Osiedle Przy Jeziorach w pierwszym wiosennym słońcu
Przy ulicy Golęczewskiej w Poznaniu powstaje inwestycja deweloperska złożona z domów bliźniaczych. Każdy z lokali na Osiedlu Przy Jeziorach ma powierzchnię ponad 100 mkw., podział na komfortową strefę dzienną na parterze i wypoczynkową na piętrze, a także duży ogród. Na inwestycję zawitało pierwsze wiosenne słońce, a wraz z nim kolejne postępy na placu budowy, zarówno w II, jak i III etapie.
Wraz z kolejnymi tygodniami Osiedle Przy Jeziorach w Poznaniu regularnie się powiększa. Kolejne domy zyskują klasyczną, biało-grafitową elewację, następne mają wstawianą stolarkę okienną. Ponadto trwają prace murarskie w budynkach sąsiednich. – Spokojnie, regularnie działamy, realizując nasz harmonogram inwestycyjny. Jednocześnie cieszymy się, że kolejni klienci decydują się, by nabyć dom z naszej oferty i zamieszkać na Osiedlu Przy Jeziorach – mówi Tomasz Pietrzyński, członek zarządu firmy More Place, inwestora osiedla.
Choć zima w tym roku jest kapryśna, głównie za sprawą deszczów i wielu wietrznych dni, wszystkie prace postępują zgodnie z harmonogramem. Wielkimi krokami zbliża się koniec budowy II etapu inwestycji. W kolejnych budynkach wykonano ocieplenie, a także prace związane z elewacją. W III części osiedla, regularnie rozbudowywanej, postępy są zróżnicowane. W dwóch domach (4 lokale bliźniacze) wykonywana jest elewacja, a wewnątrz zostało ukończone tynkowanie. W kolejnych dwóch budynkach zakres prac jest podobny, dodatkowo montowana jest pokrycie dachowe. Natomiast w budynkach nr 17 i 19 następują prace murarskie. W domach nr 13 i 15 są prace fundamentowe.
W ramach całego Osiedla Przy Jeziorach powstanie w trzech etapach 28 domów bliźniaczych, czyli łącznie 56 osobnych lokali. Każdy z nich stoi na działce o powierzchni od 451 do 507 mkw., w zależności od wybranego wariantu. Domy na Osiedlu Przy Jeziorach są dostępne w dwóch wariantach powierzchni, tj.: 111,47 i 110,44 m kw., w tym w dwóch układach pomieszczeń z czterema oraz pięcioma pokojami. Każdy lokal ma klasyczny podział na dwa poziomy. Na parterze każdego domu znajdują się: salon, kuchnia, łazienka, ale też przestrzeń na dodatkowy pokój lub nawet dwa takie pomieszczenia. Wszystko zależy od wybranego wariantu powierzchni. Na piętrze znajdziemy dwie sypialnie, przestronną łazienkę, garderobę, a także pralnię z suszarnią.
Cały projekt zlokalizowany przy ulicy Golęczewskiej w Poznaniu zakończy się w 2023 roku. Ostatnie lokale w zabudowie bliźniaczej są dostępne w cenie od 6060 zł brutto/ mkw.

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.

Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Handel

Dzięki sztucznej inteligencji przesyłki mogą trafiać do klientów tego samego dnia. Liczba takich dostaw w Amazon znacząco rośnie
Prognozy rynkowe wskazują, że wart ok. 10 mld dol. globalny rynek dostaw realizowanych jednego dnia będzie w kolejnych latach dynamicznie rosnąć. Wpływają na to przede wszystkim oczekiwania konsumentów co do szybkich i terminowych doręczeń. Zarówno firmy kurierskie, jak i sklepy internetowe coraz mocniej inwestują w ten trend. W Amazon opcja Same-Day Delivery jest już możliwa w 135 lokalizacjach w Europie, a w tym roku przybędzie 20 kolejnych. W I kwartale br. Amazon dostarczył w tym trybie o 80 proc. paczek więcej niż przed rokiem. Głównie były to produkty z kategorii niezbędnych przedmiotów codziennego użytku.
Media i PR
Duże zmiany na rynku agencji PR. Prawie połowa z nich działa na rynku krócej niż pięć lat

43 proc. agencji public relations działa w branży krócej niż pięć lat – wynika z badań Exacto i UW. To znacząca zmiana w porównaniu z poprzednią edycją badania z 2020 roku. To efekt ostatnich czterech lat, czyli okresu dużych gospodarczych, społecznych i politycznych perturbacji oraz technologicznych zmian. Agencje PR wiele usług outsourcują, zamiast zatrudniać pracowników, wolą umowy B2B, stąd na rynku pojawia się coraz więcej jednoosobowych działalności gospodarczych.
Polityka
Zmiany w obowiązku magazynowania gazu mogą obniżyć ceny surowca. To pomoże się przygotować do sezonu zimowego

Elastyczność bez zagrożenia dla bezpieczeństwa energetycznego – tak nową propozycję przepisów dotyczących uzupełniania zapasów gazu przed sezonem zimowym określają jej inicjatorzy z Parlamentu Europejskiego. Europosłowie proponują nieznaczne zmniejszenie wymaganego poziomu zapełnienia magazynów i rozciągnięcie w czasie terminu, w którym trzeba spełnić ten obowiązek. Jak podkreśla Borys Budka, ma to zapobiec spekulacjom na rynku gazu i tym samym pomóc obniżyć ceny surowca.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.