Osiedle Przy Jeziorach - nowe domy w budowie
Popularne na rynku pierwotnym Osiedle Przy Jeziorach w Poznaniu regularnie się powiększa. Deweloper More Place wprowadził niedawno do sprzedaży kolejne nowe domy. Pierwsze lokale są już w budowie i w przyszłym roku będą gotowe.
Osiedle Przy Jeziorach powstaje przy ulicy Golęczewskiej, w północno-zachodniej części Poznania. W zakończonych do tej pory etapach zrealizowano 44 lokale w ramach 22 domów w zabudowie bliźniaczej. Większość z nich znalazła już swoich właścicieli, a w sprzedaży został ostatni lokal o powierzchni około 112,84 mkw. W ostatnim czasie deweloper More Place wprowadził do sprzedaży osiem kolejnych domów. Ich powierzchnia wynosi 110,44 lub 111,74 mkw. - W jednym z dwulokalowych budynków mamy gotowe fundamenty, a w kolejnym trwają już prace murarskie. Wszystko przebiega zgodnie z harmonogramem naszej inwestycji i pierwsze odbiory planujemy na początku przyszłego roku – informuje Tomasz Pietrzyński, członek zarządu firmy More Place.
Większość domów na rozbudowywanym Osiedlu Przy Jeziorach w Poznaniu ma klasyczny układ pomieszczeń. Na parterze każdego lokalu bliźniaczego znajduje się strefa dzienna, a w niej salon, osobna kuchnia, toaleta oraz jeden lub dwa pokoje, w zależności od wariantu projektu. Natomiast na piętrze są dostępne dwa przestronne pokoje, oddzielna garderoba, toaleta oraz dodatkowe pomieszczenie np. na pralnio-suszarnię. – Nasz projekt stanowi gwarancję wygody dla całej rodziny. Dzięki większej przestrzeni, niż w budynkach wielorodzinnych, z pewnością będzie to idealne miejsce, by zostać na dłużej. Wybierając przestronny dom, położony na działce z zielonym ogrodem, nasi klienci czują, że to będzie ich miejsce docelowe – opisuje Tomasz Pietrzyński z firmy More Place. Deweloper podkreśla, że istnieje możliwość realizacji opcji dodatkowych. Najpopularniejsza jest wiata garażowa, choć inne możliwości, np. panele fotowoltaiczne, trawa z rolki, taras z deski tarasowej drewnianej, a także instalacja inteligentnego domu, alarm z pełnym osprzętem oraz rolety zewnętrzne.
Elementem wyróżniającym Osiedle Przy Jeziorach na rynku poznańskim, jest zaangażowanie w tworzenie części wspólnych. Przyjeżdżając na inwestycję, można dostrzec bramę wjazdową z kontrolą dostępu, drogę wewnętrzną, miejsca postojowe i chodniki. – Z pewnością nie każda inwestycja ma charakter kompleksowy. Jako More Place, tworzymy miejsca komfortowe, które podobają się naszym klientom. Na Osiedlu Przy Jeziorach sprzedaliśmy już ponad 40 lokali bliźniaczych, z czego większość została przekazana nabywcom. Dodatkowym atutem jest położenie inwestycji, którą rozwijamy. Jesteśmy nadal w Poznaniu, a jednocześnie pośród trzech jezior. Bez względu na to, czy jedziemy z centrum Poznania przez Złotniki, czy przez Strzeszyn, otacza nas przyroda – podsumowuje Tomasz Pietrzyński. Ponadto osoby na co dzień korzystające z transportu publicznego mogą wybrać kolej metropolitalną, której stacja znajduje się w pobliskich Złotnikach. Dostępne jest tam centrum przesiadkowe w stylu „Park & ride”, gdzie można bezpiecznie zostawić auto, motor lub rower i wsiąść do pociągu jadącego do centrum Poznania.
Jaki kamień naturalny wybrać na podłogę? Porady i inspiracje
Nowa Murowana z miesiącem korzyści
Bajkowy Dopiewiec przed konkurencją
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm
Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.
Farmacja
Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów
Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.
Polityka
Konkurencyjność UE priorytetem nowej Komisji Europejskiej. Wśród barier do eliminacji nadmierna biurokracja
Komisja Europejska w nowym składzie, pod wodzą Ursuli von der Leyen, właśnie rozpoczyna swoją kadencję. Zgodnie z zapowiedziami ma się skupić na ożywieniu stojącej w miejscu gospodarki UE, zwiększeniu konkurencyjności, odblokowaniu inwestycji i zniwelowaniu luki innowacyjnej dzielącej ją od Stanów Zjednoczonych i Chin. Dużym wyzwaniem będzie także zmniejszenie uciążliwej biurokracji, również w dostępie do europejskich funduszy.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.