu zostanie zamontowana więźba dachowa i pokrycie dachu. Następnie zamontowana zostanie stolarka okienna. Oba szeregi będą w pełni gotowe w IV kwartale 2021. W sprzedaży pozostały już tylko 4 lokale – informuje Małgorzata Walczak-Łondka z firmy Sky Investments. Warto podkreślić, że Rodzinne Podolany od premiery sprzedażowej w styczniu 2019 cieszą się dużą popularnością. Inwestycja przy ulicy Heleny Rzepeckiej w Poznaniu odpowiada na oczekiwania osób, które szukają nowego domu lub przestronnego dwupoziomowego mieszkania w granicach miasta. Co ważne dla klientów firmy Sky Investments, z Podolan jest blisko zarówno na zielony Strzeszyn, jak i do centrum.

 

Niebawem uruchomiony zostanie premierowo IV etap sprzedaży mieszkań. Ponadto deweloper ma ciekawe perspektywy wykraczające poza administracyjne granice miasta.

- W obecnym roku planujemy nowe inwestycje i to nie tylko w Poznaniu! O nowych działaniach i premierze na rynku deweloperskim będziemy na bieżąco informować – podsumowuje Małgorzata Walczak-Łondka, reprezentująca Sky Investments.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Sukces inwestycji mieszkalnej – o czym musisz pamiętać? Biuro prasowe
2024-04-16 | 13:15

Sukces inwestycji mieszkalnej – o czym musisz pamiętać?

Rozpoczynając przygodę z inwestycją mieszkalną, droga do sukcesu może być pełna pułapek i wyzwań. Dlatego też warto skorzystać z wiedzy ekspertów, którzy dzielą się
Dom Jakie codzienne obowiązki są najmniej lubiane przez Polaków?
2024-04-16 | 13:10

Jakie codzienne obowiązki są najmniej lubiane przez Polaków?

Jak pokazują najnowsze badania, 17% Polaków nie lubi robić prania. Nie lubimy też przyrządzania posiłków (34% badanych), sprzątania domu (32%) czy robienia codziennych
Dom Zakup czy budowa domu? Jak wybrać, oszczędzając czas
2024-04-04 | 11:00

Zakup czy budowa domu? Jak wybrać, oszczędzając czas

Decydując się na własny dom, mamy świadomość wagi tej decyzji, ponieważ często traktujemy taką nieruchomość jako już docelową, gdzie osiądziemy na dłużej. Coraz więcej firm

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Venture Cafe Warsaw

IT i technologie

Nowy ośrodek w Krakowie będzie wspierać innowacje dla NATO. Połączy start-upy i naukowców z sektorem obronności

Połączenie najzdolniejszych naukowców oraz technologicznych start-upów z firmami z sektora obronnego i wojskowego – to główny cel akceleratora, który powstaje w Krakowie. Będzie on należał do natowskiej sieci DIANA, która z założenia ma służyć rozwojowi technologii służących zarówno w obronności, jak i na rynku cywilnym w krajach sojuszniczych NATO. Eksperci liczą na rozwiązania wykorzystujące m.in. sztuczną inteligencję, drony czy technologie kwantowe. Dla sektora to szansa na pozyskanie innowacji na skalę światową, a dla start-upów szansa na wyjście na zagraniczne rynki i pozyskanie środków na globalny rozwój.

Farmacja

Sztuczna inteligencja pomaga odkrywać nowe leki. Skraca czas i obniża koszty badań klinicznych

Statystycznie tylko jedna na 10 tys. cząsteczek testowanych w laboratoriach firm farmaceutycznych pomyślnie przechodzi wszystkie fazy badań. Jednak zanim stanie się lekiem rynkowym, upływa średnio 12–13 lat. Cały ten proces jest nie tylko czasochłonny, ale i bardzo kosztowny – według EFPIA przeciętne koszty opracowania nowego leku sięgają obecnie prawie 2 mld euro. Wykorzystanie sztucznej inteligencji pozwala jednak obniżyć te koszty i skrócić cały proces. – Dzięki AI preselekcja samych cząsteczek, które wchodzą do badań klinicznych, jest o wiele szybsza, co zaoszczędza nam czas. W efekcie pacjenci krócej czekają na nowe rozwiązania terapeutyczne – mówi Łukasz Hak z firmy Johnson & Johnson Innovative Medicine, która wykorzystuje AI w celu usprawnienia badań klinicznych i opracowywania nowych, przełomowych terapii m.in. w chorobach rzadkich.

Edukacja

Skutki zbyt długich sesji gier wideo mogą być bolesne. Naukowcy rekomendują, aby nie przekraczać 3 godz. dziennie [DEPESZA]

Zmęczenie oczu, ból głowy, pleców, dłoni i nadgarstka to dolegliwości najczęściej zgłaszane przez osoby regularnie grające w gry komputerowe. Na podstawie ankiety przeprowadzonej na grupie niemal tysiąca dorosłych osób amerykańscy naukowcy ustalili, że regularne sesje gier trwające co najmniej 3 godz. najbardziej przyczyniają się do powstania takich dolegliwości. Co ciekawe, u osób będących lub planujących zostać e-sportowcami natężenie dolegliwości nie rośnie gwałtownie, jak należałoby przypuszczać. Może to mieć związek z bardziej świadomym doborem sprzętu i lepszym zrozumieniem znaczenia ergonomii.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.