Osiedle Przy Jeziorach w pierwszym wiosennym słońcu
Przy ulicy Golęczewskiej w Poznaniu powstaje inwestycja deweloperska złożona z domów bliźniaczych. Każdy z lokali na Osiedlu Przy Jeziorach ma powierzchnię ponad 100 mkw., podział na komfortową strefę dzienną na parterze i wypoczynkową na piętrze, a także duży ogród. Na inwestycję zawitało pierwsze wiosenne słońce, a wraz z nim kolejne postępy na placu budowy, zarówno w II, jak i III etapie.
Wraz z kolejnymi tygodniami Osiedle Przy Jeziorach w Poznaniu regularnie się powiększa. Kolejne domy zyskują klasyczną, biało-grafitową elewację, następne mają wstawianą stolarkę okienną. Ponadto trwają prace murarskie w budynkach sąsiednich. – Spokojnie, regularnie działamy, realizując nasz harmonogram inwestycyjny. Jednocześnie cieszymy się, że kolejni klienci decydują się, by nabyć dom z naszej oferty i zamieszkać na Osiedlu Przy Jeziorach – mówi Tomasz Pietrzyński, członek zarządu firmy More Place, inwestora osiedla.
Choć zima w tym roku jest kapryśna, głównie za sprawą deszczów i wielu wietrznych dni, wszystkie prace postępują zgodnie z harmonogramem. Wielkimi krokami zbliża się koniec budowy II etapu inwestycji. W kolejnych budynkach wykonano ocieplenie, a także prace związane z elewacją. W III części osiedla, regularnie rozbudowywanej, postępy są zróżnicowane. W dwóch domach (4 lokale bliźniacze) wykonywana jest elewacja, a wewnątrz zostało ukończone tynkowanie. W kolejnych dwóch budynkach zakres prac jest podobny, dodatkowo montowana jest pokrycie dachowe. Natomiast w budynkach nr 17 i 19 następują prace murarskie. W domach nr 13 i 15 są prace fundamentowe.
W ramach całego Osiedla Przy Jeziorach powstanie w trzech etapach 28 domów bliźniaczych, czyli łącznie 56 osobnych lokali. Każdy z nich stoi na działce o powierzchni od 451 do 507 mkw., w zależności od wybranego wariantu. Domy na Osiedlu Przy Jeziorach są dostępne w dwóch wariantach powierzchni, tj.: 111,47 i 110,44 m kw., w tym w dwóch układach pomieszczeń z czterema oraz pięcioma pokojami. Każdy lokal ma klasyczny podział na dwa poziomy. Na parterze każdego domu znajdują się: salon, kuchnia, łazienka, ale też przestrzeń na dodatkowy pokój lub nawet dwa takie pomieszczenia. Wszystko zależy od wybranego wariantu powierzchni. Na piętrze znajdziemy dwie sypialnie, przestronną łazienkę, garderobę, a także pralnię z suszarnią.
Cały projekt zlokalizowany przy ulicy Golęczewskiej w Poznaniu zakończy się w 2023 roku. Ostatnie lokale w zabudowie bliźniaczej są dostępne w cenie od 6060 zł brutto/ mkw.
Bajkowy Dopiewiec przed konkurencją
I etap osiedla Junique z pozwoleniem na użytkowanie
Trust Investment rewolucjonizuje standard mieszkalnictwa w Kielcach
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Problemy społeczne
Dane satelitarne będą częściej pomagać w walce z żywiołami w Polsce. Nowy system testowany był w czasie wrześniowej powodzi
Światowa Organizacja Meteorologiczna podaje, że w ciągu ostatnich 50 lat pięciokrotnie zwiększyła się liczba katastrof naturalnych na świecie. Jednocześnie nowe możliwości w zakresie wczesnego ostrzegania i zarządzania kryzysowego pozwoliły ograniczyć liczbę ofiar trzykrotnie. Coraz częściej pomagają w tym dane satelitarne, czego przykładem było wykorzystanie nowego systemu Poland’s Civil Security Hub w trakcie wrześniowej powodzi na południowym zachodzie kraju.
Firma
Rośnie rola pracowników w podejmowaniu decyzji zarządczych. Firmy chętniej korzystają z ekspertów zewnętrznych
Szanse i zagrożenia związane z nowymi technologiami, w szczególności rozwój sztucznej inteligencji, cyberbezpieczeństwa oraz zrównoważonego rozwoju i zmienność geopolityczna – to te tematy zyskują na znaczeniu na agendzie zarządów oraz rad nadzorczych działających w Europie spółek giełdowych. Jak wskazuje Raport Board Monitor Europe 2024, rola tych organów w firmach rośnie. Podobnie jak zaangażowanie pracowników w podejmowaniu decyzji zarządczych.
Zdrowie
Ochrona zdrowia w Polsce ma być bardziej oparta na jakości. Obowiązująca od roku ustawa zostanie zmieniona
Od października placówki ochrony zdrowia mogą się ubiegać o akredytację na nowych zasadach. Nowe standardy zostały określone we wrześniowym obwieszczeniu resortu zdrowia i dotyczą m.in. kontroli zakażeń, sposobu postępowania z pacjentem w stanach nagłych czy opinii pacjentów z okresu hospitalizacji. Standardy akredytacyjne to uzupełnienie obowiązującej od stycznia br. ustawy o jakości w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwie pacjenta, która jest istotna dla całego systemu, jednak zdaniem resortu zdrowia wymaga poprawek.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.