Osiedle Przy Jeziorach. Lokalizacja z atutami.
Domy na przedmieściach Poznania i mieszkania w mieście – w takim kształcie rozwija się niemal cały poznański rynek deweloperski. Nowe osiedla domów wolnostojących, czy bliźniaczych, które znajdują się w administracyjnych granicach Poznania, z miejsca stają się hitem sprzedażowym, nie ma ich zbyt wiele. – Naszym klientom proponujemy poznańską lokalizację z wieloma atutami – mówi Tomasz Pietrzyński, członek zarządu firmy More Place. Deweloper realizuje z sukcesami już III etap Osiedla Przy Jeziorach.
Komfortowych, przestronnych domów w granicach miasta Poznania przybywa najwolniej. Determinuje to wiele czynników, w tym brak dostępnych gruntów, warunki zabudowy, czy wreszcie inne plany inwestycyjne deweloperów. Dlatego każda oferta nowych lokali, w zabudowie bliźniaczej, czy wolnostojących, jest rozchwytywana i z właściwie z miejsca staje się hitem sprzedażowym. Klienci poszukują przestrzeni, ogrodu, a to dziś ważniejsze, niż prestiżowa lokalizacja w centrum. Dotyczy to rzecz jasna przede wszystkim par, czy młodych rodzin. Singiel zapewne nadal chętnie wybierze kawalerkę lub mieszkanie 2-pokojowe. – Jeśli chodzi o miejsce dla naszego projektu, to nie ukrywam, że trafiliśmy bardzo dobrze. Osiedle Przy Jeziorach powstaje przy ulicy Golęczewskiej w Poznaniu, w okolicy trzech jezior, a jednocześnie w obrębie funkcjonowania komunikacji miejskiej. Nasi klienci bardzo doceniają tę lokalizację, dzięki czemu z sukcesem budujemy i sprzedajemy domy w ramach III etapu inwestycji – podkreśla Tomasz Pietrzyński z firmy More Place.
Nowa lokalizacja z sukcesem
Ulica Golęczewska w Poznaniu znajduje się w promieniu 2-3 km od Jeziora Kierskiego, Jeziora Kierskiego Małego, a także Jeziora Strzeszyńskiego. W takiej okolicy, pomiędzy jeziorami nie powstaje żadna inwestycja. Z jednej strony oznacza to, że firma More Place postawiła na nowość w kontekście lokalizacji, konsekwentnie prezentując klientom atuty tego miejsca i – w szerszej perspektywie – całego projektu. – W ramach całej inwestycji powstanie łącznie 56 lokali w zabudowie bliźniaczej, z czego tylko kilkanaście, w III etapie pozostaje w sprzedaży. Reszta znalazła swoich nabywców. Duża część domów została wybudowana i przekazana nabywcom. Spotykamy się z wieloma pozytywnymi opiniami, zarówno na temat architektury budynków, jak i samego miejsca. Stworzenie naszego projektu deweloperskiego to sztuka połączenia dwóch kwestii: bliskości przyrody z łatwym dostępem do miasta. To z pewnością ma wpływ na nasz sukces sprzedażowy – mówi Tomasz Pietrzyński.
Warto podkreślić, że mieszkańcy mają do dyspozycji komunikację miejską. Przystanek autobusowy znajduje się około 2 minuty spaceru od inwestycji. W sąsiadujących Złotnikach jest do dyspozycji węzeł przesiadkowy Poznańskiej Kolei Metropolitalnej, gdzie można zostawić auto i przesiąść się do szynobusa jadącego do centrum. Ponadto do dyspozycji jest trasa szybkiego ruchu S11, która pozwala wyjechać z tej części Poznania. W niedalekiej okolicy osiedla funkcjonują także placówki oświatowe i obiekty handlowo – usługowe. Kolejnym atutem lokalizacji jest bliskość przyrody. – Okolica naszego osiedla o każdej porze roku ma swój niepowtarzalny klimat, z pewnością atrakcyjnością przewyższający centrum miasta – zauważa Tomasz Pietrzyński z firmy More Place.
Ostatnie domy w sprzedaży
Warto podkreślić, że inwestycja rozwija się bardzo regularnie. I etap zakładał powstanie 6 domów w zabudowie bliźniaczej, czyli łącznie 12 lokali. Z kolei II etap osiedla to 8 budynków - 16 lokali. W III części inwestycji powstają kolejne domy dwulokalowe, a łącznie będzie ich 14. Cały projekt zlokalizowany przy ulicy Golęczewskiej w Poznaniu zakończy się w 2023 roku. Ostatnie lokale w zabudowie bliźniaczej są dostępne w cenie od 6060 zł brutto/ mkw. Każdy z nich stoi na działce o powierzchni od 451 do 507 mkw., w zależności od wybranego wariantu.
Domy na Osiedlu Przy Jeziorach są dostępne w dwóch wariantach powierzchni, tj.: 111,47 i 110,44 m kw., w tym w dwóch układach pomieszczeń z czterema oraz pięcioma pokojami.
– Na parterze każdego domu, oprócz salonu, kuchni i łazienki, znajduje się przestrzeń na dodatkowy pokój lub nawet dwa takie pomieszczenia. Wszystko zależy od wybranego wariantu powierzchni. To niezbyt częste rozwiązanie projektowe, ale z pewnością interesujące. Pozwala zaaranżować przestrzeń do pracy zdalnej, jako osobny gabinet lub po prostu dodatkową sypialnię. Z kolei na piętrze znajdziemy dwie sypialnie, przestronną łazienkę, garderobę, a także pralnię z suszarnią. Wygoda przyszłych mieszkańców – taka myśl towarzyszyła nam w każdej chwili podczas prac projektowych związanych z inwestycją – podsumowuje Tomasz Pietrzyński, członek zarządu firmy More Place.
Bajkowy Dopiewiec przed konkurencją
I etap osiedla Junique z pozwoleniem na użytkowanie
Trust Investment rewolucjonizuje standard mieszkalnictwa w Kielcach
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Problemy społeczne
Dane satelitarne będą częściej pomagać w walce z żywiołami w Polsce. Nowy system testowany był w czasie wrześniowej powodzi
Światowa Organizacja Meteorologiczna podaje, że w ciągu ostatnich 50 lat pięciokrotnie zwiększyła się liczba katastrof naturalnych na świecie. Jednocześnie nowe możliwości w zakresie wczesnego ostrzegania i zarządzania kryzysowego pozwoliły ograniczyć liczbę ofiar trzykrotnie. Coraz częściej pomagają w tym dane satelitarne, czego przykładem było wykorzystanie nowego systemu Poland’s Civil Security Hub w trakcie wrześniowej powodzi na południowym zachodzie kraju.
Firma
Rośnie rola pracowników w podejmowaniu decyzji zarządczych. Firmy chętniej korzystają z ekspertów zewnętrznych
Szanse i zagrożenia związane z nowymi technologiami, w szczególności rozwój sztucznej inteligencji, cyberbezpieczeństwa oraz zrównoważonego rozwoju i zmienność geopolityczna – to te tematy zyskują na znaczeniu na agendzie zarządów oraz rad nadzorczych działających w Europie spółek giełdowych. Jak wskazuje Raport Board Monitor Europe 2024, rola tych organów w firmach rośnie. Podobnie jak zaangażowanie pracowników w podejmowaniu decyzji zarządczych.
Zdrowie
Ochrona zdrowia w Polsce ma być bardziej oparta na jakości. Obowiązująca od roku ustawa zostanie zmieniona
Od października placówki ochrony zdrowia mogą się ubiegać o akredytację na nowych zasadach. Nowe standardy zostały określone we wrześniowym obwieszczeniu resortu zdrowia i dotyczą m.in. kontroli zakażeń, sposobu postępowania z pacjentem w stanach nagłych czy opinii pacjentów z okresu hospitalizacji. Standardy akredytacyjne to uzupełnienie obowiązującej od stycznia br. ustawy o jakości w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwie pacjenta, która jest istotna dla całego systemu, jednak zdaniem resortu zdrowia wymaga poprawek.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.