Osiedle Przy Jeziorach w pierwszym wiosennym słońcu
Przy ulicy Golęczewskiej w Poznaniu powstaje inwestycja deweloperska złożona z domów bliźniaczych. Każdy z lokali na Osiedlu Przy Jeziorach ma powierzchnię ponad 100 mkw., podział na komfortową strefę dzienną na parterze i wypoczynkową na piętrze, a także duży ogród. Na inwestycję zawitało pierwsze wiosenne słońce, a wraz z nim kolejne postępy na placu budowy, zarówno w II, jak i III etapie.
Wraz z kolejnymi tygodniami Osiedle Przy Jeziorach w Poznaniu regularnie się powiększa. Kolejne domy zyskują klasyczną, biało-grafitową elewację, następne mają wstawianą stolarkę okienną. Ponadto trwają prace murarskie w budynkach sąsiednich. – Spokojnie, regularnie działamy, realizując nasz harmonogram inwestycyjny. Jednocześnie cieszymy się, że kolejni klienci decydują się, by nabyć dom z naszej oferty i zamieszkać na Osiedlu Przy Jeziorach – mówi Tomasz Pietrzyński, członek zarządu firmy More Place, inwestora osiedla.
Choć zima w tym roku jest kapryśna, głównie za sprawą deszczów i wielu wietrznych dni, wszystkie prace postępują zgodnie z harmonogramem. Wielkimi krokami zbliża się koniec budowy II etapu inwestycji. W kolejnych budynkach wykonano ocieplenie, a także prace związane z elewacją. W III części osiedla, regularnie rozbudowywanej, postępy są zróżnicowane. W dwóch domach (4 lokale bliźniacze) wykonywana jest elewacja, a wewnątrz zostało ukończone tynkowanie. W kolejnych dwóch budynkach zakres prac jest podobny, dodatkowo montowana jest pokrycie dachowe. Natomiast w budynkach nr 17 i 19 następują prace murarskie. W domach nr 13 i 15 są prace fundamentowe.
W ramach całego Osiedla Przy Jeziorach powstanie w trzech etapach 28 domów bliźniaczych, czyli łącznie 56 osobnych lokali. Każdy z nich stoi na działce o powierzchni od 451 do 507 mkw., w zależności od wybranego wariantu. Domy na Osiedlu Przy Jeziorach są dostępne w dwóch wariantach powierzchni, tj.: 111,47 i 110,44 m kw., w tym w dwóch układach pomieszczeń z czterema oraz pięcioma pokojami. Każdy lokal ma klasyczny podział na dwa poziomy. Na parterze każdego domu znajdują się: salon, kuchnia, łazienka, ale też przestrzeń na dodatkowy pokój lub nawet dwa takie pomieszczenia. Wszystko zależy od wybranego wariantu powierzchni. Na piętrze znajdziemy dwie sypialnie, przestronną łazienkę, garderobę, a także pralnię z suszarnią.
Cały projekt zlokalizowany przy ulicy Golęczewskiej w Poznaniu zakończy się w 2023 roku. Ostatnie lokale w zabudowie bliźniaczej są dostępne w cenie od 6060 zł brutto/ mkw.
EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.
Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?
Rewolucyjna świeca jodowa stworzona przez polskich naukowców już dostępna!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Problemy społeczne
Przeciętny Polak spędza w sieci ponad trzy godziny dziennie. Tylko 11 proc. podejmuje próby ograniczenia tego czasu
Polacy średnio spędzają w internecie ponad trzy godziny dziennie. Jednocześnie, według badania na temat higieny cyfrowej, jedynie 14 proc. respondentów kontroluje swój czas ekranowy, a co piąty ogranicza liczbę powiadomień w telefonie czy komputerze. Nadmierne korzystanie z ekranów może wpływać na zaniedbywanie obowiązków i relacji z innymi, a także obniżenie nastroju i samooceny. Kampania Fundacji Orange „Nie przescrolluj życia” zwraca uwagę na potrzebę dbania o higienę cyfrową. Szczególnie okres świątecznego wypoczynku sprzyja takiej refleksji.
Prawo
Pediatrzy: Słodkie e-papierosy nie są przebadane. Państwo musi przejąć inicjatywę w sprawie kontroli ich jakości
Co trzeci uczeń pierwszą styczność z nikotyną miał w wieku 13 lat. Dla 70 proc. pierwszym w życiu wyrobem z nikotyną był e-papieros. Wśród uczniów używających obecnie nikotyny najwięcej, bo 80 proc., używa e-papierosów, najczęściej o słodkich smakach – wynika z badań CBOS. W dodatku z badań wynika, że zakaz sprzedaży takich produktów niepełnoletnim jest skutecznie omijany. Polskie Towarzystwo Pediatryczne, wspierane przez lekarzy innych specjalności, apeluje do premiera o wycofanie ze sprzedaży smakowych e-papierosów z nikotyną i bez niej. Zwłaszcza słodkie substancje smakowe dodawane do e-liquidów dla osiągnięcia atrakcyjnego smaku wciąż nie są wystarczająco przebadane – alarmują toksykolodzy.
Infrastruktura
Prąd z największej prywatnej inwestycji energetycznej w Polsce popłynie w 2027 roku. Polenergia dostała właśnie potężny zastrzyk finansowania
Polenergia S.A. i Bank Gospodarstwa Krajowego podpisały umowę pożyczki ze środków Krajowego Planu Odbudowy (KPO) na budowę morskich farm wiatrowych. Finansowanie wyniesie 750 mln zł i zostanie wykorzystane do budowy dwóch farm o łącznej mocy 1440 MW. Największa prywatna grupa energetyczna w Polsce realizuje ten projekt z norweskim Equinorem. Prace związane z budową fundamentów turbin na Bałtyku mają się rozpocząć w 2026 roku. Projekty offshorowe będą jednym z filarów nowej strategii Polenergii, nad którą spółka właśnie pracuje.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.