Osiedle Rodzinne Podolany powiększa się o kolejne budynki i zyskuje mieszkańców
Osiedle Rodzinne Podolany złożone z dwupoziomowych mieszkań i domów szeregowych, regularnie się powiększa. Zostały przekazane klucze nabywcom nieruchomości w etapie I i III, dzięki czemu mieszkańcy zaczęli wykańczać wnętrza. Jednocześnie trwają także prace budowlane związane z kolejnymi szeregami.
Rodzinne Podolany znajdują się przy ulicy Heleny Rzepeckiej w Poznaniu. Na architekturę osiedla składają się zarówno dwupoziomowe mieszkania o powierzchni ok. 76 i 79 m kw., do których przynależą tarasy, jak i domy z ogrodami o powierzchni ok. 99 m kw. Obie propozycje to wygodny układ pomieszczeń z podziałem na strefę dzienną i nocną. Na parterze znajduje się pokój dzienny z aneksem kuchennym, pomieszczenie gospodarcze oraz toaleta, na piętrze – trzy pokoje oraz łazienka. Projekt Sky Investments okazał się przysłowiowym „strzałem w dziesiątkę”, ponieważ już ponad 60 lokali zostało sprzedanych lub zarezerwowanych. Etapy: I i III, na które składają się szeregi oznaczone literami A, B, D, E oraz G został zakończony, a lokale zostały przekazane przyszłym mieszkańcom.
– Wskazana część inwestycji otrzymała pozwolenie na użytkowanie, co zgodnie z przepisami, pozwala nam wręczać klucze nabywcom. Cieszymy się, że mimo trwającej pandemii, możemy przeprowadzać całą procedurę - rzecz jasna z zachowaniem wymaganych środków ostrożności. Naszych klientów czeka jeszcze przeniesienie własności w formie aktu notarialnego – wyjaśnia Małgorzata Walczak-Łondka, Manager Rozwoju Biznesu i Sprzedaży Sky Investments.
Rodzinne Podolany będą większe
Zgodnie z wcześniejszymi planami, projekt od Sky Investments będzie się konsekwentnie rozwijał. Aktualnie trwa budowa etapu II, w ramach którego powstają szeregi C i F. W pierwszym z nich jest budowanych 16 mieszkań dwupoziomowych, o powierzchni ok. 76 i 79 m kw z tarasami na ostatniej kondygnacji. Natomiast w szeregu oznaczonym literą F będzie gotowych osiem domów o powierzchni ok. 99 mkw., położonych na działkach 252-448 m kw.
– Wykonawcy wymurowali ściany parteru i piętra w każdym z szeregów, co oznacza, że osiągnięto stan surowy otwarty. Po zakończeniu tego etapu zostanie zamontowana więźba dachowa i pokrycie dachu. Następnie zamontowana zostanie stolarka okienna. Oba szeregi będą w pełni gotowe w IV kwartale 2021. W sprzedaży pozostały już tylko 4 lokale – informuje Małgorzata Walczak-Łondka z firmy Sky Investments. Warto podkreślić, że Rodzinne Podolany od premiery sprzedażowej w styczniu 2019 cieszą się dużą popularnością. Inwestycja przy ulicy Heleny Rzepeckiej w Poznaniu odpowiada na oczekiwania osób, które szukają nowego domu lub przestronnego dwupoziomowego mieszkania w granicach miasta. Co ważne dla klientów firmy Sky Investments, z Podolan jest blisko zarówno na zielony Strzeszyn, jak i do centrum.
Niebawem uruchomiony zostanie premierowo IV etap sprzedaży mieszkań. Ponadto deweloper ma ciekawe perspektywy wykraczające poza administracyjne granice miasta.
- W obecnym roku planujemy nowe inwestycje i to nie tylko w Poznaniu! O nowych działaniach i premierze na rynku deweloperskim będziemy na bieżąco informować – podsumowuje Małgorzata Walczak-Łondka, reprezentująca Sky Investments.

EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.

Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?

Rewolucyjna świeca jodowa stworzona przez polskich naukowców już dostępna!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień
Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Bankowość
Phishing największym cyberzagrożeniem. Przestępcy będą coraz częściej sięgać po AI, by skutecznie docierać do potencjalnych ofiar

Choć liczba zablokowanych przez CyberTarczę fałszywych stron internetowych wyłudzających dane spadła w ubiegłym roku z 360 tys. do 305 tys., to wciąż najczęstszym typem ataku, po jaki sięgają cyberprzestępcy, jest phishing. Ten trend prawdopodobnie utrzyma się w najbliższych latach, m.in. dlatego że sztuczna inteligencja umożliwia hakerom dużo łatwiejsze podszywanie się pod cudzą tożsamość. Choć CyberTarcza działająca w sieci Orange Polska skutecznie chroni internautów przed atakami, to wciąż jednak to właśnie człowiek jest ich głównym celem.
Medycyna
Komisja Europejska pracuje nad nową dyrektywą tytoniową. Papierosy w Polsce mogą znacznie podrożeć

W Brukseli trwa dyskusja nad zmianami w unijnej dyrektywie tytoniowej. Minimalna stawka akcyzy na paczkę papierosów w UE może wzrosnąć nawet dwukrotnie: z 1,8 euro do 3,6 euro. Doprowadziłoby to do wyrównania cen papierosów pomiędzy państwami UE. Wzrost cen byłby najbardziej dotkliwy dla palaczy z tych państw, które przystąpiły do UE w 2004 roku, w tym Polski, z uwagi na znacznie niższy udział akcyzy w cenie paczki papierosów niż nowe minima unijne. Nad Wisłą paczka papierosów mogłaby kosztować nawet ok. 40 zł. Nowa dyrektywa tytoniowa może zostać otwarta już podczas duńskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.